Dreame BOT L20 Ultra

מה בדקנו: שואב האבק הרובוטי Dreame BOT L20 Ultra שלומד את הבית בטכנולוגיית Ai, משלב מערכת לייזר למיפוי חכם ומצלמת HD שמשדרת לייב מהבית,בעוצמת שאיבה של 7000PA עם סוללת 6400 MAH .

מה חשבנו: הדבר הראשון ששמנו לב אליו הוא השקט. הגדרנו את השואב לשטוף ולשאוב בו זמנית, והפסקנו כמה פעמים את הפעילות באמצע כדי לוודא שהוא אכן מוגדר כך. בניגוד לשואבים אחרים- ה- L20 Ultra מאפשר לעשות משהו שאף שואב לא הצליח- לנקות בשקט.

ההפעלה עצמה מאוד פשוטה ואינטואיטיבית, בעזרת האפליקציה, ה- L20 Ultra לומד את הבית בעזרת טכנולוגית הניווט תלת ממדית המאפשרת מיפוי מהיר ותכנון נתיבים מדויקים באור ובחושך, כך שהרובוט מנקה בשורות מסודרות או מנווט במהירות לאזורים ספציפיים לניקוי נקודתי. זאת, על בסיס מערכת ניווט לייזר חכמה ובינה מלאכותית.

דרך האפליקציה ניתן להגדיר אזורי פעילות, לקבוע את הסדר בהם אתם מעוניינים שהרובוט ינקה וכן כל כמה זמן הוא ילך וישטוף את המגבים ויחליף את המים. בנוסף, טכנולוגיית זיהוי הלכלוך המתקדמת של ה- L20 Ultra מזהה עד כמה המגבונים והרצפות מלוכלכים, לפיכך המגבים ומנגבים את הרצפות פעמים רבות יותר כדי להפוך את החדר לנקי בצורה אידיאלית. הדבר הזה גורם לרובוט להיות איטי בזמן הניקוי לעומת שואבים אחרים- אך יסודי מהם פי כמה. עוד יתרון של הרובוט: הוא היחיד שיודע לשלוף את המקרצפות ולנקות צמוד לפאנלים.

מברשת הסיליקון הראשית מורמת בזמן שאיבת הרצפה על מנת למנוע בלאי ולחסוך בעוצמת הרעש ועובדת בזמן עלייה על השטיח. כמו כן, הרובוט גם שואב שטיחים ללא סחבות (הרמת מקרצפות או השארתן בתחנת העגינה) – כך שאין צורך להשלים את הניקיון לאחריו.

לרובוט מיכל מים נקיים המכיל 4 ליטר, ומיכל המים המשומשים 4.5 ליטר, ובנוסף מגיע עם חומר ניקוי מובנה. ריקון האבק הוא אוטומטי דו ממדי לשקית ריקון 3.2 ליטר המספיקה ל-75 ימים – מה שאומר מינימום תחזוקה. הניקוי העצמי של המקרצפות מתבצע בעזרת חימום בסוף העבודה כדי למנוע ריחות של עובש טחב ורטיבות. כאשר פירקנו את השואב לאחר כמה הפעלות שמנו לב שהתחנה עצמה די נקייה. מברשת הסיליקון עצמה מאוד קלה לניקוי ואפס שערות מסתבכות בה.

בנוסף, הרובוט מתהדר גם בתאורת LED קדמית שעוזרת לשואב במקומות חשוכים ללמוד ולזהות 55 מכשולים קבועים בביתכם, גם באזורים חשוכים. זה יעיל מאוד אם רוצים לנקות בלילה (כי כאמור הרובוט מאוד שקט), או אם רוצים להפעיל את המצלמה דרך האפליקציה ולראות מה העניינים בבית בזמן שהרובוט מנקה.

שורה תחתונה: אחד הרובוטים המתקדמים שיצא לנו לבדוק ואין ספק שהוא מהווה קפיצת מדרגה. החיסרון היחיד שלו הוא המחיר המאוד גבוה.

מחיר: 5,490, להשיג באתרDreame ישראל ואצל המשווקים המורשים.

Gen5 detect absolute Dyson

 

מה בדקנו: Dyson משיקה את הדור החדש של שואבי אבק האלחוטיים הכולל מנוע Hyperdymium לשאיבה עוצמתית עם זמן עבודה של עד 70 דקות.

מה חשבנו: בסימן טוב ומזל טוב דייסון ויתרו על הדבר היחיד שעצבן את המשתמשים שלהם עד עכשיו- כפתור ההפעלה הופך להיות קבוע ולא פועל רק כשלוחצים עליו.

מעבר לזה תפגשו בדגם הזה את השיפורים הבאים: שאיבה עוצמתית (דייסון שיפרו את המנוע של עד 135,000 סיבובים לדקה) חיישני עומס לאיזון בין עוצמת השאיבה ומשך השאיבה, ממשק המראה בזמן אמת מתי המשטח נקי, ומברשת מאירה לגילוי חלקיקי אבק בלתי נראים (שהלייזר שופר וכעת נראה יותר לכלוך ביותר מרחק). בנוסף, מציג השואב ממשק משתמש חדש שמראה למשתמשים בזמן אמת מתי המשטח שלהם נקי.

גם השואב הזה מגיע מצוייד במברשת Fluffy Optic מאירה בעלת רולר רך לרצפות ופרקטים המגלה חלקיקי אבק בלתי נראים ומברשת Digital Motorbar בעלת טכנולוגיית De-Tangle למניעת הסתבכות שיער עם 56 שיניים העשויות פוליקרבונט. 2 דברים שאהבנו במיוחד זה את המברשת בתוך מברשת (המברשות הקטנות לפינות כבר נמצאות בגוף המכשיר, מה שלא חדש אבל עדיין שווה תזכורת), ואת העמדת הטעינה הנוחה ששופרה.

כמו לשאר השואבים של דייסון, גם לשואב הזה מערכת סינון HEPA אטומה לחלוטין, בעלת חמש שכבות של מסננים הלוכדים ביעילות 99.99% מהחלקיקים והאלרגנים עד ל-0.1 מיקרון ובכך מבטיחה שהיא מוציאה אוויר נקי יותר לתוך הבית. חיישן Piezo אקוסטי מאפשר למדוד ולספור את חלקיקי האבק הנשאבים למיכל האיסוף ולהציג אותם בזמן אמת תוך כדי הניקיון.

אין ספק שדייסון מציגים שורה של שיפורים אבל המחיר משחק כאן תפקיד משמעותי. אם אתם מתלבטים – לכו על הדייסון דגם V15, כי לא בטוח שהשיפורים במכשיר החדש מצדיקים רכישה, כשהדגם הקודם מעולה בפני עצמו.

שנתיים שירות ואחריות בבית הלקוח ע"י ב.נ.ז.כ. סחר היבואן הרשמי של Dyson בישראל.

שורה תחתונה: אנחנו תמיד בעד לרכוש את הדגם האחרון של דייסון, שמציג כאן מתיחת פנים משמעותית, וחווית משתמש שאחרים יתחילו לחקות רק עכשיו. עם זאת, בגלל המחיר הגבוה- אי אפשר לפספס גם עם שאר הדגמים המעולים של דייסון.

מחיר: 4,599 שקלים. להשיג באתר Dyson.co.il ובחנויות החשמל המובחרות.