אריק איינשטיין לא הרבה בחייו להתראיין, ודאי לא מול מצלמה. למרות זאת, לפני שלוש שנים זה קרה בסרט "זו אותה האהבה" בו הפגיש גורי אלפי בינו לבין שני חבריו הוותיקים צבי שיסל ומוני מושונוב, שיחד העלו זיכרונות מימי הצילומים לסרט המשותף שלהם "כבלים" שיצא אז בהוצאה מחודשת. אלפי התקשה להסתיר את ההתרגשות מהפגישה עם אריק איינשטיין. "אתה תירגע עוד מעט", אמר לו הזמר, בצניעות אופיינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרט "כבלים" שיצא בשנת 1992 גילם איינשטיין נהג מונית שעובר לטלוויזיה בכבלים, חידוש גדול באותה תקופה. תוך שהוא מחליף ערוצים, הוא צופה בפארודיות על סרטים, שידורי ספורט ומוזיקה אותם משחקים ושרים השחקנים בסרט, ביניהם גם ילדיהם של איינשטיין, שיסל ומושונוב.

אלא שמההומור העכשווי יותר איינשטיין לא התלהב. "יורדים נמוך מדי", הוא אמר אז לאלפי. "היום מספרים בדיחות על השואה וזה כבר לא כל כך יזעזע. אפשר להיות נושך בלי לפגוע ולהעליב. לא שאנחנו צדיקים גדולים, אבל אם תעבור בקלטת הזו תראה שלא פגענו באף אחד".

בפגישה ההיא איינשטיין והחברים עישנו ודיברו בחופשיות, גם על החבר שעזב את החבורה אורי זוהר. "אורי היה... מה אני אגיד. הוא היה בולדוזר. גם שחקן, גם במאי וגם מפיק. והוא הלך לירושלים, העדיף את אלוהים עלינו. הוא הלך לירושלים ואנחנו נשארנו יתומים", אמר בכאב.

איינשטיין היה מאז ומעולם חובב ספורט מושבע בעל ידע עצום, שגם בפגישה ההיא ידע לדקלם מי ניצח בגמר הריצה ל-100 מטרים במשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס ב-1984, ומה היתה התוצאה (קרל לואיס, 9.99).

גם בארבע לפנות בוקר היה מתקשר לתחנת המוניות כדי להיזכר בשם של שחקן כדורגל ששכח. איינשטיין לא הרחיב לגבי הסיבות שהובילו אותו להסתגרות רוב הזמן בביתו, אבל הודה כי לעתים הוא נהנה לצפות ב"כבלים" ובסרטים ישנים אחרים, סתם כי נעים להיזכר.

אריק איינשטיין הלך לעולמו - סיקור נרחב:

הגולשים נפרדים: "זמר שכולו תוצרת הארץ"

 ארצי קטע הופעה: בזכותו אני זמר

האזינו: השירים היפים של אריק איינשטיין

כשאיינשטיין הקליט שיר לגלעד שליט

עולם הספורט נפרד מהאוהד מספר 1

נפרדים מאריק איינשטיין: "פס הקול של המדינה"

האזינו: איינשטיין ב'חדשות הלילה'

מהי מפרצת באבי העורקים?

הזמר אריק איינשטיין הלך לעולמו