נעמה קסרי מתה על טורבנים. בוהקים, נוצצים, מהסוג שראיתם לאחרונה על אלכסיס מ"שושלת". אנחנו סורקות יחד את חשבון האינסטגרם שלה, ומגיעות לתמונה בה היא מופיעה עם בגד ים שלם, צבעוני, זהה לזה שבתה הקטנה דניאל לובשת –ועל ראשה טורבן צהוב תואם. אני מנסה להבין עד כמה פרקטי להסתובב עם אביזר ראש מהודר כזה בבריכה, אבל קסרי מבקשת ממני להפסיק להתעסק בזוטות. "לכולן היום יש טורבן", היא מכריזה בנחרצות, "אל תגידי לי שאת לא רואה כאלה בכל מקום, זה אקססורי אופנתי. מה, הוא לא יפה?".

אז בעולם של קסרי לכולם יש טורבן, וגם נעלים של לובוטין, ומכוניות יוקרתיות ומאמנים אישיים וטיולים קסומים במיקונוס – האי בו קיבלה לאחרונה הצעת נישואים מבן זוגה בשש השנים האחרונות, גל ארז. האלפים העוקבים אחריה באינסטגרם זוכים באופן יומיומי להצצה לחייה הנוצצים, שילוב מפולטר היטב בין "מעושרות" ל"עקרות בית אמיתיות". בתמורה ללייקים הנאמנים שלהם, הם מקבלים בריחה מתוקה ליומיום מוגזם, בוהק, גדול מהחיים. באנגלית קוראים לנשים כמו קסרי "אאוטרייג'ס". בעברית סתם לא מפרגנים.

"אמא של אחד הילדים מהגן של דניאל אמרה לי שהיא מקנאה בי ושאני חוצפנית, ולא הבנתי מה היא רוצה ממני. למה, אני צריכה להתבייש במשהו, להתנצל על מה שיש לי?", היא אומרת. "גם אני מסתכלת על חשבונות אינסטגרם של אחרות ומקנאה, מה את חושבת? נגיד ניקול ראידמן, וואו, איזה חיים יש לה. הנה היא בפריז ובשאנז אליזה ובשדרה החמישית. כל הזמן יש מי שהחיים שלו נראים יותר טוב משלך, אז מה? את לא יודעת איך הוא הולך לישון בלילה ומה הוא לוחש לכרית".

את מרגישה שאנשים צרי עין?
"בואי אספר לך סיפור. בתקופה של המחאה החברתית הייתה לי חיפושית קבריולט - אוטו שנראה נורא צפונבוני, שיקי כזה, אבל הוא לא היה חדש מהניילונים. אני יושבת עם הבן שלי, אחרי פן במספרה, לא משהו מיוחד, אני כל הזמן עושה פנים ותמיד אני מאופרת. זה האופי שלי. עומדת ברמזור, ולידי מישהי באוטו קצת יותר ישן משלי. אני מחייכת אליה, כי אני כזו שתמיד מחייכת, ואז היא עושה לי עם האצבע תנועה של הקאה. הייתי בהלם. עשיתי לה עם האצבע תנועה שאומרת שהיא מטורפת. מי עושה דבר כזה לבן אדם, ולמה? כי יש לי פן? את נורמלית? היא חולת נפש".

נעמה קסרי (צילום: רמי זרנגר)
"אני שרת התרבות וגל הוא שר הכספים". קסרי | צילום: רמי זרנגר

ואת לא מצליחה להבין את הסיטואציה? זה היה קיץ של מחאות.
"אני יודעת שיש בעיות, ואם היו לי פתרונות הייתי רצה לראשות הממשלה. בכל מקרה, חשוב לי להגיד שגם לי אין דירה בישראל. גל לא מאמין בנדל"ן כאן, הוא קונה רק בחו"ל".

"איפה שיש מותגים תמצאו אותי"

כפי שאפשר להבין, קסרי, שהשבוע חגגה יום הולדת 37, איננה האישה שהייתה כשנכנסה לחיינו בשנת 2008, כמתמודדת (ובהמשך הזוכה) של העונה הראשונה של הישרדות. פחות קוסמטיקאית מכרמיאל, יותר אשת חברה משכונת היוקרה הרצליה ב'. את הגבר שהיה אז לצדה החליפה בגל ארז, פליט העונה השניה של הישרדות ואיש עסקים מבוסס העוסק ביזמות בשוק ההון ואל רועי, בנה בן ה-9, התווספה דניאל בת השנתיים, קסם מתולתל ומתוק. הרבה השתנה בחייה, וזה עוד לפני שמגיעים לדבר על הפנים. "לא מזמן הייתי בהשקה ולא זיהו אותי, אבל זה לא משנה לי – אני מוזרקת ולא מתביישת בזה", היא אומרת, "כבר עשר שנים שאני עושה מילויים של חומצה אילהרונית ובוטוקס, ובשפתיים רק חומצה, לא סיליקון, כי זה כבר אאוט. אנשים כל הזמן ניגשים ושואלים אותי איך מגיעים לעור כמו שלי בגיל 37".

את העסק איתו התפרסמה כשהגיעה לתוכנית היא סגרה. מכרה את חלקה לשותף, התמקדה בקריירה טלוויזיונית כמנחת תוכניות לייפסטייל – וכשזה נגמר, פנתה ליהנות מחיי המשפחה וטיפוח הגוף. היא רוצה לפתוח עסק חדש בהרצליה, הפעם במתכונת מצומצמת, אבל נראה שזה ממש לא דחוף. "אם יום אחד אני אצטרך שוב לפרנס, אפשר תמיד להעלות הילוך", היא אומרת בחיוך. "זו בחירה שלך כמה לשים גז, כמה להעלות את הבאזז".

אז בקשר בינך ובין גל, את אחראית על הילדים, והוא אחראי להביא פרנסה?
"אנחנו אומרים שאני שרת התרבות והוא שר הכספים בבית. והוא מאוד צנוע. אם לי היה את הכסף שלו, הייתי מבזבזת הרבה יותר ממנו".

אתם חיים ביחד, לא שותפים לאותו חשבון?
"תראי, יש לו 44 שנים לפני שהכיר אותי, זה לא פייר שאני אתחבר לו לחשבון, זה לא הסיבה שאנחנו ביחד. לא חסר לי כלום, לא לי ולא לילדיי. אני חיה נפלא ומטיילת בעולם והוא הכי ג'נטלמן עלי אדמות, הוא בחיים לא ייתן לי להרגיש שיש לו שקל יותר ממני. הוא יקנה לי תיק של שאנל, אבל לא יוציא 300 דולר על ג'ינס בשביל עצמו".

נעמה קסרי ובתה (צילום: מתוך האינסטגרם של נעמה קסרי)
עם הבת דניאל. יש לה כבר מעריצים | צילום: מתוך האינסטגרם של נעמה קסרי

ומה עם נכסים על שמך?
"למה אני צריכה את הכאב ראש הזה? אני סומכת על גל. אני לא אגיד לך שזה לא עובר בראש, לכל אישה עם ילדים זה עובר בראש, אבל אני לא מפחדת לעבוד ואם ארצה אעבוד יותר. אני מסתדרת תמיד".

את בזבזנית גדולה?
"אני מודה שיש לי בעיה. אני אוהבת בגדים ונעליים, אוהבת מותגים, איפה שיש מותגים תמצאו אותי, בשוסטר ובקניון רמת אביב. ואני גם קונה באינטרנט. אנחנו טסים הרבה לחו"ל ואני נהנית להסתובב שם, אוהבת גוצ'י ודיור, אבל גם מותגים פחות יוקרתיים כמו הירו וסבן, מאוד אוהבת".

למרות שהיא נמצאת כבר תקופה ארוכה מחוץ לזרקורים, מחוץ למרוץ המשוגע אחרי קריירה, היא טוענת שהיומיום שלה לא הפך לפחות אינטנסיבי. סדר העדיפויות השתנה, אבל האדרנלין נותר בעינו. "אני קמה בחמש וחצי בבוקר, שלוש פעמים בשבוע יוצאת לרוץ. פעמיים בשבוע אני הולכת אחרי זה לאימון אישי, trx ואקסטרים, שיעורים מטורפים שאני מרגישה על הגוף שלי. אין מה לעשות, אני חייבת לתחזק את הגוף כי הלידות הרסו אותו. אני לא גל גדות ואני מעלה בכל הריון 35 קילו. מנסה לשמור על איזון: אני לא אתקע איזה בגט עכשיו או שווארמה בלאפה, לא, אבל אם אני אלך לטופולופומפו ואני אזמין לחמניית אודון שנמסה לך בפה ואוכל וגם קינוח. למחרת אני ארוץ יותר ואשתה יותר מים. אחרי האימון קורים עוד כל מיני דברים: מתקשרים מבית הספר, אני נפגשת עם חברה, מכינה משהו לצהריים. לא יודעת איך, אבל פתאום מגיע ארבע.  ככה זה כל יום, ואני שואלת את עצמי איך הכנסתי שם גם עבודה ותכנית טלוויזיה? איך?".

"הזוגיות באה לפני הילדים"

למרות כל השינויים החיצוניים ואורח החיים שהשתדרג פלאים, קסרי מתעקשת שמי שמכיר אותה יודע שעדיין מדובר באותה נעמה מכרמיאל - חובבת דרמות מילדות, זו שהתעופפה לארצות הברית והייתה שם רעייתו של איש עסקים מצליח, חזרה לארץ עם גבר אחר, ובגיל 30 כבר הייתה זוכת ריאליטי עם מיליון בכיס. החיים תמיד התקיימו אצלה במסלול המהיר, עם שילוב של גברים חזקים, פה גדול והרבה חלומות בגדול. "עפתי על עצמי מהיום שנולדתי", היא קובעת, "זה אולי לא צנוע אבל בואי נודה בזה - אני לא איזה ברווזון מכוער שנהיה ברבור. מי שהכיר אותי בתור ילדה לא היה מופתע שיש לי תכניות טלוויזיה ושניצחתי בהישרדות. היה לי בטחון עצמי, לא פחדתי מקהל אף פעם".

נעמה קסרי (צילום: רמי זרנגר)
"לא הבנתי שקריירה וילדים לא הולך ביחד" | צילום: רמי זרנגר

מה חלמת להיות כשהיית צעירה?
"זה השתנה כל הזמן. פעם קראתי את הספר של שרה אנג'ל ורציתי להיות עורכת דין, אחר כך ראיתי את אופרה ווינפרי ורציתי להיות מנחה. היום אני רואה איך דניאל, ממש כמוני, אוהבת להיות במרכז העניינים. היא מתחזקת את ההערצה כלפיה בצורה יוצאת מן הכלל. אנחנו פוגשים ברחוב מעריצים - שלה, לא שלי – שמכירים אותה מהאינסטגרם. יש לה ראש כרוב בלונדיני ואני שחורה, ניסיתי להתקרב אליה בגוונים אבל נשרף לי השיער".

היא קוראת לדניאל בחיוך "התיקון שלי", מסבירה שהפעם דברים נראים אצלה אחרת. בזמנו, כזכור, חטפה הרבה אש על כך שעזבה את רועי התינוק בבית ויצאה להשתתף בהישרדות. היום, לדבריה, היא פוגשת את האימהות ממקום בשל הרבה יותר. "עם רועי הייתי אמא שהיא גם ילדה, מישהי שנמצאת בזוגיות לא טובה, הייתי עסוקה בלברוח מהאימהות ולהעצים את עצמי. הבאתי אותו ממקום לא נכון לתוך מקום לא נכון, ולא רציתי להתמודד. עד גיל שלוש כמעט לא הכרתי אותו, היה לי נוח שאמא שלי עזרה לי איתו, הייתי ממוקדת בדברים אחרים. יצאתי להישרדות והייתה לי מטרה, רציתי טלוויזיה ורציתי את העסק שלי ולא הבנתי שקריירה וילדים זה לא הולך ביחד"

לכולן קשה לשלב.
"זה לא קשה, זה בלתי אפשרי. כשאת פותחת עסק את שם מהבוקר עד הלילה ומישהו צריך להוציא את הילד שלך בארבע מהגן ואת לא יכולה, כי את צריכה להיות שם. פיזית, את לא יכולה להיות בשני מקומות באותו זמן. או שאת בעבודה או שאת בגן שעשועים. אם את מצלמת תכנית עד חמש בערב ואז חייבת לענות למיילים, איך תהיי עם הילד שלך?"

יש לך רגשות אשם?
"לא. זה לא שזרקתי אותו ברחוב, אמא שלי עזרה והלוואי שהייתה עוזרת גם היום אבל היא רחוקה. האשמה היחידה שיש לי זה שהבאתי אותו לתוך זוגיות שבורה, מקום לא בריא לו. להורים כועסים, עצבניים, כל הזמן ויכוחים וטרדות. אסור לי להיכנס לפרטים כי יש ביני לבין אבא של רועי הסכם שאנחנו משאירים את זה מאחורינו, אבל זה משהו שתמיד נמצא איתי".

הרבה ביקרו אותך בזמנו, חשבו שעשית מעשה מאוד לא אימהי.
"חטפתי את האש על לא עוול בכפי. דיברו על אמא רעה , אבל הרבה בנות בתוכניות האלה עוזבות תינוקות, ובשלבים יותר קריטיים ממני. בגיל שנתיים ומשהו לעזוב ילד זה וואחד דבר, הילד כבר קשור לאמא, בגיל 7 חודשים גם סבתא יכולה לתת לו בקבוק ולראות אותו ישן. אמא שלא מוכנה לעזוב את הילד שלה כדי לבלות עם בעלה סוף שבוע בבית מלון היא אמא יותר טובה ממני? סתם מטומטמת".

נעמה קסרי (צילום: צ'ינו פפראצי)
קסרי, הגרסה הקודמת. בלי סיליקון, כי זה אאוט | צילום: צ'ינו פפראצי

מכירה כאלה?
"בטח, ואני אומרת להן - את מטומטמת. את לא מבינה שהזוגיות שלך באה לפני הילדים? אם לא תשמרי על בעלך מאושר ועל הזוגיות, אז הילדים לא יהיו מאושרים. זה שאת מבטלת את עצמך לא הופך אותך לאמא יותר טובה. זוגיות זה עבודה, ובגלל שגברים הם ילדים מפגרים קצת שלא מתבגרים, את צריכה להשקיע זמן בללמד אותם דברים. אני לימדתי את גל ממרומי גילו שכשמגיעים למיטה מתחבקים, אל תביא ברוגז למיטה".

"יש לי חברה שיש לה גבר נחמד, אבל לא יודע לעשות כסף"

היא מדברת במהירות ובלי הפסקה, אבל גם עוצרת כדי לקלוט את הסביבה - ובניגוד למה שאפשר לחשוב, נראה שהיא באמת מתעניינת בעולם שסביבה. היא משדרת בטחון מהסוג שגורם לך לרצות לספר לה את כל צרותייך ולבקש פסק דין מהיר - במיוחד בענייני בחורים. דקות מעטות הספיקו לה כדי לקבוע שאני צריכה ליישר את השיער ולהתאפר יותר, וגם בתחום המניפולציות הנשיות היא ממליצה שנפתח מחברות.

"תראי, גברים חושבים אחרת מאיתנו", היא פוסקת. "אישה, יש לה המון כוח. היא צריכה לתת לגבר שלה להבין שהוא הראש, אבל לזכור כל הזמן שהיא הצוואר שמזיז את הכל. כשאת רוצה משהו, צריך למצוא את הטיימינג הנכון לבקש מה שאת רוצה, בערב, כשרומנטי, לא כשלחוץ. אני דיברתי עם גל והצעתי לו שכדאי לו להציע לי".

נשמע רומנטי.
"ישבנו במיקונוס, דיברנו על החיים, הסברתי לו את הצד שלי ואז הוא אמר  - את רוצה להתחתן איתי? אמרתי לו - כן! הוא אמר שהוא יציע לי באופן מסודר, אבל אני התעקשתי שזה יקרה עכשיו. אז הורדתי את הטבעת שהוא קנה לי לפני שנה, טבעת יהלום מאוד יקרה, והוא הציע איתה. וזהו, אני לא צריכה עוד טבעת. לא היו כינורות אבל זה עדיין היה רומנטי: הוא בן 50 ואני בת 37 ואנחנו 6 שנים ביחד ויש לנו ילדה וזה רק הגיוני. זה חשוב גם בשביל הילדים, שהתחילו לא ממש להבין מה קורה פה".

נעמה קסרי (צילום: רמי זרנגר)
"אם אצטרך שוב לפרנס, תמיד אפשר להעלות הילוך" | צילום: רמי זרנגר

הם הכירו בגמר העונה השלישית של הישרדות, כשחלקו את המתחם בו ישבו מכובדי העונות הקודמות. למחרת התקשר וביקש להיפגש, "הוא רצה סידור לערב ואני רציתי ארוחה חינם, ותראי מה קרה", היא משחזרת. היום הם חיים בבית מפואר, בו מתארחים פעמיים בשבוע שלושת ילדיו של גל מנישואיו הקודמים. גם הוא וגם היא הצהירו בעבר שלא יתחתנו, אבל כאמור – הרבה דברים השתנו בחייה של קסרי. "כל החברים שלו מסתלבטים עליו עכשיו, הוא אמר שלא תהיה לו עוד ילדה - והנה נולדה דניאל. הוא אמר שהוא לא יתחתן שוב - והנה אנחנו מתחתנים. אבל הוא מבין שרק חמור לא משנה את דעתו. גל תמיד ידע שזה  יקרה, הוא פשוט חשב שנתחתן כשדניאל תהיה בת 10. אבל סליחה, נראה לך שאני אלך בשמלת כלה בגיל 45? מה אני עולב?"

אז מה מתוכנן ליום הגדול?
"לא משהו גדול. גל אמר לי לא להביך אותו. להביך זה להביא אלף מוזמנים, אז זה יהיה מאה אנשים גג, הכי קרובים אלינו, שלא יביאו מתנות, וזה לא יהיה טקס דתי. אני והרבנות סיימנו וגם הוא. אם צריך ניסע לעשות חתונה אזרחית".

גם שני הורים מנוסים כמוכם עדיין מופתעים ממשהו בתינוקת חדשה?
"ברור. עד דניאל, כל סוף שבוע שני  הייתה לנו 'שבת רווקים'. הבן שלי אצל אבא שלו והילדים שלו אצל אמא שלהם. זה לא נתפס: ביום שישי פתאום אתה רווק ליומיים, עושים מה שרוצים, מתעוררים ב-12, אין דברים כאלה, זה איכות חיים. ואז הגיעה דניאל וזה נגמר".

את מתכננת עוד ילדים?
"לא, אל תדאגי, קשרתי את החצוצרות למעי. יש לי בת ובן וזה מספיק. כדי להביא את דניאל ניסינו שנה וחצי, זה לא היה פשוט, ולפניה היה עוד הריון בלי דופק. קרסתי. גל הלך וקנה לי אוטו עם 7 מושבים ואמר - אני מבטיח לך שנמלא אותו. מרגש, לא? האמת היא שאין לו תמיד סבלנות לילדים, אבל אני כבר הבנתי שאת לא יכולה גם איש עסקים חזק ואסרטיבי וגם רכיכה. זה לא עובד. יש לי חברה שיש לה גבר וותרן, נחמד, רך כזה, אבל הוא לא יודע לעשות כסף. אז תבחרי מה את רוצה. רק בדיסני מקבלים הכל".

שוב חשבו שאת איתו בגלל הכסף.
"כן, אני כבר יודעת מה הטוקבקיסטים יכתבו עלי, שאני איתו בגלל זה ושאני נראית כמו מייקל ג'קסון. יש אנשים רעים, והיד קלה על המקלדת. אנשים גם מתאבדים בגלל דברים כאלה, אבל אני לא אתאבד. זה בסדר, אני יותר מדי אוהבת את עצמי".

_OBJ

אז קדימה, לחזור לטלוויזיה.
"לפעמים אני באמת מתגעגעת לאינטנסיביות הזאת, אפילו דיברתי עם המפיקה שלי מהתכנית וחשבנו לעשות משהו לאימהות. אני יודעת שאנשים נהנו ממני, הייתי אמיתית וקלילה בטלוויזיה ואני מקבלת המון פידבקים וזה נעים. האמת שאני במקום יותר בשל היום, הייתי יכולה לעשות את זה בצורה טובה יותר. גם לריאליטי אין לי בעיה לחזור ואני יודעת שאהיה טובה, אבל שיפנו אלי, אני לא אלך לאודישן. החיים שלי עמוסים מדי בשביל זה".

צילום: רמי זרנגר | סטיילינג: רנה גליקסמן ומעיין רודיך | בגדים: בוטיק שולי, בוטיק גמלא, אפרת קסוטו, סטייל פור רנט, ALDO | שיער ואיפור: שלומי הלל | צולם בחנות הרהיטים קסטיאל, תל אביב