תושב גן יבנה תובע את חברת המביטוח "המאגר הישראלי לביטוחי רכב ("הפול"), בעקבות תאונה שאירעה לו במהלך עבודתו בנמל אשדוד. התביעה הוגשה בבית משפט השלום בפתח תקווה, באמצעות עו"ד מיכאל סנדלר ממשרד עו"ד שרעבי, נאורי, סנדלר.

עד לתאונה, שאירעה באוגוסט 2018, עבד התובע כמפעיל ציוד מכני בנמל. על פי התביעה, התאונה התרחשה כאשר במהלך נסיעה על מלגזה, התובע התנגש בשורות מכולות, עקב תקלה ברכב.

כתוצאה מכך הוא נחבל בכל חלקי גופו. לאחר התאונה, כך לפי התביעה, במרפאת קופת חולים אובחן כי התובע סובל מכאבים בגב התחתון ובצוואר, ולאחר בדיקה בבית החולים "אסותא" באשדוד, שוחרר לחופשת החלמה של 9 ימים. עוד נטען כי למרות טיפולים רבים, עד היום לא חל שיפור משמעותי במצבו של התובע, אשר עדיין סובל בין היתר ממגלות תנועה ומכאבים בצוואר.

התאונה הוכרה כתאונת עבודה והתובע הוכר כנפגע עבודה. ברמה המשפטית, טענת התביעה היא כי "הפול", בהיותה מבטחת השימוש במלגזה, חייבת בפיצוי התובע על מלוא נזקיו. לשיטת התביעה, התאונה היא בגדר תאונת דרכים, מאחר שאירעה "עקב שימוש ברכב מנועי" ולתובע נגרמו "נזקי גוף", והכל במשמעות חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

אפשרויות מצומצמות

בכתב התביעה צוין כי ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי קבעו לתובע נכויות זמנית של 25% לאחר מכן 15%, וכי לפני כחצי שנה נקבעה לו נכות רפואית קבועה בשיעור של 10% בגין הגבלה בתנועות הצוואר.

לטענת התביעה, מדובר באדם שהיה בריא לגמרי, ואילו התאונה פגעה בכושר ההשתכרות שלו, ובסיכוייו להשתלב מחדש בשוק העבודה, שכן מגוון העבודות המתאימות לו הצטמצם.

עוד נכתב כי "התובע זכאי לפיכך לפיצוי משמעותי בגין אובדן השתכרות, אובדן כושר השתכרות ואובדן סיכויי ההשתלבות בשוק העבודה לעבר ולעתיד. כן זכאי התובע לפיצוי בגין אובדן פנסיה, זכויות פנסיה והטבות סוציאליות לעבר ולעתיד."

בנוסף נתבע פיצוי עבור הוצאות רפואיות ועזרה מן הזולת, וכן נטען כי "התובע זכאי לפיצוי הולם בגין כאביו וסבלו, לרבות בגין פגיעתו המכאיבה, והטיפולים הרפואיים הרבים."

 

סכום התביעה מורכב מ"נזק מיוחד" בסך כולל של 36,000 שקל, ובנוסף לכך מנזקים כלליים ובהם הפסדי שכר לעבד ולעתיד ואבדן זכויות סוציאליות - מוערך בכ-350,000 שקל.

מחברת "הפול" לא נמסרה תגובה. 

ב"כ התובע: עו"ד מיכאל סנדלר, עו"ד ארז שרעבי, עו"ד יצחק נאורי

הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין

פסקדין הוא אתר תוכן משפטי ופלטפורמה
המספקת שירותי שיווק דיגיטלי למשרדי עורכי דין מובילים בישראל