בית משפט השלום בבאר שבע אישר הסדר טיעון וגזר עונש קל יחסית – 80 שעות שירות לתועלת הציבור תוך ביטול הרשעה – על נאשם שהורשע בעבירות של איומים, תקיפת בת זוג בנסיבות מחמירות והיזק לרכוש במזיד.

נגד הנאשם הוגש כתב אישום בחודש פברואר השנה, בו תואר כיצד בת זוגו ביקשה ממנו לקום באמצע הלילה ולהרגיע את בנם התינוק, שבכה. בתגובה האיש אמר לך בטון מאיים ש"כדאי לה לקום".

לאחר שלא קמה, הוא נעמד, והיכה את אשתו במותנה השמאלית. בהמשך – כך על פי כתב האישום במתוקן שבו הנאשם הודה – הוא איים עליה בכך שאמר לה שיהרוג אותה. בעקבות זאת היא התקשרה לאחיה שאסף אותה מהבית.

בנוסף, בכתב האישום תואר אירוע שהתרחש כחודשיים-שלושה לפני כן, ובו הנאשם לקח קערת זכוכית וניפץ אותה על שולחן במהלך ארוחת שבת, לאחר שאשתו ביקשה ממנו לעזור לה לפנות את הכלים.

למרות זאת, שירות המבחן שערך תסקיר בעניינו של הנאשם המליץ על ביטול ההרשעה ועונש של שירות לתועלת הציבור.

בבית המשפט הצדדים הציגו הסדר טיעון שלפיו הנאשם יודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן – וכן "הסדר המשך" במסגרתו הגיעו להסכמה שלפיה יש לאמץ את המלצת השירות.

המדינה, שיוצגה על ידי עוה"ד פנחס סויסה משלוחת תביעות נגב דרומי, טענה כי מעיון בתסקירי שירות המבחן נראה כי בחצי השנה האחרונה הנאשם השתלב בהצלחה במסגרת טיפולית "דיאלוג מחודש", הכוללת פגישות אישיות וכן טיפול קבוצתי.

כמו כן, צוין כי אשתו מבקשת שלא להחמיר עם הנאשם, שאף מסייע לה כלכלית וכן במגורים.

"נכון וראוי"

עוה"ד אושרי בן ישי שייצג את הנאשם ביקש אף הוא לאמץ את הסדר הטיעון, והצביע על הירתמות הנאשם למסגרת הטיפולית ושינוי דרכיו. בתוך כך הוא העיר כי הנאשם אינו יכול ליצור קשר עם בת זוגו בשל ההגבלות שהוטלו עליו במסגרת תנאי המעצר.

"הסדר הטיעון בין הצדדים סביר, נכון וראוי, ונכון לאמצו", כתב השופט עטר בפסק דינו, שמטבע הדברים היה קצר, ללא נימוקים נרחבים להכרעה.

בהתאם למה שסוכם בהסדר, השופט ביטל את הרשעת הנאשם ודן אותו ל-80 שעות שירות לתועלת הציבור (של"צ), כולל צו מבחן למשך שנה, במהלכה הנאשם יהיה נתון לפיקוח קצין המבחן.

לקריאת פסק הדין

לכתבה המקורית

ב"כ המאשימה: עו"ד פלילי פנחס סויסה

ב"כ הנאשם: עו"ד אושרי בן ישי