בבית משפט השלום בהרצליה התקבלה אתמול (ג') תביעת לשון הרע שהגישה העיתונאית והמנחה צופית גרנט נגד אשתו בנפרד של בן זוגה מסורב הגט שולי רנד. התביעה הוגשה בגין פרסומים ברשתות החברתיות בהם מיכל רנד הכפישה את גרנט וכינתה אותה בין היתר ״גונבת בעלים סדרתית״. התביעה התקבלה בהיעדר הגנה וגרנט זכתה ב-500,000 שקל בתוספת הוצאות ושכ״ט עו״ד.

שולי רנד ואשתו מיכל נשואים יותר מ-20 שנה והם הורים לשבעה ילדים. בשמונה השנים האחרונות מנסה השחקן והיוצר להיפרד מאשתו אך היא מסרבת לתת לו גט בשל חוסר הסכמה על גובה הפיצוי שישלם לה. בחודש מאי האחרון בית הדין הרבני חייב את מיכל לתת גט לשולי אך גם זה לא עזר. בהמשך קיבל רנד אישור חריג לאפשר לו להינשא בשנית לצופית אם יאסוף חתימות של מאה רבנים. הדבר הוביל להשמצות בלתי פוסקות של מיכל נגד צופית ברשתות החברתיות ובתקשורת.

בתביעת לשון הרע שהגישה גרנט נגד מיכל בסוף השנה שעברה נכתב בין היתר כי במסגרת שידורים חיים ופוסטים אמרה מיכל על צופית "זו אישה שגונבת בעלים באופן סדרתי, כמו שכולם יודעים, אני לא הראשונה. לפני שולי היא לקחה חרדי חסיד ברסלב נשוי עם שבעה ילדים, בוא תגיד אם יש משהו יותר סדרתי מזה".

בפרסום נוסף היא אמרה: "לוגמת השתן צלופחית גרנט, שם ממותג, תראה בפייס" וכן "שקרנית, תורידי את המיתוג שלך. את סתם עשית קריירה מדמעות תנין על כאב של אנשים אחרים ולא שמת לבך על הכאב שלנו".

משפט נוסף היה "הצלופחית הזה כל כך התלבש עליה, הלכתי לראות תמונות של צלופחים איך זה נראה, יש ממש דמיון. אני לא יכולה לעמוד בתחרות של צלופחית והבוטוקסים, קוסמטיקאיות ומניקור. אם הייתי מוצאת רוק בפה היבש שלי הייתי יורקת עליה אולי".

איימה על חייה

עו"ד אחז אגם (צילום: צילום עצמי, פסקדין)
עו"ד אחז אגם | צילום: צילום עצמי, פסקדין
כתב התביעה מציין 20 פרסומים בוטים בהם מכנה מיכל את צופית בשם "לילית" – אשת השטן, "יש בך דם של רוע", "שודדת ובוזזת נשמות של ילדים", "שהשם לא ייתן לך להמשיך את היום הבא שלך" ועוד. לפי כתב התביעה מיכל גם איימה על חייה של צופית.

מיכל לא הגישה כתב הגנה וכאמור, אתמול הרשם הבכיר צחי אלמוג מבית משפט השלום בהרצליה נתן פסיקתה המקבלת את התביעה.

צופית זכתה בפיצוי של חצי מיליון שקל בתוספת הוצאות של 6,250 שקל ושכר טרחת עורך דין. בנוסף ניתן צו המורה לנתבעת להסיר את כל הפרסומים כנגד התובעת.

  • ב״כ התובעת: עו״ד בן קרפל
  • ב״כ הנתבעת: לא צוין

עו״ד אחז אגם עוסק/ת ב- נזיקין
** הכותב/ת לא ייצג/ה בתיק.

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל