בית הדין הרבני בתל-אביב קבע באחרונה כי הבעל יצטרך לשלם לאישה עבור חלקה בנכסיו, בהם עסק מצליח שהעביר לשותפו בסמוך להגשת תביעת הגירושין. בכך כשל נסיונו של הבעל להציג עצמו כאביון. "שקריו ותעתועיו נתפרו בתפרים גסים כל כך, שגם מי שלא התברך בעין חדה, יבחין בהם", נכתב בפסק הדין.

בני הזוג נישאו בנובמבר 2007, עבור שניהם היו אלה נישואים שניים. באותה השנה, הבעל לקח מאביה של האישה הלוואה בסך 100 אלף שקל כדי לפתוח עסק עם חבר ילדות.

ישנם כאלו הסבורים שנישואים שניים נוטים להיות מוצלחים יותר מהראשונים, אך זהו לא סיפורו של הזוג הנוכחי: בתקופה קצרה של פחות משנתיים, השניים הספיקו להביא לעולם ילד משותף ולהיפרד.

בנובמבר 2009 הבעל הגיש לבית הדין הרבני בתל אביב תביעת גירושין, אליה צירף תביעה למשמורת ומזונות. בסמוך להגשת התביעות, הבעל העביר את חלקו בעסק – שלבינתיים הצליח מאוד – לשותפו, ללא תמורה ממשית למעט התחייבות השותף לשאת בחובות העסק.

בהמשך, האישה ביקשה לצרף לתביעת הגירושין את נושא חלוקת הרכוש. במסגרת זו היא טענה כי בעלה מחזיק בהון רב ופועל נמרצות כדי להבריח את נכסיו כדי שלא לחלוק בהם עמה.  הבעל – שככל הנראה הבין שהוא עלול לשלם על כך ביוקר – ביקש בשלב זה לחזור בו מהתביעות, אך האישה התנגדה וההליכים המשיכו כסדרם.

מאז ולאורך תקופה ארוכה סירב הבעל לשתף פעולה עם בית הדין ועם המומחים שמונו בתיק לצורך הערכת היקף נכסיו ושווי העסק. הוא עמד על כך שהוא דל אמצעים ומסובך בחובות שבגינם נאלץ להעביר את העסק לשותפו.

לאחרונה בית הדין הרבני החליט לשים סוף לסאגה. בינואר השנה הוכרעו ענייני המזונות והמשמורת, ולאחרונה ניתן פסק הדין בתביעה הרכושית.

רקם עסקה "אגב גירושין"

פסק הדין של הרבנים הותיר את הרושם כי גרסתו העצובה של הבעל לא בלבלה את הדיינים שהעירו כי "השקר נר לרגליו והתעתוע – דרכו".

הרב שלמה שטסמן (אב"ד)הרב אייל יוסף והרב עידו שחר מצאו כי האמת היא שהבעל רקם יחד עם שותפו עסקה "אגב גירושין" במטרה להבריח את העסק מהליכי חלוקת הרכוש. אך "לרוע מזלו", הם כתבו, "שקריו ותעתועיו נתפרו בתפרים גסים כל כך, שגם מי שלא התברך בעין חדה, יבחין בהם".

עו"ד סופי ספקטור (צילום: יחסי ציבור)
צילום: יחסי ציבור
בהמשך, ובהיעדר שיתוף פעולה מצד הבעל, הדיינים נאלצו לאמוד את שווי נכסיו בעצמם, בהסתמך על הממצאים שהוכחו בפניהם במהלך הדיונים.

בסופו של דבר, חלוקת הרכוש הוכרעה כך שהבעל חויב לשלם לאישה 250 אלף שקל ולהחזיר לאביה את אותה הלוואה של 100 אלף שקל שהעניק לו בתחילת דרכו.

ב"כ התובעת: עו"ד דיני משפחה משה זאב בן דורי

שמו של בא כוח הנתבע לא צוין בפסק הדין

לכתבה המקורית

עו"ד סופי ספקטור עוסק/ת ב- דיני משפחה 
הכותב/ת לא ייצג/ה בתיק.