משפחת אמבאני ההודית, העומדת מאחורי תאגיד הנפט והסלולר Reliance Industries, היא המשפחה העשירה ביותר באסיה. יו"ר החברה ובעל המניות הוא מוקש אמבאני, במקרה האיש העשיר ביותר באסיה, ששוויו מוערך ב-50 מיליארד דולר, כך לפי פורבס. בדירוג העולמי מוקש מדורג במקום ה-13.

משפחת אמבאני זכתה באחת מחגיגות החתונה המפוארות ביותר בזמן האחרון, עם הופעה פרטית של ביונסה פרטי ושלל אורחים מפורסמים - ביניהם ניק ג'ונאס, הילרי קלינטון ואריאנה הפינגטון. וזה לא הכל, המשפחה מתגוררת בבניין פרטי בן 27 קומות שעלותו נאמדת במיליארד דולר. הנה כמה עובדות על המשפחה העשירה ביותר באסיה.

מוקש אמבאני (צילום: GettyImages Chris Jackson)
מוקש אמבאני | צילום: GettyImages Chris Jackson

לאב המשפחה, מוקש אמבאני (61), יש הון אישי של לפחות 50 מיליארד דולר. לאחר שנה של שגשוג בחברה, שבמהלכה נוספו 4 מיליארד דולר להונו, עבר מוקש את מייסד קבוצת עליבאבא (ענקית המסחר האלקטרוני בסין), ג'ק מא, והפך לאיש העשיר ביותר באסיה.

את ההון הראשוני הגדול של המשפחה ההודית עשה דירובאי אמבאני, שייסד את Reliance Industries. כיום לפי דירוג החברות של Fortune 500 שוויה של החברה הוא כ-100 מיליארד דולר, והיא נחשבת לאחת החברות בעלות השווי הגבוה ביותר בהודו.

View this post on Instagram

Ambani Family Cast Their Votes. . #mukeshambani #nitaambani #akashambani #anantambani #ishaambani #shlokamehta #anandpiramal #radhikamerchant #bigfatindianwedding #dabooratnani #shlokaambani #ishaanandwedding #desibride #weddingoftheyear #ambani #akashambaniwedding #newlyweds #ambaniwedding #ambanifamily #ranbirkapoor #reliance #dhirubhaiambani #aliabhatt #jio #neetaambani #antilia #kokilabenambani #reliancejio #india #shahrukhkhan

A post shared by Ambani Family (@ambanifamily) on

דירובאי הלך לעולמו בגיל 69 בשנת 2002 ולא השאיר אחריו צוואה. את החברה המשיכו לנהל שני בניו: מוקש ואחיו הצעיר, אניל. לאחר מותו, בין שני האחים התנהל קרב ירושה מר, מה שהביא למערכת יחסים קשה בין השניים. בסופו של דבר, מוקש נשאר האחראי המרכזי על הניהול החברה.

אניל וטינה אמבאני עם בנם אנמול (צילום: Sakchai Lalit | AP)
אניל וטינה אמבאני עם בנם אנמול | צילום: Sakchai Lalit | AP

אניל אמבאני בן ה-59, יו"ר קבוצת Reliance, שווה "רק" 1.8 מיליארד דולר - 48 מיליארד דולר פחות מאחיו הבכור, מוקש.

אניל נשוי לטינה אמבאני, לשעבר שחקנית בוליווד. יש להם שני בנים. אנמול, בן 27, שעובד בתוך החברה של אביו ומונה למנהל מועצת המנהלים של Reliance Capital בשנת 2016. בנו הצעיר אנשול, ייצטרף גם הוא לעסק המשפחתי כמנכ"ל מועצת המנהלים.

אשה אמבאני ובעלה (צילום: Sakchai Lalit | AP)
אשה אמבאני ובעלה | צילום: Sakchai Lalit | AP

מוקש נשוי לניטה, אותה כינו בפורבס "הגברת הראשונה של העסקים בהודו". היא יו"ר קרן Reliance, ארגון הצדקה של החברה. היא גם מעורבת במיזמי הספורט של החברה, כמו גם שיווק ומיתוג אסטרטגיה עבור Reliance Jio Infocomm, הרשת הסלולרית של Reliance שלה כבר יש 200 מיליון מנויים.

ניטה אמבאני (צילום: Sakchai Lalit | AP)
ניטה אמבאני | צילום: Sakchai Lalit | AP

לניטה ולמוקש יש שלושה ילדים, הצעיר שבהם הוא אננט אמבאני בן ה-23, שהתחיל לקחת חלק באירועים ובפגישות של אביו. השניים האחרים הם תאומים בני 27, אשה ואקאש.

אקאש הוא חבר מועצת המנהלים של Reliance Jio. גם הוא וגם אחותו התאומה למדו באוניברסיטאות Ivy League בארצות הברית. בנוסף, עאקש למד באוניברסיטת בראון, ואשה בייל ובסטנפורד.

View this post on Instagram

" I am awesome, amazing, beautiful and confident I don’t need someone to make me realize it." ‍

A post shared by Isha Ambani (@ishaambanis) on

והנה הוכחה שיש סיבה להאמין באהבת נעורים: אקאש מאורס לאהובתו מהתיכון, שלוקה מטה, בתו של סוחר יהלומים ידוע בהודו. השניים צפויים להתחתן במהלך 2019, ותהיו בטוחים שהיא תהיה מפוארת במיוחד.

אחותו התאומה של אקהאש, אשה, נמצאת במועצת המנהלים של Reliance Retail, חברה בת של Reliance Industries, ומשמשת כמנהלת ב-Reliance Jio Infocomm, רשת הסלולר של החברה. היא נישאה בדצמבר 2018 לאנאנד פירמאל, בן 33, יורש לעסקי נדל"ן ותרופות.

שידור ישיר: צפו בנאום של אובמה
ברק אובמה | צילום:

מסיבת האירוסין של השניים התקיימה במלון וילה ד'אסטה היוקרתי על אגם קומו באיטליה, שם העניק לזוג הזמר ג'ון לג'נד הופעה פרטית. וזה לא הכל, חגיגות טרום חתונה אחרות נערכו בעיר ההודית המערבית אודאיפור. בין היתר, חגיגות אלה כללו הופעה פרטית של ביונסה במלון Oberoi Udaivilas בעיר.

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

טקס החתונה עצמו התקיים בבית משפחת אמבאני במומבאי. כ-600 אורחים השתתפו באירוע הראוותני, אשר עלותו מוערכת ב-100 מיליון דולר. בין האורחים היה אפשר למצוא את הילארי קלינטון, השחקנית פריאנקה צ'ופרה ובן זוגה ניק ג'ונאס ושחקן בוליווד שאהרוח' ח'אן.

כאמור, מקום החתונה היה בית משפחת אמבאני במומבאי: מגדל יוקרתי בן 27 קומות שעלותו מוערכת בכמיליארד דולר. הבניין, שקרוי בשם ANTILIA כולל בריכות שחייה, אולמות נפשים, גינה המשתרעת על פני שלוש קומות, שש קומות חניה, שלושה מסוקים ויכולת לעמוד בפני רעידות אדמה בדרגה 8. את המגדל, אם תהיתם, מנהלים 600 אנשי צוות.

על פי ההערכות, מדובר באחד מהנכסים היקרים ביותר בעולם, שני לו הוא ארמון בקינגהאם בממלכת המאוחדת. משפחת אמבאני שומרת על קשר  עם אושיות בינלאומיות מזה זמן רב - ביניהם הנסיך צ'רלס וקמילה, ראש ממשלת בריטניה לשעבר דוד קמרון, ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי ונשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה.

_OBJ