שוזליין @nastikonen
צילום: nastikonen

משבר הקורונה תפס את כולנו לא מוכנים, ובעוד שיש סיבות להיות אופטימיים שהמחלה עצמה תחלוף, המשמעויות הכלכליות של המגפה העולמית עדיין לא לגמרי ברורות. עסקים רבים עברו ממכירה פרונטלית - למכירה באתרי אונליין כדי לאפשר נגישות לכל הקהלים, גם לאותם לקוחות שנהגו לרכוש בחנויות או בקניון הקרוב לבית. למעשה, כולנו נמצאים באותה דילמה - מצד אחד רצון לתמוך בעסקים מקומיים וגם לא להפסיק את שגרת החיים שלנו, שכוללת - מה לעשות - גם קניות אונליין, ומהצד השני לא להיקלע להוצאות גדולות.

באתר האופנה shoesonline בחרו בימים אלו לחתוך במחירים ולאפשר לקהל הלקוחות מחירים נוחים. ״עלויות השילוח התייקרו עבורנו בעקבות הקורונה. אין טיסות לארץ ויש מעט אפשרויות לשילוח, אז המחירים התייקרו משמעותית, אבל היה חשוב לנו שזה לא יבוא לידי ביטוי אצל הלקוח״ אומר דן סמדג׳ה, מנהל השיווק של האתר.

חלק מהקולקציות החדשות שהיו אמורות להגיע לאחר פסח ולהימכר במחיר מלא, נמצאות כבר עכשיו בקטגוריית הסייל באתר ומעבר למחיר נוח עבור כל פריט תמצאו באתר קופון הנחה של 20 אחוז על כל קנייה - כולל על מחירי הסייל. ״בתור אתר ישראלי יש לנו מחויבות לאנשים פה״, מסביר סמדג'ה, ״זה בכל זאת משמח אנשים לקבל חבילה בתקופה הזאת״.

המחירים הנמוכים שתמצאו באתר מתאפשרים בגלל ייבוא עצמאי של מותגי האופנה. כך, חוסכים בחברה עוד חלק בשרשרת האספקה והחיסכון הזה מתבטא במחיר הסופי לצרכן ובהנחה של עד 50 אחוז מהמחיר בחנויות. הייבוא המקביל מאפשר לבעלי האתר גם לבחור דגמים וקולקציות ייחודיות שיבואנים אחרים לא מביאים לחנויות ולאתרים הישראליים.

מה תמצאו באתר?

פריטי האופנה והאקססוריז שמוצעים באתר מהמותגים הגדולים בעולם ומתאימים גם לגברים וגם לנשים. קולקציות נרחבות של מיטב מותגי הספורט וההנעלה כמו נייקי, אדידס, ואנס, ריבוק, קונברס וניו באלאנס. בימים האחרונים נחתה שם גם קולקציה חדשה וגדולה של בירקנשטוק - מותג שאהוב במיוחד על הישראלים - וגם היא נכנסה לישירות לסייל באתר.

shoesonline
shoesonline | צילום: יחסי ציבור

לצד המותגים המוכרים בישראל ניתן למצוא באתר גם מותגים מיוחדים מהעולם כגון : ellesse, מותג התיקים הרשל, מותג בגדי הספורט הטרנדי Under Armour, נעלי הפלטפורמה המפורסמות של באפלו, הנעליים של קולומביה וסלומון שאהובות על הגברים המקומיים, פריטים של המותג האיכותי The North Face - ועוד מותגים רבים ומוערכים.

שוזליין @dan_rosenberg
צילום: דן רוזנברג


מזמינים בראש שקט

שינוי נוסף שיזמו באתר מתייחס למדיניות ההחזרות. בשגרה, מציעים משלוח חינם (שכולל גם משלוח נוסף אחד בחינם במקרה של החלפת מידה) והחזרות תוך 60 יום. מכיוון שההתעסקות בהחלפות והחזרות היא לא העדיפות העליונה עבור אנשים בעת זו, באתר האריכו את תקופת ההחזרה באופן משמעותי - ולמי שיזמין משם תהיה שנה שלמה לעשות את זה.

בימים אלו החליטו בחברה לאפשר גם לספקים וסוחרים מקומיים להשתמש באתר כפלטפורמה למכירה אונליין עם שילוח, מכיוון שזו הזירה האלטרנטיבית כיום לעסקים להמשיך ולמכור. לכן, נוספו באתר גם קטגוריות כמו בישום או שעוני אופנה, לצד ההיצע הענק של הנעליים ואביזרי הספורט והאופנה. כמו שאר העסקים המקומיים, גם shoesonline מתמודדים עם התקופה על ידי נתינת אלטרנטיבה לקניונים והחנויות, ומעבר למכירה אונליין.

 

לא רק שבזמנים אלו שומרים על הפעילות של האתר - אפילו מגייסים עובדים עבור מערך שירות הלקוחות שלהם. ״כדי לאפשר את המחיר הכי טוב באתר אנחנו צריכים להיות הכי יעילים שאפשר״, אומר סמדג׳ה. שירות הלקוחות שלנו עבר אוטומציה כדי לתת ללקוחות שליטה מלאה בהזמנה - להזמין, לבטל משלוח, להחליף מידה, לקבל החזר כספי - את כל הדברים האלה הלקוחות יכולים לעשות לבדם באתר. אבל בנוסף, יש לנו שירות לקוחות באתר ובפייסבוק ואנחנו מגייסים בימים אלה עוד נציגים שיעבדו במשמרות, כדי שנוכל להרחיב את שעות מתן השירות״. נראה שלשים את הלקוח לפני הכל משתלם כלכלית - גם בזמני משבר.