יוסי רדק, הבעלים של חנות בוטיק קטנה ליבוא בגדי נשים, "קומבה מלה חיפה", קיבל אתמול בוואטסאפ באחת בלילה, כמו שאר בעלי החנויות בקניון עזריאלי חיפה, את ההודעה הבאה: "אני מבקשים להביא לידיעתכם, כי בניסיון לעצור את החקיקה החד צדדית ולהביא להידברות שתכליתה להגיע להסכמה רחבה, החליטה קבוצת עזריאלי להשבית מחר את קניוני הקבוצה ומגדלי המשרדים אשר יהיו סגורים לקהל הרחב, למעט עסקים חיוניים".

רדק התרעם על ההודעה והגיב בקבוצה: "אז החלטתם באופן חד צדדי, ללא שום הידברות וללא הסכמתי, לסגור ולהשבית את מקור הפרנסה שלי ושל משפחתי ואתם קוראים לזה דמוקרטיה? 17 שנים של פעילות בקניון, מעולם לא פספסנו יום עבודה ואתם סוגרים באופן חד צדדי וללא שום הודעה מוקדמת?.

"אני מגיע בבוקר לפתוח את העסק שלי! מצפה לקבל את כל השירותים המקובלים לצורך תפעול העסק שלי, כולל תאורה, מיזוג אוויר ומוזיקת רקע".

וזה עזר? מישהו הגיב?
"לא. גם כתבתי את אותם הדברים למנהלת השיווק של הקניון בבוקר, והיא אמרה לי שאין לה מה לעשות. יותר מזה- מנהל התפעול של הקניון אמר לי שאין לי מה לבוא, כי לא יהיו מיזוג ותאורה בקניון".

תגובות לא מעטות הגיעו מחברי הקבוצה "אני שולמן" בפייסבוק, שם רדק פרסם את הדברים שכתב. רבים מהם ייעצו לו לתבוע את הנהלת הקניון אך רדק השיב בשלילה: "קניון עזריאלי הוא הבית שלי כבר 17 שנים. לתבוע את עזריאלי, זה כמו לתבוע מישהו מהמשפחה שלי, זה לא יקרה. בסך הכל שיתפתי מהמקום הכואב שלי, ולא מהמקום הכועס. העצב על המצב הוא גדול מהכעס. העם היקר שלי פצוע ומדמם, וכל מה שאני רוצה לעשות, זה לעטוף אותו באהבה, ולא בעוד כעס".

אין בך כעס על המהלך החד צדדי? אתה מתכוון לעשות משהו?
"אין לי מה לעשות כי בחוזה שלנו כתוב בפירוש שהנהלת הקניון יכולה לסגור את הקניון עד 5 ימים בשנה ללא הודעה מוקדמת. זה חוקי לגמרי. אני כן חושב שבמקום לייצר עוד כעס ופילוג, הם יכלו לעשות מיזמים כמו שולחנות עגולים ולהזמין את הציבור לשבת ולדבר - הם מעולים בדברים האלה.

"האבסורד הוא שעזריאלי מנסה לעשות מהלך שישמור על הדמוקרטיה, ועושה מהלך אנטי דמוקרטי וחד צדדי. מה הם יצרו? עוד כעס ושנאה. מי שבעד הרפורמה - לא יקנה בעזריאלי. מי שנגד הרפורמה - יקנה. ואני עסק קטן שמפרנס עובדות, שחלק מהן הם גם אימהות חד הוריות. החנות שלי מספקת בגדים במחירים הוגנים, ומייצרת מרחב בטוח. אנחנו מחלקים מגנט על כל קנייה שמעודד אהבת חינם. לא עוד כעס ושנאה".

מקניוני עזריאלי נמסר בתגובה לדברים: "קבוצת עזריאלי מתנהלת מול שוכריה על פי חוק ובהתאם לקבוע בהסכמים עמם".