לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה לאחרונה תביעה נגד עיריית בת ים. התובעת טוענת שבמהלך קיץ 2019 טיילה עם בעלה בטיילת החוף. בשלב מסוים רגלה נתקלה ברצפה בולטת שגרמה לה ליפול. היא פונתה באמבולנס ונמצא כי נפגעה בכתפה. התובעת טוענת בין היתר כי היה על העירייה לגדר או להסיר את המכשול המסוכן.

בתביעה שהוגשה על ידי משרד עו״ד בארי קפלן סיפרה התובעת (61), שלפני כשנה הלכה עם בעלה בטיילת בבוקר כשלפתע נתקלה רגלה במכשול. מדובר היה ברצפת דק מעץ שהייתה גבוהה מהרגיל או בולטת, ואשר גרמה לנפילתה.

למקום התאונה הוזעקה ניידת מגן דוד אדום שפינתה אותה לבית החולים "איכילוב". בחדר המיון היא התלוננה על כאבים בכתף שמאל ובוצע צילום בו נמצא שבר. היא טופלה באמצעות מתלה ליד למספר שבועות ושוחררה לביתה.

בימים שלאחר מכן הכאבים לא חלפו והיא טופלה בקופת החולים. בהמשך נבדקה מספר פעמים על ידי מומחה אורטופד ובבדיקת אולטרסאונד לכתף נמצאו קרעים בגידים.

בחוות דעת רפואית שצורפה לכתב התביעה נקבע כי היא סובלת מנכות של 19%.

תחזוקה לקויה

התובעת טענה כי המדרכה שבה היה המפגע נמצאת באחריות מלאה של העירייה וכי נסיבות התאונה מעידות על רשלנות מצדה. היא הוסיפה כי המדרכה המשובשת היא "דבר מסוכן" ובהתאם לפקודת הנזיקין על הנתבעת להוכיח כי לא התרשלה.  

_OBJ

עוד לטענתה, הנתבעת הפרה הוראות חוק שנועדו להגן על הולכי הרגל. היא ציינה כי המדרכה הייתה במצב תחזוקתי לקוי וירוד והיוותה סכנה למשתמשים בה והיה על העירייה, בין היתר, לסמן או לגדר את המפגע כדי להזהיר את ההולכים ושבים. 

התובעת הדגישה כי לפני התאונה תפקדה באופן תקין ללא הפרעה או הגבלה כלשהי ככל אדם בריא בגילה. כיום, לאחר התאונה וכתוצאה ממנה, היא סובלת מנכות צמיתה ומכאבים ומוגבלת בתפקודה היום יומי.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: ״העירייה תמסור את תגובתה בבית המשפט״.

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל