האם אי פעם יצא לכם לתהות מהו הנוזל היקר ביותר בעולם (רמז: זה לא הקולה זירו שאתם מכורים אליה)?

למרות שהדבר הראשון שבטח קופץ לכם לראש הוא זהב בצורתו הנוזלית או אפילו מים (בכל זאת, אי אפשר להסתדר בלעדיהם), מסתבר שהנוזל שתתקשו לרכוש הוא ארס עקרבים, והוא עולה 39 מיליון דולר לגלון שזה בערך 10 מיליון דולר לליטר.


ה- Deathstalker הוא קרוב משפחה של העקרב הצהוב המצוי כאן בארץ, רק הרבה יותר קטלני. למרות שבדרך כלל הארס בגופו של העקרב אינו מספיק כדי להרוג אדם מבוגר בריא, זה יכול להיות קטלני לילדים ולקשישים, ואומרים שהוא כואב פי 100 יותר מעקיצת דבורה.

על מנת להשיג את התערובת היקרה של הרעלים, צריך לחלוב את ה- Deathstalker באופן ידני, אבל לא רק בגלל העובדה הזו הארס שלו כל כך יקר. מרכיב אחד בארס, הפפטיד כלורוטוקסין, הראה פוטנציאל לטיפול בגידולי מוח סרטניים, בעוד שרכיבים אחרים עשויים לשמש לוויסות אינסולין וטיפול בסוכרת. זהו גילוי מאוד חשוב לתעשייה הרפואית, ומעבדות מחקר כנראה מוכנות לשלם הון עבור זה.

לבסוף, מחסור בארס מסוג זה ממלא חלק בתג המחיר המגונה שלו. עקרב בוגר אחד מניב רק עד 2 מ"ג ארס בכל פעם, ובהתחשב בכך שארס העקרבים נחלב ביד, אחד בכל פעם, ושלעקרב לוקח 2-3 שבועות למלא מחדש את אספקת הארס שלו, כדי להשיג כמות משמעותית מהחומר הזה צריך לחלוב את העקרב 2.64 מיליון פעמים. היות וזהו מספר לא כל כך מציאותי, לשים ידיים על גלון מהחומר זו משימה קשה ויקרה להחריד.