לאון שוובסקי  (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
גם חתיך וגם רגיש | צילום: יריב פיין וגיא כושי

לאון שוובסקי פותח את דלת חדר המלון עם חיוך רחב וערימה של קלישאות על הגב. הוא בדיוק סיים אימון כושר, על גופו רק תחתוני בוקסר קצרים, ולא עובר הרבה זמן עד שהוא מתחיל לספר על מעלליו המיניים ועל העול הבלתי נסבל שבלהיות חתיך הורס. הוא לא עושה את זה סתם: בכל זאת, ברור לו לגמרי על איזה טיקט הוא נכנס לתוכנית – וכרגע, 48 שעות לפני שהוא מאבד את האנונימיות ונוחת בבית "האח הגדול" – הוא כנראה מרגיש צורך עז למלא את הנישה.

"בואי נגיד שכשאני אני רוצה משהו, אין דבר שאני לא יכול להשיג", הוא פותח. "זה שאני נראה טוב משחק לטובתי וגם לרעתי בחיים האלה, כי אנשים לפעמים מרגישים מאוימים ממני. יש כאלה שנרתעים ממראה מרשים, אבל אני מודה לאלוהים ולהורים שלי על זה ולא מרגיש שאני צריך להתנצל. למדתי איך להשתמש בנשק הזה לטובתי, ואני יודע שאני לא רק חתיך. אם את שואלת על סקס בבית, אני חושב שנשיקה זה בסדר וגם יותר מזה זה בסדר, המדינה שלנו מאוד קטנה וזה לא תמיד נראה טוב, אבל האמת היא שהכל יכול להיות".

עם הגישה הזאת בדיוק נכנס לאון לתוך הבית, ובמהרה הוריד חולצה, פתח במשחקי פיתוי עם פאולינה ותרגל מבאטים קשוחים. אלא שאז קרה משהו לא צפוי, ותדמית החתיך-האדיש שלו נסדקה. קודם הוא נמנע ממגע מיותר למול המצלמות למרות הפיתויים של בנות הבית, אחר כך הוא נשבר בדמעות לפני הדחה – ובזמן שענת שקועה בשיחות נפש עם כל הדיירים, הוא כבר גונב לה את תואר "הדייר האהוב" במשימת הסוציומטרי. לאון, כפי שמתברר גם מהראיון שערכתי איתו לפני חודש בסך הכל, כשעוד איש לא הכיר אותו – הוא בעצם החתיך הראשון על המסך שגם מתחרה על תפקיד "המאמי הלאומי".   

"אני לא אגיד לך שאני סובל מזה שאני הולך ברחוב ומסתכלים עליי, אבל זה נגמר מתישהו. כי אין סוף ליופי בעולם, וכמה אתה בעצם יכול לזיין? מה שחשוב לי באמת זה אהבה ומשפחה, ואני יודע בפנים שכל היתר זה הבל הבלים", הוא אומר. "חשוב לי שבבית, מעבר למראה יראו בי גם הרבה תכונות אחרות, את זה שאני מצחיק, את זה שאני יודע להיות הכי רציני, הכי רגיש. אין לי אסטרטגיה, אני פשוט מביא את מי שאני".

לאון רוקד לשיר הבוקר (תמונת AVI: mako)
היה פעם נער רזה | תמונת AVI: mako

"נתתי צ'אנס לאבא שלי והוא ירק עליי"

הוא נולד ברוסיה לפני 27 שניים, ובגיל 5 עלה לארץ עם אמו והשתקע בכרמיאל. בארבע השנים האחרונות הוא חי בתל אביב עם חברו הטוב ביותר, הכלב ריצ, ומנהל את החנות של "דיזל" בקניון עזריאלי.

"אני גר לבד מאז שהשתחררתי מהצבא, דואג לעצמי ולא תלוי באחרים", הוא אומר. "אני עובד ברשת כבר כמה שנים, וכל פעם אני מוכיח לעצמי שהעבודה הקשה הזאת משתלמת. יש לי חברים ששואלים 'איך אתה מסתובב עם נעליים כאלה? עם בגדים כאלה? עם שעון כזה?' אבל זה הכל מכסף שהרווחתי לבד. המודל לחיקוי שלי זה אימא שלי והדרך שבה היא חינכה אותי. כשהייתי יותר צעיר, הייתי רואה אותה סופרת כל שקל וכל אגורה ומזה למדתי".

אביו הביולוגי, כפי שאתם שמים לב, לא ממש נמצא במשוואה. אימו אלה, העובדת כיועצת יופי, חיה עם בן זוגה מזה 15 שנה, ולאון מכנה אותו "האבא האמיתי שלי".  "הייתי יכול לענות לך שאין לי אבא, אבל הוא ישנו – אני והוא פשוט לא לא בקשר מילדות. כשעלינו לארץ הוא ואימא שלי התפצלו, אנחנו באנו לכאן והוא עבר לניו יורק. כשטסתי לארה"ב אחרי הצבא פתאום חזרנו לקשר אחרי 15 שנה, אבל זה לא היה זה. נפגשנו, עשינו את שיחת השלמת פערים, אבל למרות שידעתי שזה האבא הביולוגי שלי לא הרגשתי כלום. זה כאילו שאתה מדבר עם בנאדם זר על הדברים שכל החיים הציקו לך. זה היה מוזר".

במשך תקופה הצליחו לאון ואביו לשמור על קשר בעזרת שיחות סקייפ קבועות מדי יום שבת, אבל אז היחסים התערערו – וכיום הוא אפילו לא מחפש את קרבתו. "הייתי בזמנו במצב כלכלי מאוד קשה ולא רציתי לשתף את אמא שלי בזה", הוא נזכר. "הרגשתי שזאת זכותי לבקש עזרה מאבא שלי, שאף פעם לא שילם לאמא שלי מזונות ולא עשה בשבילי כלום, אבל הוא אמר לי רק 'לך תחפש עבודה אחרת, אתה מתעסק בקקה'. באותו רגע אמרתי, 'אני מצטער, אני חייבת לקטוע את השיחה', ואז כיביתי את הסקייפ. מאותו היום הוא לא קיים בשבילי".

פאולינה וליאון (תמונת AVI: mako)
רק דמיינו איך יראו הילדים שלהם | תמונת AVI: mako

אתה עוד כועס עליו?
"תראי, באיזשהו מקום אני דווקא שמח שהוא סירב לי, כי זה חיזק אותי. יצרתי סביבי עוד חומה ולמדתי מהטעויות שלו – אני לא רוצה להיות אבא לילדים שלי כמו שאבא שלי היה, אני לא רוצה לפרק משפחה. הוא היום חי עם אישה חדשה, ילדה שהיא לא שלו ועם ההורים של בת הזוג שלו באותו בית. כשהוא היה איתנו הוא לא רצה לחיות עם סבתא שלי, שתמיד עזרה לנו, והיום הוא עושה הכל הפוך. אז שיקרת לעצמך? ויתרת על הבן שלך, על אשתך, על כולם, בשביל לעשות אותו הדבר?"

מה נראה לך שהוא ירגיש כשישמע שאתה משתתף ב"אח הגדול"?
"אני לא חושב שהוא ישמע על זה, וגם אם כן – זה לא מעניין אותי, הוא לא קיים מבחינתי. אתה לא יכול לתת צ'אנס לאבא שלך ושהוא ירק עליך שוב, על הבן היחיד שיש לו. אני לא רואה בו שום דמות אבהית".

המטרה: לצאת אחרון

אל התוכנית שסגרה אותו בבית אחד עם פאולינה וטהוניה (נו טוב, גם עם דורין), הגיע לגמרי במקרה. ככה זה כשאתה מבלה את כל הימים שלך בקניון הכי עמוס במדינה – מתישהו יעבור שם מלהק שיזהה את הפוטנציאל שבך.

"יום אחד לחנות הבגדים נכנס מישהו לחנות ופשוט בחן אותי", הוא מספר. "הבנתי שהוא מלהק, ואז הוא חפר לי וחפר לי על התוכנית. בהתחלה ממש לא רציתי ואז השתכנעתי, ואז קבענו פגישה והברזתי ואז קבענו עוד אחת ושוב הברזתי. בפעם השלישית הלכתי, ומשם זה התגלגל כמו כדור שלג. כל הזמן חשבתי שאני אפול באחד השלבים ואשים את זה מאחורי, אבל לא נפלתי. רק לקראת הסוף קלטתי שזה המאני-טיים שלי, שזה הזמן הנכון לעשות כזה דבר".

היו לך חששות?
"תשמעי, התוכנית הזאת באיזשהו מקום די מגוחכת. מכניסים עשרים איש לתוך בית ושמים להם מצלמות, זה כמו להכניס דגים לאקווריום. בהתחלה חשבתי שזה טיפשי, אלא שככל שהמועד התקרב התחלתי להתעמק וראיתי שעלו שם דעות פוליטיות ועוד מלא נושאים חברתיים. פתאום התחלתי להסתכל על זה כפרויקט".

ומה מטרת הפרויקט?
"לצאת אחרון. זאת המטרה. זה לא הכסף, זה התהילה שיכולה לבוא איתו. אני מרגיש שאני קצת חייב את זה לעצמי, קצת חייב את זה לאימא שלי. לעשות עם עצמי משהו, להוכיח שאני מסוגל להגשים חלומות. זה לאו דווקא חייב להיות המקום הראשון, גם החמישייה הראשונה זה בסדר. העיקר שאמא שלי תהיה מרוצה. היא שמחה מאוד כשהיא הבינה שזה קורה: מאז שאני ילד היא דוחפת אותי לדברים האלה, אומרת לי 'לך תדגמן, לך תעשה..', ואף פעם לא הקשבתי לה, עד עכשיו".

האח הגדול 5 (צילום: תומר ושחר צלמים)
בילדות. השתנה הרבה מאז | צילום: תומר ושחר צלמים

אתה כבר יכול לדמיין את היום שאחרי?
"אני מאמין שאם אני אצליח להגיע לאן שאני רוצה מהתוכנית, אני אוכל להגשים חלום – משפחה וילדים – ולתת להם את רמת החיים הכי טובה שיש. אני לא רוצה להגיע למצב שבו אני אומר 'לא' לילדים שלי ולאישה שלי, כי אני זוכר כמה היה לי קשה לראות את אימא שלי סופרת כל שקל. החלום שלי זה לנצל את המומנטום כדי להתקדם לכיוון שוק הנדל"ן. בואי נגיד שעוד חמש שנים אני כבר נשוי עם שלושה ילדים, שני בנים ובת, עובד בנדל"ן ועושה הרבה כסף. זו השאיפה".

הפנטזיה הגדולה: מורן אטיאס

אלא שרגע לפני העושר הגדול וההצלחה המסחררת, צריך לעמוד בעוד משימה קטנה: להגיע לגמר. בינתיים, כך נראה, לאון עושה בתחום הזה עבודה לא רעה: אחרי מעללי רוני מיילי והוויכוחים הגזענים שהסעירו את הבית בשבועות הראשונים, אין ספק שהסטורי ליין הנוכחי של העונה שייך לסיפור האהבה המתפתח בינו לבין פאולינה אלברשטיין, שמתחזק גם דמויות משנה כמו טהוניה ודור ומייצר לא מעט רגעים מעניינים – ממשחקי הפאסיב אגרסיב סביב כלוב הזהב בחצר ועד הנשיקה "השיכורה" במסיבה האחרונה. לאון, כך נראה, לגמרי עמוק בתוך העניין – אבל אם הייתם שואלים אותו לפני חודש, רומן בבית זה בכלל לא רעיון כזה מוצלח.

"אני לא מחפש אהבה בבית האח ואני לא חושב שהיא באמת יכולה להתפתח שם כמו שצריך, בגלל שזה טו מאצ' טלוויזיה", הוא אומר. "תגידי לי את – איזו אהבה בדיוק הייתה בבית האח הגדול לאורך השנים? את קוראת לקותי ויאנה אהבה? זה היה משחק למצלמה, בדיחה. בחוץ, יאנה לא הייתה אפילו פוזלת לכיוון של קותי, והוא לא היה מעז להסתכל לכיוון שלה. זה כמו שדיויד בקהאם ייצא עם ריקי כהן. זה היה בלוף אחד גדול – זה ריאליטי ושניהם רוצים להגיע לגמר, אז היא תפסה את העוגן והוא זרם עם זה".

האח הגדול 5 (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
חולם על משפחה וילדים | צילום: יריב פיין וגיא כושי

ברור לך שתהיה ציפייה ממך, בגלל איך שאתה נראה, לאקשן גם ברמה הזוגית?
"כן, ברור לי. אבל אני לא צריך לעשות הרבה בשביל לעודד את זה, זה יגיע מעצמו".

אם לא תמצא את האחת שם, כמה קשה יהיה לך ללא מגע של אישה?
"קלי קלות, נו באמת. גם לי יש תקופות של יובש, גם אני אנושי. זה בסדר, נסתדר עם זה, בטוח שיש הרבה דברים אחרים חוץ מסקס".

אהבה, למשל.
"היו לי כמה, אבל רק לאחרונה היה לי לראשונה בחיים שברון לב אמיתי. לפני חצי שנה בערך הכרתי מישהי, מלאך. זה היה בדיוק כל מה שייחלתי לעצמי, כל מה שהתפללתי וביקשתי מבורא עולם. התאהבתי בה ממבט ראשון כשהיא באה לחנות שלי ורצתה לקנות ג'ינס, ואלו היו החודשיים הכי אינטנסיביים שהיו לי בחיים. לפניה היה לי קשר של שנתיים עם בחורה אחרת, אבל זה לא התקרב לקרסוליים של מה שהיה לי איתה. הבעיה היא שאחרי חודשיים היא פשוט נעלמה. אמרה שצריכה לחשוב ונעלמה. הייתי בטוח שעשיתי הכל נכון, לא הבנתי מה קורה".

לאון בפינת העישון (תמונת AVI: mako)
יגיע עד הסוף? | תמונת AVI: mako

נשמע לא נעים. מי היום היא אשת החלומות שלך?
"האמת? מורן אטיאס. השיער, הגובה, העיניים, החיוך. יצא לי לראות אותה פעמיים ואפילו מכרתי לה טרנינג ותחתונים, אבל אפילו לא ניסיתי להתחיל איתה. הרגשתי שאנחנו לא באותה רמה, שהיא מעליי. אני לא חושב שמרצדס ויונדאי יכולים לעשות פתיחות ברמזור ולכן לא ניסיתי. אולי עכשיו אחרי התוכנית יהיה לי סיכוי".

 >>>לכל כתבות המגזין