תל אביב (צילום: עודד קרני)
וילות זה בכלל אאוט, העשירים של היום גרים במגדלים | צילום: עודד קרני

גם ברחוב היקר ביותר בישראל, רחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח ממשיכות להתבצע עסקאות מגה-יוקרה, אך לא במחירי השיא של לפני שנה או שנתיים. ז'קלין הרציקוביץ', אמו של לוני, מכרה את הווילה ברחוב גלי תכלת 60 במחיר של 14.5 מיליון דולר (55 מיליון שקל). מדובר במחיר השקלי הנמוך ב-37% מהמחיר אותו הרציקוביץ דרשה לפני מספר חודשים.

באפריל 2009 חשף "גלובס" כי למרות המשבר הכלכלי הציעה הרציקוביץ' את הווילה במחיר של 21 מיליון דולר (88 מיליון שקל) באמצעות מתווך היוקרה רפי קלינה.

הרוכש הוא יהודי תושב חוץ ששילם את הסכום עבור בית בשטח של 350 מ"ר בנוי המשתרע על דונם ורבע בקו ראשון לים. הרוכש מתכוון להרוס את הבית בו גרה משפחת הרציקוביץ' במשך 30 שנה. הוא יוכל לבנות בית חדש בשטח בנוי של למעלה מ-500 מ"ר. ז'קלין הרציקוביץ תעבור לגור בבית הסמוך לביתו של לוני הרציקוביץ ברחוב השושנים בשכונת צהלה בתל אביב.

הבית של הרציקוביץ ממוקם בקטע היקר ביותר במרכז רחוב גלי תכלת שם מצויים מגרשים גבוהים וגדולים שגולשים עד לקצה המצוק של חוף הים. קטע זה מכיל 12-13 בתים בלבד. הבית נחשב צנוע לעומת הסטנדרטים המפוארים של הבתים ברחוב. שכניה של הרציקוביץ' הם בני הזוג דליה (מיזמי המימד החדיש) ופרופ' יוסף פרשקר (הטכניון) מצדו האחד של המגרש ועירית שטראוס (בעלת מניות בשטראוס-עלית וגרושתו של ליאון קופלר), מהצד השני וכן בית השגריר האמריקני, המתגורר בבית הגדול ברחוב (4 דונם).