לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה לאחרונה תביעה נזיקית בגין תאונת דרכים ממאי 2019. התובעת סיפרה שבאותו יום נסעה באוטובוס של חברת ״דן״. נהג האוטובוס בלם בפתאומיות וכתוצאה מכך היא נפלה. בחדר המיון אובחן שבר בכתף שמאל והיא נותרה עם מגבלה ניכרת בתנועת הכתף. לטענתה, התאונה גרמה לפגיעה משמעותית ותמידית בתפקודה.

התביעה הוגשה באמצעות עו״ד רן הרפז ממשרד עוה״ד בארי קפלן נגד חברת ״דן״ וחברת הביטוח הראל שביטחה את האוטובוס. 

לדברי התובעת, במאי 2019 נסעה באוטובוס והייתה מעורבת בתאונת דרכים כשנפלה כתוצאה מבלימה פתאומית של הנהג. בעקבות התאונה היא נחבלה קשות בגופה.

לאחר האירוע היא פנתה למוקד הרפואי בעקבות חבלה ביד וכתף שמאל. היא נבדקה ואובחנה כסובלת מכאבים והגבלה בתנועות ושוחררה עם הפניה לחדר המיון.

בהמשך היום היא אובחנה בבית החולים "איכילוב" כסובלת משבר בכתף. היא שוחררה עם מתלה ליד והמלצה למנוחה ומעקב רפואי.

התובעת הדגישה כי גם לאחר מספר רב של טיפולי פיזיותרפיה היא עדיין סובלת מכאבים והגבלה ניכרת בתנועות.

למעשה, מצב בריאותה לא יחזור לעולם למצבה לפני התאונה, ויכולתה לעבוד כבעבר נפגעה לחלוטין.

שיבוש מהלך החיים

בתביעה נטען כי הנכות התפקודית של התובעת עולה לאין שיעור על הנכות הרפואית, וזאת בגין שיבוש מהלך חייה התקין,  הפגיעה בחיי החברה והמשפחה והתלות בעזרת צד ג' לה נזקקה.

לדבריה, בהתחשב במגבלותיה הרפואיות והתפקודיות החמורות בשל התאונה, היא עתידה להוציא במשך ימי חייה סכומים ניכרים עבור סיעוד וטיפול, הוצאות רפואיות ושיקומיות, כולל טיפולי פיזיותרפיה להם היא נזקקת בצורה אינטנסיבית מאז אירוע התאונה והוצאות נסיעה וניידות לשם קבלת טיפולים רפואיים או לצורך ניהול שגרת חיים תקינה. 

התובעת ציינה כי התאונה הוכרה על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה ונקבעה לה נכות של 15% לצמיתות. 

היא סיכמה כי על הנתבעות לפצות אותה על הנזקים ובין היתר על ההוצאות רפואיות, הוצאות הנסיעה, עזרת צד שלישי כולל סיעוד והפסדי השכר שנגרמו וייגרמו לה בעתיד.

מחברת הביטוח הראל ומחברת דן לא נמסרה תגובה. 

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל