איזי ישראלים למען ישראלים
מתחם ישראלים למען ישראלים של easy ומפעל הפיס | צילום: צילום מסך

בימים כתיקונם, easy היא אפליקציית מנוע חיפוש המבוסס מיקום וכולנו משתמשים בה כדי למצוא סביבנו מסעדות, אירועים, שירותים ועוד מגוון עצום של תחומי עניין. עכשיו כשמותר לצאת מהבית רק לטווח של 100 מטר, ובזמן שרוב העסקים לא עובדים במתכונת הרגילה שלהם – הופתענו לגלות שהאפליקציה נשארה רלוונטית והיא יכולה לסייע להרבה סיטואציות חדשות שנוצרו פתאום בחיינו.

בשבועות האחרונים הרבה מההרגלים שלנו משתנים מידי יום ובהתאם גם המשק עובר לא מעט שינויים: עסקים מצטמצמים, הקניות עוברות להיות בעיקר באונליין וכולנו משתמשים הרבה יותר בשירותי משלוחים למיניהם. אם אתם עדיין לא ממש בטוחים האם עסק כלשהו בסביבתם נשאר פתוח, בין אם זה הסופר השכונתי או הווטרינר שלכם – ב-easy תוכלו להתעדכן מידי יום בסטטוס של העסקים, כשבמקביל בעלי העסקים מוזמנים לעדכן את זמני פתיחת העסק ואת השירות שהם מציעים בימי הקורונה.

שירות עד הבית: עדכון בזמן אמת

בזמן שברשתות השיווק הגדולות הולכים ואוזלים חלונות האספקה למשלוחים, תשמחו לדעת שדווקא סופרים שכונתיים רבים עברו למתכונת של הזמנות ולעיתים תוכלו לקבל את המשלוח ממש תוך כמה שעות בודדות. מלבד משלוחי אוכל והזמנות מזון ומצרכים, ההסתגרות בבתים מצריכה לפעמים עוד מכלול שירותים שלרוב היינו יכולים להשיג בסביבה וכעת עולה הצורך שיגיעו עד אלינו - מוצרי טיפוח וקוסמטיקה, תרופות, ציוד ומזון לבעלי חיים ואפילו שירותי כביסה – הרבה עסקים מציעים להביא אליכם את כל מה שתזקקו לו, ובאותה הזדמנות אתם יכולים לתמוך בעסקים הקטנים בזמן שהם חווים בעצמם משבר לא קטן.

גם ב-easy דוגלים בחיבור בין האנשים לבעלי העסקים ולכן הוסיפו פיצ'ר חדש – כפתור "עד הבית" – אותו אפשר לראות במסך הכניסה לאפליקציה. העסק שלכם עבר למתכונת משלוחים או שירות עד הבית בגלל המצב? אתם יכולים להיכנס לאזור ניהול העסק שלכם ב-easy ולעדכן את כולם בסטטוס החדש. העדכון ניתן בחינם גם לבעלי העסקים וגם למשתמשים באפליקציה, ככה שתוכלו למצוא בקלות את כל השירותים בסביבתכם שמגיעים עד אליכם מבלי לצאת מהבית.

בנוסף לכך תוכלו לאתר דרך האפליקציה גם שירותי תיקונים שמצריכים בעל מקצוע או טכנאי שיגיעו לביתכם. פשוט לוחצים באפליקציה על כפתור "לתקן", בוחרים איזה בעל מקצוע תרצו להזמין מגדירים  ב-easy fix מה היא התקלה או מה הוא סוג השירות לו אתם זקוקים ומקבלים הצעות מחיר מאנשי המקצוע הנמצאים בסביבתכם ופנויים לביצוע העבודה – בזמן שמתאים לכם.

ישראלים למען ישראלים: לעזור זה איזי

עוד סיטואציה מוזרה שנקלענו אליה בתקופה האחרונה, היא ללא ספק מספר הישראלים שנמצאים בבידוד. גם האוכלוסייה המבוגרת מצאה את עצמה מסוגרת בבית, כשההמלצה עבורה היא לא לצאת אפילו לסיבוב קטן בשכונה.

easy חברו למפעל הפיס ויחד הם הקימו יוזמה מדהימה לתמיכה בקהילה. עבור אותם האנשים שלא יכולים לצאת מהבית וזקוקים לעזרה אלמנטרית, כמו להוריד את הכלב לטיול או לאסוף תרופות מבית המרקחת - הוקם מתחם חדש באפליקציה, שנקרא "ישראלים לישראלים", ומאפשר לכולם לעזור או להיעזר בתקופה הלא פשוטה הזאת.

כל אדם שרוצה ויכול לעזור ולתרום מזמנו, יכול להיכנס למתחם באפליקציה או באתר, ללחוץ על כפתור "בקשות לעזרה סביבך" ולראות את כל הבקשות לעזרה שנמצאות בסביבתו. אפשר כמובן לבחור באיזה אזור וטווח תרצו לראות את הבקשות וגם לסנן לפי תחום העזרה המבוקש. את הבקשות רואים כמו כל שירות אחר באיזי, על בסיס מפה וכרשימה עם יכולת סינון לפי הקרבה אליכם.

אם אתם זקוקים לעזרה או מכירים אנשים אחרים המבקשים סיוע, בחרו בכפתור "הוספת בקשה לעזרה". בהרשמה קצרה באמצעות מייל או חשבון פייסבוק, תוכלו לבחור את סוג העזרה הדרושה לכם, לכתוב בכמה מילים את תיאור הבקשה ואיפה היא נדרשת. כל מי שבסביבתכם יוכל לראות את הבקשה, לפנות אליכם ולהציע את עזרתו.