אין תמונה
העובדים ישלמו על מקומות החניה. מעריב

מגמת הקיצוצים מגיעה לעיתונות הכתובה: עיתון "מעריב " עומד לפטר במהלך התקופה הקרובה כ-150 עובדים, זאת בנוסף לקיצוצים נוספים שמתוכננים להיעשות בעיתון כבר במהלך התקופה הקרובה. מטרת העיתון היא להגיע עד סוף השנה לאיזון בין ההכנסות לבין ההוצאות של "מעריב" - דבר שיתאפשר בין השאר באמצעות הגעה למצבת כוח-אדם של כ-1,300 עובדים (ללא עובדי הפצה).

בנוסף לפיטורים העובדים, מתכוונים בעיתון להפחית 10% משכרם של בכירי העיתון, שמשתכרים מעל ל-20 אלף שקל בחודש. בנוסף, סבסוד החנייה עבור העובדים בחניון "מעריב" (שאינו נמצא בבעלות העיתון) ייפסק בחלקו, והעובדים יידרשו מעתה לשלם סכום של 150 שקל בחודש עבור החנייה. כמו כן, המחלקות השונות בעיתון התבקשו להעביר רשימה של עובדים מיותרים בכל מחלקה על מנת לצמצמן.

במהלך החודש האחרון גובשה תוכנית התייעלות מאסיבית ב"מעריב", תוכנית שקיבלה תאוצה עם היוודע על נסיגתו של המיליארדר לן בלווטניק מרכישת העיתון. לאור מצבו הכלכלי של העיתון, הבינו ראשיו כי לא נותרה ברירה, אלא לבצע מהלך התייעלות כדי לצמצם את הפסדיו החודשיים של העיתון הנאמדים בכ-4 מיליון שקל בחודש (כ-2.5 מיליון שקל בהוצאות שוטפות וכ-1.5 מיליון שקל בהוצאות המימון).

גורמים בכירים ב"מעריב" מעריכים כי עד סוף השנה הכנסות והוצאות העיתון יגיעו לאיזון, כשהשלב הבא הוא להקטין את המימון הבנקאי ש"שורף" ל"מעריב" כ-1.5 מיליון שקל בשנה. בנוסף, בתקופה הקרובה נקבעה פגישה בין הנהלת העיתון למו"ל, עופר נמרודי, מתוך מטרה לקבוע הזרמת כספים לעיתון לשם פיתוח.

יש לציין כי הקיצוצים והפיטורים צפויים לחול גם על העיתונים האחרים וחלקם אף החלו בתהליך כזה, אך בצורה מינורית יותר.

פיטורים גם בידיעות

הערכות: "ידיעות אחרונות" צפוי לקצץ למעלה מ-10% מתקציב העיתון לשנה הקרובה. זאת בעקבות השינויים בשוק המדיה בכלל ובשוק הכלכלה העולמית והישראלית בפרט.

כחלק מהשינויים שצפויים לעבור על העיתון הגדול במדינה, היום פוטרו הכתב הפלילי הוותיק של העיתון, בוקי נאה וכן רכז הכתבים במערכת אודי רבינוביץ.

מנהלי המחלקות השונות בעיתון, נתבקשו ע"י ההנהלה להגיש תוכנית לקיצוץ בתקנים המוקצים להם, והפיטורים של היום, כנראה, הם חלק ממנה. לא מן הנמנע כי ההחלטה על הקיצוץ בתקציב תביא לפיטורים נוספים כבר במהלך התקופה הקרובה, חלקם עיתונאים ועורכים וחלקם עובדי המחלקות האחרות של הקבוצה.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו, טרם התקבלה תגובה מ"ידיעות אחרונות".