שכונת לב העיר שבתל אביב לא הייתה שקטה בחודשים האחרונים. זה זמן רב שהזוג השכונתי האהוב והמפורסם, יהודה לוי ושלומית מלכה, לא נראו יחד בסביבה. הם היו השכנים שכולם אוהבים לאהוב, הזוג המתוק מדירת הגג המפוארת שמסתובבים ברחוב בלי איפור-שיער, מדגמנים זוגיות נוצצת מחוץ לאור הזרקורים ומתחזקים עמודי אינסטגרם עמוסי תמונות משותפות ומאושרות. הקורונה, שהפכה למבצע חיסונים, שהפך למבצע צבאי בעזה - הכניסו את כולנו עמוק לבתים, אבל כשהטלטלות חלפו לאף אחד לא הייתה דרך להסביר את ההיעלמות של יהודה ושלומית מרחובות העיר, והיא הפכה למוחשית מתמיד. בעלי הכלבים המודאגים לא ראו את שלומית מטיילת עם הכלב המשותף כבר חודשים, העוקבים ספרו בקפדנות את הזמן שחלף מאז התמונה המשותפת האחרונה, ואפילו בתעשייה כבר הרימו גבה למראה הזוגיות המתנדפת של דובי ודובי. כולם הרגישו שזה הסוף, והשבוע, בלי התראה מוקדמת ובלי שמישהו באמת היה מוכן, זה נגמר רשמית.

עמודי הרכילות געשו בעקבות הפרידה של השניים, והגולשים געשו אפילו יותר. הנקודות חוברו, התמונות עלו, ולרגע כולם הרגישו שזה היה ממש פה, מתחת לאף. בתחילת החודש שלומית ויהודה ציינו את יום הנישואים הרביעי שלהם, אבל הפוסטים הדביקים והברכות הרומנטיות פינו את מקומן לנסיעה של שלומית הרחק-הרחק מהבית. שלומית העבירה את השבוע האחרון בחופשה חלומית במלדיביים יחד עם חברותיה הקרובות ביותר, ובין קוקטיילים של בוקר לתמונות בביקיני היא צולמה מחויכת ומאושרת בוילה מפוארת, בלי כל זכר לטבעת הנישואים שענדה בגאווה עד ממש לא מזמן.

יהודה ושלומית (צילום: צינו פפראצי)
צילום: צינו פפראצי

"אם היו שואלים אותי לפני שהכרתי את יהודה אם אני מוכנה להתחתן הייתי אומרת שממש לא", שלומית סיפרה כשנה אחרי החתונה. "לא חשבתי שאני אתחתן בגיל צעיר, אבל מצאתי אהבה מדהימה ובשלה"

לפני ארבע שנים בדיוק הם עמדו יחד מתחת לחופה בחתונה מתבקשת ומפתיעה גם יחד. יהודה ושלומית הכירו כשהיא בת 21 בלבד, דוגמנית בתחילת דרכה שזכתה כאן ומעבר לים בטייטל "ההבטחה של עולם הדוגמנות". היא כבשה שערים למגזינים הכי נחשבים, הצטלמה לקמפיינים עולמיים למותגים כמו "ארמני" ו"אינטימיסימי" ומעליה ריחף ניחוח מתוק של סיפור הצלחה ישראלי. הוא, המאמי הלאומי, שחקן אהוב ושבור לב בן 35 שמחפש את אהבת חייו, בתקווה שהפעם היא לא תיפרד ממנו בדרמה צהובה ומתועדת היטב כפי שקרה לו לא פעם בעבר. הם השיקו את הקשר בתמונה זוגית באינסטגרם, עברו לגור יחד תוך ארבעה חודשים, ודיברו על האהבה החדשה בעיניים נוצצות עם כל מי ששאל. בזמן ששלומית אחזה ברשימת אקסים קצרצרה, בה כיכב בעיקר השחקן והדוגמן עומר דרור, חיי האהבה של יהודה ידעו מערבולות רבות – וכולם קיוו שהנה הגיעה האחת.

הזוגיות של גיל 17 עם יעל בר זוהר התחלפה בקשר מתוקשר במיוחד עם אפרת בוימולד, שרבים מאמינים שבמקביל אליו הזוגיות של יהודה ונינט טייב התחילה להירקם. בקיץ 2006 הם כבר יצאו מהארון באופן רשמי, ושנה אחרי שהתארסו, בשנת 2013, גם יהודה ונינט הכריזו על פרידה. הקשרים המתוקשרים והכושלים של יהודה הסתיימו בקול תרועה רמה עם זוגיות-לכאורה עם האקסית של יאיר נתניהו, לי לוי, איתה יהודה יצא לדייט אחד בודד - רק הוא, היא ועשרות צלמי פפראצי. חודשיים אחרי אותה תקרית, יהודה ושלומית המחויכים צולמו יחד ברחוב בבגדי ספורט, ומנגינה חדשה התנגנה בליבנו. "אם היו שואלים אותי לפני שהכרתי את יהודה אם הייתי מוכנה להתחתן - הייתי אומרת שממש לא", היא סיפרה כשנה אחרי החתונה. "לא חשבתי שאני אתחתן בגיל צעיר, אבל הנה, מצאתי אהבה מדהימה ובשלה, והיום אני יכולה להגיד שאני מוכנה לזה". החתונה הפכה לגירושים, הבשלות הפכה לפרידה, והמדינה עברה שברון לב קולקטיבי.

"לאורך כל הצילומים הוא היה נבול ומרוקן"

סימני השאלה שהחלו לצוף בחודשים האחרונים הלכו וגדלו אחרונה, כאשר יהודה סירב לכל פנייה של עיתונים ומהדורות בידור וניסה להישאר מתחת לרדאר. לפני כחודשיים הוא ושלומית צולמו יחד בפעם האחרונה כשהגיעו לבר המצווה של בן דודו של יהודה בכותל, ומקורבים מספרים כי כבר באותם ימים שלומית ארזה את חפציה מדירתם המשותפת – והתכוננה לעזיבה. את התקופה האחרונה יהודה העביר בצילומים אינטנסיביים לסדרה חדשה של כאן 11, ונוכחים על הסט לא הצליחו להתעלם מאווירת המשבר. "לאורך כל הצילומים הוא היה שבוז לגמרי, נבול ומרוקן מאנרגיה", סיפר מכר של יהודה שעבד איתו על הסט. "בתקופה האחרונה יהודה עבד על שתי סדרות במקביל, ויכול להיות שזה מה שהפריד ביניהם סופית".

יהודה ושלומית (צילום: אביב חופי)
צילום: אביב חופי

שאלת הילדים לא הניחה להם לרגע. בראיון לקראת גיל 40 יהודה אמר בראיון: "אני רוצה להיות אבא", והוסיף "אבל צריך לשאול את שלומית אם היא מוכנה"

כשהם השיקו את הקשר שלהם, בעוד שהיא בת 21 והוא בן 35, עברו חודשים ארוכים עד שהמעריצים והמקורבים הסקפטיים השתחררו משאלת ה"מה יהיה". הוא התגאה בקשר החדש והיה נראה צעיר ומאושר מתמיד, והיא הייתה הילדה המיוחדת והמסקרנת שניכרים בה העומקים שרק יהודה נחשף אליהם. כשהם נישאו היא הייתה רק בת 23, ואחרי המעבר לפנטהאוז המפואר בשדרות ח"ן שבתל אביב הם הקיפו את עצמם בבעלי חיים: הם התחילו עם הכלבה פלאיה, שנדרסה למוות בזמן שהם שהו בחופשה חלומית בתאילנד, ואחריה הגיעו החתול והכלבה מאמי, שהלכה לאיבוד כששלומית הייתה בחו"ל. אבל חיות לא מספקות ישראלים, וסוגיית הילדים ריחפה בשקט ובהתמדה מעל הזוג המאוהב של הביצה, שמאז ומתמיד הפגין מוכנות ונכונות גבוהה להורות.

שלומית התחילה לשקול בחיוב הריון, וגם יהודה הקפיד לשמור את התקשורת בלופ הילדים שלו ושל שלומית. התשובות החד-משמעיות של שלומית בתחילת הקשר הפכו למנטרות "כשהזמן יהיה נכון", ובראיון שערך רגע לפני שחגג 40, יהודה הנחית את סימן השאלה הגדול ביותר: "אני רוצה להיות אבא. יש מחשבות, בטח. אני חושב שאני כבר מוכן לזה. אני צריך לשאול את שלומית אם היא מוכנה".

יהודה ושלומית (צילום: אביב חופי)
צילום: אביב חופי

שלומית עברה התחזקות רוחנית, הפסיקה להשתמש בפלסטיק, התאהבה בטבע ונגמלה מהחלקות. "השיער הוא רק סממן למשהו עמוק יותר", כתבה שיצאה מארון התלתלים

מקורבים מספרים כי סוגיית הילדים הייתה זו שבסופו של דבר גרמה לקריסת הזוגיות של השניים, בעיקר סביב חוסר הרצון של שלומית בת ה-27 להיכנס להריון, והרצון ההולך וגובר של יהודה להפוך לאבא רגע לפני גיל 42 וכשנתיים אחרי מות אביו. שמועות על הריון שרצו בחודשים האחרונים סביב שלומית היו עוד קש שסייע לשבור את גב הגמל, ומסך הערפל שהשניים יצרו סביב סוגיית ההורות הפכה ל"לא" חד משמעי. "היו שמועות שהיא נכנסה להריון, אבל סביבה הכחישו וטענו שזה ממש לא הגיוני. היא לא רוצה ילדים ומעולם לא רצתה", מספרת חברה של השניים.

לא רק הילדים פירקו את הקשר של הזוג המאוהב של הביצה, וגם המעורבות של הקריירות האינטנסיביות של השניים בפרידה הפתאומית לא מפתיעה את המקורבים אליהם. יהודה ושלומית העבירו את השנים האחרונות בניסיון עיקש למצוא את עתידם המקצועי בעולם. בסוף שנת 2019 הם חזרו ארצה ממעבר של שלושה חודשים ללוס אנג'לס, במהלכו הם ניסו למצוא את מקומם מעבר לים - כל אחד בתחומו. שלומית, שהקריירה שלה הייתה בנסיקה היסטרית כשהכירה את יהודה, ניסתה להיכנס לעולם הדוגמנות של הגדולים, ויהודה, שבזמנו בדיוק סיים את הצילומים לעונה השנייה של "איש חשוב מאוד", קיווה לעשות מוב גל גדות – ולהישאר מעבר לים. "הלוואי שהייתי מגיע להישגים של גל גדות, זה חלום", הוא סיפר בראיון שעשה בחופשה בארץ. "אני חווה בלוס אנג'לס מציאות קצת אחרת, אני אנונימי שם. זה מוליד מתוכי בן אדם חדש שאני לא מכיר. אני כל כך מקובע בפרסונה שלי שאני קצת שוכח מי אני. על זה תוסיף קצת משבר גיל 40 וביחד יוצא ערבוב כזה של תנועות חזקות, בפנים ובחוץ".

"זה התחיל להיגמר כבר מזמן"

יהודה, כידוע, לא הצליח לקטוף את הטייטל של גל - אבל הוא ושלומית שבו ארצה מחויכים להפליא. הטיולים עם הכלבים בשדרה חזרו, התמונות המשותפות שטפו שוב את הרשת, ואפילו דיבורים על דור ההמשך חזרו לכותרות – אבל יהודה, ממש כמו בסדרה שהתבססה בחלקה על חייו – חזר מאוכזב מניסיון הפריצה בגלות ונבלע למעגל אכזרי. מאז 2018 הוא לא שיחק באף סדרה והירידה מתחת לרדאר הפכה למוחשית מתמיד. במקביל, שלומית המשיכה לעשות חיל בעולם הדוגמנות אבל התחילה להוריד הילוך בנוכחות שלה בביצה המקומית ובפרויקטים הגדולים שהיא לוקחת, וגם בנוגע אליה התחילו לחשושים וסימני שאלה, ובעמוד האינסטגרם שלה התהליך כולו שמור בקבוצות סטוריז פרטיות עם כותרות גנריות שמסתירות הרבה.

"הדברים הרבים שקורים, הצורות הרבות שהחיים לובשים, ארעיים מטבעם. הם בני חלוף. דברים, גופנו, אנו, אירועים, מצבים, מחשבות, רגשות ותשוקות... כל אלה באים, מעמידים פנים שהם חשובים ביותר, ועד מהרה נעלמים, נבלעים בלא כלום שממנו באו", היא ציטטה בעבר, ולפני כשמונה חודשים היא העלתה הילוך וכתבה בעצמה. "כל החלקים שלי מתקבלים בברכה, חופשיים וחפים מאשמה. התודעה שהייתה כלואה בתוך דעה לא ידעה שהיא עיוורת, ואז אני נזכרת שאני קוסמת בכל רגע שאני מסכימה להיות שלמה".

יהודה ושלומית (צילום: צינו פפראצי)
צילום: צינו פפראצי

כבר חודשים שהם לא מטיילים יחד עם הכלבים. השבוע שלומית טסה עם חברות למלדיביים וצולמה לראשונה בלי טבעת הנישואים. יממה לאחר מכן נודע על הפרידה

שלומית לא רק הפכה לגורו בעמוד האינסטגרם שלה, ויש שיגידו שתהליך ההתחזקות הרוחנית שלה הוא אחת הסיבות לפרידה הרועשת של הביצה. בחייה האישיים היא הידקה את קשרי החברות עם גאלה קוגן, שמקדישה את רוב זמנה לטיפול המבוסס על עקרונות השיטה הרוחנית מהוואי "הו'אופונופונו". היא התחילה לעיין בספרים על מדיטציה, רוחניות וטאו, הפסיקה להשתמש בפלסטיק, והתמסרה למראה הטבעי שלה כשנגמלה מהחלקת השיער. "זו יכולה להישמע עוד שיחה סתמית על שיער, אבל זה ממש לא", היא כתבה בפוסט בו יצאה מארון התלתלים. "השיער הוא רק סממן חיצוני למשהו עמוק יותר, לנטייה שלנו לצמצם את עצמנו, להתאים, להחליק כדי לא לבלוט, כדי לא להתעמת, כדי להרגיש שייכים, כדי שיאהבו אותנו. אתם מושלמים בדיוק כפי שאתם".

View this post on Instagram

A post shared by Shlomit Malka Levi (@shlomitmalka)

כנראה שעד שהם לא יצאו בפוסטים דרמטיים באינסטגרם, בראיונות שער או בהסרות עוקב הדדיות – אף אחד לא ידע מה באמת קרה בין השניים. שלומית, שחזרה יום לפני ההודעה על הפרידה מהחופשה החלומית במלדיביים כבר לא נמצאת בביתם המשותף בשדרות ח"ן, ואתמול צולמו אמה והסוכנת שלה כשהן מגיעות לדירה עם ארגזים. גיא פינס דיווח שמתווך דירות במרכז תל אביב קיבל הוראה מחברתה הקרובה של שלומית לחפש פנטהאוז נוסף בסביבה, "לחברה טובה", והמקורבים לא היו בונים על קאמבק מרגש בקרוב. ומה קורה עם יהודה? אנחנו מקווים שהוא יקבל את אחד מבעלי החיים של השניים, וימשיך במסעו אל עבר חיפוש האהבה הבאה. "הם פשוט לא מסתדרים. הם לא חיים יחד כבר תקופה", סיכמה מקורבת שעבדה בצמוד לשלומית. "היו הרבה משתנים שהביאו לסיום הקשר שלהם, אבל בסופו של דבר זה פשוט לא עבד. זה התחיל להיגמר כבר מזמן".

מטעמה של שלומית מלכה נמסר בתגובה: "איננו נוהגים להגיב לגבי חייהם האישיים של מיוצגינו".

מטעמו של יהודה לוי בחרו שלא להגיב לדברים.

 

סייעה בהכנת הכתבה: מאיה מאירי