השבוע ציוץ מ-2016 חזר לחיים והפך לוויראלי מחדש. הציוץ שנכתב על ידי אנה סמוויאיז, שאל את הטוויטוספירה "מה נחשב ל'טראשי' כשאתה עני אבל 'יוקרתי' כשאתה עשיר?" והרשת נענתה לאתגר.

לא ברור למה 4 שנים לאחר הציוץ המקורי הוא חזר אל התודעה, ייתכן שהקורונה גורמת להרגשת האי שיוויון בין המעמדות בקרב "פשוטי העם" אבל הגולשים הגיבו בהמוניהם וציינו את ההבדלים הרבים בהם נתפסים עניים ועשירים כיום בחברה.

הגולשים מצאו אפילו דברים הקטנים יכולים להתפרש שונה כאשר אתה אדים עשיר או עני למשל: לדעת שפה שנייה במקרה בו אתה פליט או אם אתה אדם משכיל, או לאכול דונאט זול בתחנת דלק לאנשים מועטי יכולת אל מול מאפייה יוקרתית. אלו רק חלק ממאות התשובות לציוץ הוויראלי. הנה כמה דוגמאות בולטות:

גולשת אחת ציינה מספר דברים שעשירים מקבלים עליהם מחמאות ועל עניים צוחקים למשל: לבישת בגדי ספורט בציבור או שתיית אלכוהול באופן קבוע.

גולש נוסף ציין כיצד בתים קטנים ומינימליסטיים נתפסים בקרב עשירי העולם אל מול המגורים בחניון קרוואנים נחשבת בקרב העניים.

גולש נוסף התייחס לקבל מענקים מהמדינה.

גולש אחר ציין כי עשירים משתשמשים בהטבות מס בתור דרך להתעשר אל מול עניים שמקבלים אותם כדי להקל על הקשיים שלהם.

לא רק הטבות מס, גם לחיות אצל ההורים מקבל משמעות אחרת בקרב מי שיש לו את האמצעים. דוגמאות רלוונטיות הן יאיר נתניהו או משפחת המלוכה הבריטית.

עוד דוגמא שמאוד רלוונטית לימינו היא מחאה, כאשר עשירים מוחים הם "מעורבים בנושא" אבל כשעניים מוחים הם נחשבים לונדליסטים או אנרכיסטים.

אפילו אכילת סופגנייה יכולה להיחשב לחיובית אם אתה עשיר ואוכל אותה במאפייה יוקרתית לעומת אכילה למשל בתחנת דלק או דאנקין דונטס.

וטיפ מתחום האופנה. אי צביעת שיער אפור אצל עשירים נתפס בתור אותנטי ומחובר למציאות ולעומתו בקרב עניים בתור צעד שהם לא לוקחים כדי לשפר את חייהם.

ולסיום לגולשת עדן בן זקן: הדפסים של נמר. כמה עלתה השמלה? 30 שקל! אבל אם זה היה בחנות של ניקול ראיידמן?

mako כסף - כל מה שצריך לדעת