בון ג'ובי
כסף
כסף
מערכת mako כסף
12.03.19

50 האנשים העשירים בעולם

שנת 2019 הייתה טובה למיליארדרים

צילום: יחסי ציבור
צופים בקנטקי דרבי 2014

כמדי שנה מפרסם מגזין פורבס העולמי את רשימת האנשים העשירים בעולם, המחזיקים בחלק ניכר את ההון על כדור הארץ. הם מגיעים משלל תעשיות וארצות, חלקם הגדילו את הונם בשנה החולפת וחלקם לא היו ברשימה מנקרת העיניים הזו בשנה שעברה, והפכו למצטרפים חדשים. 

צילום: Jamie Squire, GettyImages IL
ג'ף ומקנזי בזוס
צילום: GettyImages - Jerod Harris

1. ג'ף בזוס והמשפחה, 54

למרות שנה עתירת שערוריות מצד בזוס, כולל גירושים אחרי 25 שנה וריב מתוקשר עם נשיא ארה"ב, הוא עדיין האיש העשיר בעולם. מייסד אמזון לא רק שמר על מקומו ברשימה, הוא גם שילשל לכיסו הון של עשרה מיליארד דולר בשנה.

שווי: 131 מיליארד דולר

ביל גייטס צופה באליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס
צילום: GettyImages- Elsa

2. ביל גייטס, 63

הונו של מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר צמח בחמישה מיליארד דולר בלבד בשנה החולפת, והוא מצליח לשמור על המקום השני והמכובד, וכמובן להמשיך בשלל הפעילות ההומינטרית הענפה שלו ושל מלינדה.

שווי: 96.5 מיליארד דולר

וורן באפט
צילום: Scott Olson, GettyImages IL

3. וורן באפט, 88

האורקל מאומהה שומר על מיקומו מהשנה שעברה, ומראה לכולם מאיפה משתין המיליארד בגיל 88. הונו אמנם הופחת ב-4 מיליארד דולר, אבל המניה של ברקשיר האת'וויי עדיין שווה זהב.

שווי: 82.1 מיליארד דולר

ברנאר ארנו

4. ברנאר ארנו והמשפחה, 69

קפיצה מרגשת מהמקום השביעי לאיש העומד בראש אימפריית מותגי היוקרה LVMH, שתחתיה כ-70 מותגים, כולל לואי ויטון וספורה. ב-2018 החברה רשמה שיא מכירות, והונו של ארנו התנפח ב-12 מיליארד דולר.

שווי: 76 מיליארד דולר

צילום: AP
קרלוס סלים

5. קרלוס סלים, 78

האיש העשיר במקסיקו, בעל חברת הסלולר America Movil, בעל חברות בנייה, אתרי חפירות, נדל"ן ומה לא, עולה שלב אחד ברשימת עשירי העולם, למרות שהונו ירד בשני מיליארד דולר השנה.

שווי: 64 מיליארד דולר 

צילום: Miguel Tovar, GettyImages IL
אמנסיו אורטגה

6. אמנסיו אורטגה, 82

האיש העשיר באירופה והקימעונאי העשיר בעולם הוא בעל השליטה בענקית האופנה אינדיטקס, המחזיקה בזארה, מאסימו דוטי, פול אנד בר ועוד. הוא יורד רק מקום אחד ממיקומו בשנה שעברה, עם ירידה של תשעה מיליארד דולר בשווי. 

שווי: 62.7 מיליארד דולר

צילום: AP
לארי אליסון
צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

7. לארי אליסון, 74

הוא לא בכותרות כמו חבריו מחוללי השערוריות בחברות הטק, אבל לא צריך לדאוג ללארי אליסון. הונו של מייסד ענקית התוכנה אורקל, שנוסדה ב-1977, רק הולך ותופח. הוא עלה מספר אחד בדירוג והתעשר ב-7.4 מיליארד דולר.

שווי:  55.1 מיליארד דולר 

מארק צוקרברג
צילום: GettyImages- - Paul Marotta

8. מארק צוקרברג, 34

בשנה שעברה הוא היה במקום הרביעי, אבל שערוריות פייסבוק הרבות הצניחו את המניה והפחיתו את הונו ב-10 מיליארד דולר. הוא, מצידו מבטיח שב-2019 פייסבוק תשתפר ותנסה להגן לנו על הפרטיות.  

שווי: 62.3 מיליארד דולר

מייקל בלומברג
צילום: John Moore, GettyImages IL

9. מייקל בלומברג, 74

הוא ייסד את חברת הנתונים הפיננסיים שלו בשנת 1981. ב-1990 הוא הקים את חברת המדיה המפורסמת. אבל מרבית ההכנסות של ראש העיר ניו יורק לשעבר הן ממכירת מסופים.

שווי: 55.5 מיליארד דולר

לארי פייג' מנכל גוגל
צילום: GettyImages - Justin Sullivan

10. לארי פייג', 45

חברו לספסל אוניברסיטת סטנפורד של סרגיי ברין ומייסד גוגל, מנהל היום נתח ניכר משלוחותיה של חברת הענק אלפבית. הונו ירד ב-3.1 מיליארד השנה, אבל זה בטח לא מדיר שינה מעיניו.

שווי: 50.8 מיליארד דולר

צ'רלי קוך

11. צ'רלס קוק, 83

הוא יושב הראש והמנכ"ל של קוק תעשיות, ביחד עם אחיו דייוויד, מקום אחד אחריו ברשימה. בנוסף לקונגלומרט בבעלות השניים, האחים הם גם כוח פוליטי שמרני מרכזי בארצות הברית.

שווי: 50.5 מיליארד דולר 

צילום: AP
דיוויד קוך

12. דייוויד קוק

האח השני לבית קוק משמש כסגן נשיא בכיר לאחיו, צ'רלס, בחברת קוק תעשיות. החברה מייצרת, מפתחת ומפיצה מגוון רחב של דברים, כולל כימיקלים, אנרגיה, מינרלים ועוד.

שווי: 50.5 מיליארד דולר

צילום: Neilson Barnard, GettyImages IL
מוקש אמבני

13. מוקש אמבני, 61

לאחר מותו של אביו בשנת 2002, הפך אמבני ליו"ר רליאנס תעשיות, ענקית נפט וגז, ואחת החברות הגדולות בהודו. כיום הוא שולט על 40 אחוז מהחברה, שבבעלותה מפעל זיקוק הנפט הגדול בעולם.

שווי: 50 מיליארד דולר

צילום: Larry Busacca, GettyImages IL
מייסד גוגל סרגיי ברין

14. סרגיי ברין, 45

הקו-פאונדר של גוגל ונשיא אלפבית מטפס את דרכו לצמרת מאז 1998, כשהקים עם לארי פייג' את ענקית החיפוש. השנה הוא יורד ארבעה מקומות בדירוג עשירי העולם, אבל שוויו ירד ב-1.3 מיליארד בלבד.

שווי: 49.8 מיליארד דולר

צילום: Steve Jurvetson
פרנסואז בטנקור-מאיירס בטקס פרסי לוריאל בפריז 2013

15. פרנסואז בטנקור-מאיירס, 64

האישה העשירה בעולם היא נכדתו של מייסד לוריאל והיורשת של אימפריית הקוסמטיקה לאחר מות אמה בספטמבר 2017. היא שולטת על 33 אחוז מחברת הענק העולמית.

שווי: 49.3 מיליארד דולר

צילום: ap
ג'ים וולטון

16. ג'ים וולטון, 70

הבן הצעיר של מייסדי וולמארט הלן וסם וולטון. הוא מנהל את חברת וולטון אנטרפרייז, חברת האחזקות של נכסי משפחת וולטון, מה שהופך אותו למוביל ברשימה על אחיו.

שווי: 44.6 מיליארד דולר

צילום: AP
אליס וולטון בפגישת בעלי המניות של וולמארט

17. אליס וולטון, 69

הבת הצעירה של אימפריית וולמארט לא השתתפה בניהול ענקית הקמעונות האמריקאית, אבל היא מנהלת את חברת וולטון, אחת מחברות האחזקה של המשפחה.

שווי: 44.4 מיליארד דולר

צילום: ap
רוב וולטון (שמאל) מביט באחיו ג'ים וולטון
צילום: ap

18. רוב וולטון, 74

הבן הבכור של מייסדי וולמארט. הוא החל לעבוד בעסק המשפחתי בגיל צעיר, וגם ניהל את החברה במשך 25 שנה ושימש כיו"ר הדירקטוריון.

שווי: 44.3 מיליארד דולר

סטיב באלמר

19. סטיב באלמר, 62

הוא נשר מבית הספר למנהל עסקים בסטנפורד והפך למנהל העסקי הראשון של מיקרוסופט תמורת שכר של 50 אלף דולר בשנה ומניות בחברה. לאחר פרישתו של ביל גייטס הוא הפך למנכ"ל החברה ופרש ב-2014.

שווי: 41.2 מיליארד דולר.

צילום: AP
פוני מא
צילום: Lintao Zhang GettyImages

20. מא הוטנג, 47

האיש הידוע גם בשם פוני מא, ייסד את חברת האחזקות שלו בגיל 26 בלבד. היום הוא עומד בין היתר בראש ענקית האינטרנט הסינית טסנט אחזקות, החברה הגדולה בסין.

שווי: 38.8 מיליארד דולר

ג'ק מא - מייסד עליבאבא
צילום: דניאל בר-און

21. ג'ק מא, 54

עליבבא, ענקית המסחר האלקטרוני הסינית ואחת החברות הגדולות בעולם, נוסדה לפני 20 שנה על ידי מא, בהשקעה של 60 אלף דולר. הוא יורד שמונה מקומות בדירוג העשירים, לאחר שהונו הופחת בעשרה מיליארד דולר.

שווי: 37.3 מיליארד דולר

הווי קאן יאן
צילום: ויקיפדיה

22. הוויי קא יאן, 59

יו"ר קבוצת אוורגרנדה, חברה מהונג קונג שעוסקת בפיתוח נדל"ן בלמעלה מ-800  פרויקטים ביותר מ-200 ערים ברחבי סין. הוא עבד כטכנאי עשר שנים לפני שהחלק לנסוק.

שווי: 36.3 מיליארד דולר

אישה עם שקית קניות של רשת אלדי
צילום: Ralph Orlowski, GettyImages IL

23. ביאטה הייסטר וקארל אלברכט ג'וניור, 67, 71

האח והאחות הם היורשים של אימפריית הקמעונות הגרמנייה אלדי, אותה קיבלו מאביהם ב-2014. האב ואחיו התחילו במכולת פינתית בעיר בגרמניה, והפכו לאימפריה עולמית עם רשת מוצרי הצריכה הזולה שלהם.

שווי: 36.1 מיליארד דולר

שלדון אדלסון ובנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

24. שלדון אדלסון, 85

מו"ל ישראל היום ובעלה של מרים עשה את הונו העיקרי מעסקי ההימורים. הוא נכנס לתחום בגיל 55, והיום הוא מחזיק למעלה מחצי מהאימפריה של תעשיית ההימורים שלו. 

שווי: 35.1 מיליארד דולר 

מייקל דל
צילום: GettyImages Drew Angerer

25. מייקל דל, 53

הוא הקים את החברה הראשונה שלו כשהיה סטודנט לרפואה בשנת 1984. למזלו, הוא נשר מהקולג' כדי לבנות מחשבים. חברת דל הונפקה בבורסה כשהיה בן 23 בלבד.

שווי: 34.3 מיליארד דולר

פיל נייט
צילום: Christian Petersen, GettyImages IL

26. פיל נייט, 80

הוא התחיל עם מאמן הריצה שלו בשנות השישים, השניים יסדו חברה ב-500 דולר כל אחד. לאחר מכן הפכה החברה לנייקי, והשאר היסטוריה. נייט פרש ב-2016 אחרי 52 שנים בחברה.

שווי: 33.4 מיליארד דולר

משרדי תומסון רויטרס בפריז
צילום: Pascal Le Segretain, Getty images

27. דייוויד תומסון, 61

ביחד עם משפחתו, המילארדר הקנדי מחזיק באימפריית מדיה והוצאה לאור שנוסדה על ידי סבו. העסק הגדול ביותר של המשפחה הוא תומפסון רויטרס, והם גם בעלי חברות סלולר ועיתונים בקנדה.

שווי: 32.5 מיליארד דולר

לי קא שינג
צילום: אימג'בנק/GettyImages

28. לי קא-שינג, 90

הוא נשר מבית הספר בגיל 16 כדי לפרנס את משפחתו בעבודה במפעל, והפך יו"ר תאגיד האצ'יסון ומפואה, המפעיל מסופי מטען, והקמעונאית הגדולה בעולם למוצרי בריאות ויופי. הוא פרש אבל עדיין נחשב אחד מאנשי העסקים המשפיעים באסיה.

שווי: 31.7 מיליארד דולר

לי שאו קי

29. לי שאו קי, 90

הוא הגיע ממשפחה סינית ענייה שאכלו בה בשר רק פעמיים בחודש. ב-1973 הקים את הנדרסון לנד פיתוח, חברת פיתוח נדל"ן מובילה בהונג קונג ובסין האחראית לחלק ניכר מהונו. הוא גם פילנתרופ ידוע.

שווי: 30.1 מיליארד דולר

צילום: ויקיפדיה
פרנסואה פינו
צילום: AP

30. פרנסואה פינו, 82

המיליארדר הצרפתי הקים ומשמש כנשיא של קבוצת מותגי היוקרה קרינג, השולטת בין היתר בחברות כמו איב סן לורן, גוצ'י, סטלה מקרתני ופומה, שאותה מנהל בנו, ושאר מותגי לייפסטייל יוקרתיים.

שווי: 29.7 מיליארד דולר

ג'וזף ספרא

31. ג'וזף ספרא, 81

צאצא של משפחת בנקאית מסוריה, והבנקאי העשיר בעולם. יש לו בנקים בברזיל ובשוויץ, וכן חברות נדל"ן ובנקים בניו יורק, שאותם הוא מנהל בעזרת שלושת בניו.

שווי: 25.2 מיליארד דולר

צילום: ap
ליאוניד מיכלסון ולדימיר פוטין כריסטוף דה מרגרי
צילום: ap

32. ליאוניד מיכאלסון, 63

היזם והמייסד של חברת הגז הטבעי נובטק, רכש ב-2017 נתח ניכר מחברת ענק רוסית נוספת בשם סיבור, שהייתה שייכת לחתנו של פוטין.

שווי: 24 מיליארד דולר

חטיפי מארס
צילום: Ekaterina Minaeva, shutterstock

33. ו-34. ג'קלין מארס וג'ון מארס, 82, 78

היורשים של חברת מארס קיבלו את עסק הממתקים המשגשג מאביהם שנפטר ב-1999. השניים קנאים לפרטיות שלהם, ולא משתתפים בפועל בניהול החברה, ומנהלים קרנות פילנתרופיות.  

שווי: 23.9 מיליארד דולר כל אחד

 חורחה פאולו לימן

35. חורחה פאולו ליימן, 79

לפני שנכנס לעולם הפיננסיים ב-1971, הטייקון הברזילאי עבד כעיתונאי וכשחקן טניס מקצועי. ליימן ייסד את 3G  קפיטל בשנת 2004, והוא הפך ידוע בזכות חיבתו למיזוגים ולרכישות.

שווי: 22.8 מיליארד דולר

צילום: GettyImages Scott Olson
אזים פרמג'י
צילום: ap

36. אזים פרמג'י, 73

מיליארדר הטק ההודי ויתר על לימודים בסטנפורד בסיקסטיז כדי להיכנס לעסק המשפחתי לשמן בישול. כשאביו מת, החליט להתרחב וכיום הוא בעליה של החברה השלישית בגודלה בהודו המבוססת גם בעמק הסיליקון.

שווי: 22.6 מיליארד דולר

סניף לידל
צילום: AP

37. דיטר שוורץ, 79

הצטרף לעסק של אביו ב -1973 ועד מהרה פתח את סופרמרקט הדיסקאונט הראשון. לאחר מות האב, הוא קיבל את תפקידו כמנכ"ל והרחיב את העסק מחוץ לגרמניה. החברה מפעילה את Lidl, רשת חנויות מכולת וקאופלנד, הדומה לוולמארט.

שווי: 22.5 מיליארד דולר

וונג ג'יאנלין
צילום: GettyImages VCG

38. וונג ג'יאנלין, 64  

מייסד ויו"ר קונגלומרט קבוצת דאליאן וונדה, שמשקיעה במספר רב של חברות, כולל פיתוח נדל"ן, חנויות כלבו ובידור, והחברה הגדולה בסין לנכסים מסחריים.

שווי: 22.5 מיליארד דולר

בונבוני גלידה פררו רושה
צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

39. ג'ובאני פררו, 54

הוא היורש של אימפריית השוקולד פררו, המייצרת את שוקולד פררו, נוטלה, קינדר וקיט קט. הוא עזב את תפקיד המנכ"ל ועדיין משמש כיו"ר.  

שווי: 22.4 מיליארד דולר

אילון מאסק
צילום: GettyImages Pascal Le Segretain

40. אילון מאסק, 47

הילד הרע של המיליארדרים שמקפיד להסתבך בשערוריות עדיין נמצא ב-50 הגדולים. הוא הבעלים של טסלה, spaceX ואחראי על שלל מיזמים הזויים בתחום התחבורה בעולם ומחוצה לו.

שווי: 22.3 מיליארד דולר

טדאשי ינאי וסוזן סרנדון
צילום: Henry S. Dziekan III, GettyImages IL

41. טדאשי ינאי, 68

המייסד והנשיא של חברת  Fast Retailing, בין היתר בעליה של יוניקלו, רשת האופנה היפנית העולמית המשגשגת.

שווי: 22.2 מיליארד דולר

יאנג הויאן

42. יאנג הויאן, 37

סגן היו"ר ובעלת השליטה (57 אחוז) בענקית הנדל"ן קאנטרי גארדן הולדינגס. אביה של יאנג, שעבד כאיכר ופועל בניין לפני שהתעשר, העביר לה ב-2007 את אחזקותיו בחברה שהקים.

שווי: 22.1 מיליארד דולר

מאסאיושי סון

43. מאסאיושי סון, 61

הקים ומנהל את softbank, חברת אחזקות ענקית שבבעלותה חברת תקשורת סלולרית וחברת השקעות שהרוויחו 81 מיליארד דולר ב-2017. החברה מחזיקה גם חלקים ב-we work ו- uber.

שווי: 21.6 מיליארד דולר

צילום: Koki Nagahama, Getty Images
ג'יימס סימונס

44. ג'ים סימונס, 81

המייסד של קרן גידור ענקית בשם Renascence  technologies, שמנהלת 57 מיליארד דולר. הוא פרש מניהול ישיר ב-2010, אבל עדיין ממלא תפקיד בחברה.

שווי: 21.5 מיליארד דולר.

צילום: Win McNamee, Getty Images
ולדימיר ליסין
צילום: ap

45. ולדימיר ליסין, 62

טייקון רוסי שעשה את הונו בעסקי הפלדה, כשהקים את קבוצת הענק NMLK. הוא החל כטכנאי במכרות הפחם של ערבות סיביר.

שווי: 21.3 מיליארד דולר

סטפן קוואנדט, ג'ואנה קוואנדט וסוזן קלאטן
צילום: ap

46. סוזן קלאטן, 56

הבעלים של 19.2 אחוז מחברת BMW, המייצרת רכבי יוקרה, ביחד עם אחיה סטפן קוואנדט. היא גם בעלים ויו"ר של חברת התרופות אלטנה.

שווי: 21 מיליארד דולר

ואג'יט אלקפרוב
צילום: Alexander Aleshkin/Epsilon, Getty Images

47. ואג'יט אלקפרוב, 68

בעברו הוא היה עובד בחברת קידוחי נפט בים הכספי, והפך לסגן שר לענייני תעשיית הנפט ברוסיה. ב-1991 הוא איחד שלושה שדות נפט ענקיים והקים את החברה העצמאית הגדולה ברוסיה לקידוחי נפט.

שווי: 20.7 מיליארד דולר

אלכסיי מורדשוב
צילום: Anatoly Medved /Host Photo Agency , Getty Images

48. אלכסיי מורדשוב, 53

שימש כמנכ"ל של קונצרן פלדה ענק ברוסיה עד 2015, אז פרש אחרי 19 שנה בתפקיד. מחזיק גם ברבע מקבוצת TUI, אחת החברות הגדולות בעולם לנסיעות ותיירות.

שווי: 20.5 מיליארד דולר

גנאדי טימצ'נקו (ימין) ונשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו
צילום: ap

49. גנדי טימצ'נקו, 66

בעל אחזקות בשלל חברות ענק רוסיות, ביניהן חברת הגז נובטק וסיבור אחזקות, מפעל פטרוכימי. בעל קשרים הדוקים לנשיא פוטין ואחד האנשים החזקים ברוסיה.

שווי: 20.1 מיליארד דולר

ליאונרדו דל וקיו

50. ליאונרדו דל וקיו

הקים את לוקוסטיקה, יצרנית וקמעונאית המשקפיים הגדולה בעולם שבעלותה מותגים כמו אוקלי וריי באן, בשנת 1961 במילנו, כשהוא בן 25 בלבד.

שווי: 19.8 מיליארד דולר

 
צילום: GettyImages-Stringer
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן  
פנדורה