אירוע הכרזת הזוכים בתחרות ייצואן השנה של eBay, שמתקיימת לראשונה בישראל, נערך ברגעים אלו ממש. בתחרות מוענקים פרסים כספיים ליצואנים מובילים בחמש קטגוריות שונות: יצואן השנה, המוכר שמכר למספר היעדים הגבוה ביותר, המוכר עם השירות הטוב ביותר, הכוכב העולה – זה שהצטרף השנה ומכר הכי הרבה, ובחירת הקהל.

את הזוכים בחר צוות של eBay בראשותו של איליה קריטוב, מנכ"ל שווקים מתפתחים ב-eBay, כאשר אתם, גולשי mako, הם אלו שאחראים על הזוכה בקטגוריית "בחירת הקהל". הפרסים שמוענקים שווים במיוחד: מענק בסך 2,000 דולרים לחנות eBay לזוכה בקטגוריית ייצואן השנה, ומענק לחנות בסך 1,500 דולרים כל אחד לארבעת הזוכים הנוספים בקטגוריות אחרות. אז מיהם הזוכים? צפו בשידור החי.

קניות אונליין (צילום: shutterstock by Kite_rin )
קידום עסקים קטנים ובינוניים על ידי הרחבת השימוש ב-eBay יכול להבטיח אפיקי הכנסה נוספים | צילום: shutterstock by Kite_rin

eBay היא אחת מפלטפורמות הסחר המקוון המובילות בעולם שמאפשרת רכישה ומכירה אונליין. בפעם הראשונה בישראל, החליטו באתר הסחר המקוון להעניק פרסים ליצואנים ישראלים המשתמשים בפלטפורמה כדי למכור מוצרים לחו"ל, ממש כמו שעושים מעבר לים. הסיבה לכך היא השנה וחצי האחרונות, שבהן התמודדנו עם משבר הקורונה, ושהובילו לעלייה משמעותית ברכישות ומכירות אונליין בישראל בפרט ובעולם בכלל.

תחרות ייצואן השנה של eBay נערכת כבר כמה שנים במדינות שונות ברחבי העולם. הרעיון מאחוריה הוא לחגוג את הצלחות המוכרים שמשתמשים בפלטפורמה, ובכך לעודד עסקים נוספים, קטנים ובינונים, להתחיל לייצא לחו"ל באמצעות eBay. בכל זאת, אם יש משהו שלמדנו בתקופה האחרונה זה שהעולם גלובלי וצריך לחשוב בגדול ולבחון דרכים להגיע לקהלים חדשים במדינות חדשות. בעיקר משום שבזמן המשבר לא מעט עסקים קטנים ובינוניים הם אלו שמתקשים לשרוד יותר מאחרים.

"הקורונה הייתה מאתגרת בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים, שמצאו את עצמם עם סגרים ברחבי העולם ובארץ שפגעו ביכולת שלהם להמשיך ולפעול כרגיל", אמר אלון פסטר, ראש חטיבת פיתוח עסקי בשווקים מתפתחים של eBay. "ראינו עלייה אדירה בביקוש למסחר אלקטרוני מצד הקונים ,וכן גידול בכמות המוכרים שהצטרפו ל-eBay ובמקביל גם גידול בכמות העסקים שפנו אלינו על מנת שנסייע להם לפרוץ לשווקים חדשים".

קידום ודחיפה של עסקים קטנים ובינוניים על ידי הרחבת השימוש באתר eBay יכולים להבטיח להם אפיקי הכנסה נוספים בהווה ועתיד יציב יותר, ואף לעזור לקדם את המסחר המקוון בארץ. לדברי מיקי סוקולובסקי, דובר eBay בישראל, "זו אמנם השנה הראשונה ש-eBay עורכת את התחרות הזו גם בישראל, אבל ממש לא האחרונה ומפה צפויה להתחיל מסורת חדשה, שמטרתה להכיר תודה לאנשים שנמצאים אתנו המון שנים ורואים בנו נתיב הכנסה עיקרי".