בית הדין הרבני בנתניה קיבל באחרונה בקשת אישה לחייב את בעלה לתת לה גט, לאחר שהוכיחה בפני הדיינים כי הבעל נוהג לשתות לעיתים תכופות ולהכות אותה ואת בני משפחתו המורחבת, כולל אמו.

בני הזוג ממוצא אתיופי נישאו בארץ ב-1999 ולהם שלושה ילדים. מספר שנים לאחר החתונה  הבעל החל לשתות אלכוהול ולהכות את אישתו בעת שהיה שיכור. לדברי האישה, הבעל המשיך בהתנהגותו, סרב להכנס לגמילה ואף שהה במאסר למעלה משנתיים לאחר שהיכה את אימו ואחותו ואיים לרצוח אותן.

בספטמבר 2015 בני הזוג עברו להתגורר בנפרד, אך זה לא מנע מהבעל להמשיך לשתות ומדי פעם להגיע לאישתו, לאיים עליה ולעיתים אף להכות אותה. האישה החליטה שנמאס לה ובמרץ 2016 ביקשה מבית הדין הרבני בנתניה לחייב את בעלה לגרש אותה לאחר שאמר לה שלא ייתן לה גט.

הבעל בתגובה הכחיש שהיה אלים ואמר שהוא רוצה לגדל את ילדיו יחד עם אישתו וכי אין בכוונתו להתגרש ממנה.

בקשת האישה מוצדקת

בהסתמך על מסמכים שהאישה הציגה במהלך הדיון בבית הדין, הדיינים הרב אברהם שינדלרהרב רפאל י' בן שמעון והרב יאיר לרנר קבעו שהאישה הוכיחה בפניהם את הרגלי השתייה והאלימות של הבעל.

עו"ד יורם שר  (צילום: צילום ביתי)
עו"ד יורם שר | צילום: צילום ביתי
יתרה מכך, בית הדין ציין כי לפי ההלכה, אדם אלכוהוליסט המסרב ללכת לגמילה לא יכול לעמוד בהתחייבותו הדתית לפרנס את אישתו וילדיו. לכך מצטרפות פסיקות קודמות של בית הדין הרבני, בהן נקבע כי גבר המכה את אישתו חייב לגרשה ואף אין צורך לתת לו התראה על כך מראש.

בית הדין הוסיף וקבע כי האישה טוענת בצדק שבעלה נמאס עליה, ויש בידיה הוכחות ברורות להתנהגותו המאוסה. בנסיבות אלה בקשת האישה התקבלה והדיינים חייבו את הבעל לגרש את אישתו מיידית.

שמות באי כוח הצדדים לא צוינו בפסק הדין

לכתבה המקורית

עו"ד יורם שר עוסק/ת ב- דיני משפחה 
הכותב/ת לא ייצג/ה בתיק.