בעוד פחות מחודש, ב-2 במרץ, ייצאו אזרחי ישראל להצביע בבחירות לכנסת בפעם השלישית בשנה האחרונה. כידוע, יום הבחירות הוא יום שבתון, מה שאומר שמלבד השאלה למי להצביע, נצטרך להחליט גם מה עושים ביום החופש הנוסף שקיבלנו פתאום. אפשר ללכת לים, לסרט או לאיזו מסעדה טובה – אבל לאלו מכם שלא רוצים לבזבז, אספנו את הדרכים שבהן תוכלו דווקא להרוויח כסף ביום הבחירות.

עבודה עם מפלגות

ללכת לקלפי ביום הבחירות זה לפעמים קצת כמו מרוץ מכשולים – צריך להתחמק מעלון שנותנים לכם מימין, לקפוץ מעל דוכן תעמולה שלפתע צץ ממול ולפלס דרך אל תוך הקלפי בין פעילים של מפלגות שונות שינסו לשנות את דעתכם ברגע האחרון. אם אתם אנשים משכנעים ונחושים, תוכלו לעבוד באחת המפלגות כמחלקי עלונים, תולי שלטים או אפילו לעבוד בקלפי עצמו (אם כי ייתכן שבשביל זה תידרשו להיות מתפקדי המפלגה שעבורה תרצו לעבוד). המשרות המוצעות והשכר משתנים ממפלגה למפלגה, וכדי למצוא משרה כזו מומלץ להתקשר למטה המפלגה הרלוונטית לכם באזור המגורים שלכם ולבדוק אילו משרות פתוחות אצלה ביום הבחירות.

סוקרים למדגם

זה יום הבחירות, השעה שמונה בערב ואיך יהיה לנו על מה לריב סביב שולחן האוכל אם לא יתפרסמו המדגמים, אותן אינדיקציות ראשוניות לתוצאות שנותנות תקווה לאחד וגורמת ייאוש לאחר? הפעם אתם יכולים להיות האנשים שמעוררים בכולם את הרגשות האלה – לקלפיות המדגם של ערוץ כאן 11 דרושים סוקרים תמורת 60 ₪ לשעה, במשמרות של 12 שעות.

ספירת קולות

כשהקלפיות נסגרות, השאלה האמיתית היא מי יהיה ראש הממשלה הבא, ואתם יכולים להיות אלו שיגלו לכולנו את התשובה. ועדת הבחירות מחפשת סופרי קולות בכנסת בירושלים, כאשר השכר עומד על 77.70 ₪ לשעה במשמרת יום, או 98.80 ₪ לשעה במשמרת לילה.

אפשר להגיש מועמדות לשתי המשרות האלו דרך האתר של חברת תיגבור.

הזכויות והחובות שלכם

רגע לפני שאתם מרימים טלפון או שולחים קורות חיים, חשוב שתדעו מה הזכויות והחובות שלכם בעבודה ביום הבחירות, מכיוון שהוא למעשה יום שבתון. עו"ד שרון הורנשטיין מאתר "כל זכות" מזכיר שאנשים שעובדים באופן מיוחד ביום הבחירות, אם לא מדובר בעבודה הרגילה שלהם, יחויבו בתשלום מס הכנסה בשווי 25% לשכר של עד 11,700 ₪, אלא אם הם בני נוער עד גיל 18, ואז לא יצטרכו לשלם מס כלל. החוקים הללו תקפים על כל עבודה שנוגעת לבחירות ותיערך בתקופה שבין 26 בינואר עד 10 במרץ, כמובן בתנאי שלא מדובר בעבודה הרגילה שבה אתם עוסקים ביום-יום.