שלי הרמן (צילום: ליאור קסוון)
לא היה קמפיין אחד שרצתה לקחת. שלי הרמן | צילום: ליאור קסוון

מאז ההצלחה ההיא עם נינט, אנחנו אוהבים להמר על הכוכבים שלנו. להעיף מבט אחד על נבחרת תוכנית הריאליטי התורנית, לצמצם את העיניים טוב טוב, ולדמיין מי מהם יכול להפוך למאמי הבא שלנו, או לפחות לזה שיהיה מעניין לעקוב אחריו במדורי הרכילות של החודשים הקרובים. בעונה הקודמת של מאסטר שף, ההימור הבטוח היה שלי הרמן - היפיפייה בת ה-25, שהיממה את המסך כבשלנית סמי נירוטית, עם המון קסם אישי. היא אמנם נאלצה לכבות את הגז וללכת הביתה הרבה לפני תוכנית הגמר, אבל אולי יותר מכולם סומנה כבעלת הפוטנציאל הגדול ביותר להישאר בתודעה כשענן הבישולים יתפזר סופית. כשגילינו קצת אחר כך שבעלה בועז טופורובסקי נבחר לכהן כח"כ מטעם "יש עתיד" בכלל דמיינו זוג נוצץ חדש, אלא שמהר מאוד הרמן עשתה פניית פרסה. השקה אחת ופרסומת אחת בכיכובה ל"מחסני חשמל" כנראה הספיקו כדי להבהיר לה שהחיים מתחת לזרקורים הם לא בשבילה. מתגעגעים? חפשו אותה בנס ציונה.

"הייתי בהשקה אחת בסך הכל במשך כל השנה הזאת, וזה הספיק לי לכל החיים", היא אומרת. "מאוד נמנעתי מלעשות את זה שוב, כי כל החוויה לא הוציאה ממני דברים טובים כל כך. בכלל, לא האמנתי שהשתתפות שלי בתוכנית תניב כזה פרסום ושאני אלך ברחוב ובאמת יכירו אותי. התואר זה של 'פליטת ריאליטי' לא היה משהו שתכננתי, והוא נחת עלי בהפתעה גמורה ולא כל כך התאים לי, למרות מה שחושבים אולי. ממש ממני והלאה הרצון להיות מפורסמת, לא נרשמתי למאסטר שף בשביל להיות סלב".

אני מניח שקיבלת לא מעט הצעות מקצועיות. לא היה קשה לך להגיד לא?
"קיבלתי, אבל באמת שלא הייתה הצעה אחת שהייתי מוכנה לשקול בחיוב. הפרסומת שעשיתי להום סנטר זה משהו שעשיתי נטו מהפן הכלכלי, ולא רציתי יותר מזה. העדפתי לקחת צעד אחורה, כי החשיפה הגדולה הביאה איתה גם רגעים פחות נעימים. אנשים ראו אותי ברחוב והיו משוכנעים שהם יודעים עליי הכל ויכולים להגיד לי מה שהם רוצים. זה לא התאים לי. רק עכשיו, בפרספקטיבה של שנה, אני יכולה להבין כמה לא הייתי מוכנה לפרסום".

התמונה של בועז? עובדה שעכשיו יודעים מיהו

הרמן, הבחורה הרגישה שהגיעה ל"מאסטר" רק כי אחותה רשמה אותה, הצליחה לדחוס בשנה שחלפה מאז הופיעה על המרקע שלכם לא מעט, בלשון המעטה. "זו  הייתה שנה עמוסה מאוד בשבילי", היא אומרת. "בועז בעלי נבחר לכנסת ממש בתחילת השנה. אחרי זה נכנסתי להריון, ולפני חודש וחצי נולד הראל. במקביל גם למדתי כל השנה את לימודי המשפטים שלי, שנה אחרונה, עשיתי המון סדנאות אוכל, המון ימי הולדת לילדים קטנים. נראה לי שזה די הרבה, לא?".

את בעלה בועז, שגדול ממנה בשמונה שנים, הכירה לפני שלוש שנים בשידוך, ולמרות הג'וב הנוכחי העמוס שלו כחבר כנסת מתוזז, ספק אם תמצאו אישה תומכת מזאת. "הכרנו ונפגשנו במועדון אפילו לא בדייט, ויומיים אחרי זה כבר גרנו ביחד. אני יודעת שזאת קלישאה, אבל באמת כשראיתי אותו ידעתי שהוא האחד", היא אומרת. "כל החיים הייתי במערכות יחסית רצינות וזה לא היה לי מוזר להתחתן בגיל צעיר. הפרש הגילאים בנינו מעולם  לא היה פקטור".

שלי הרמן (צילום: ליאור קסוון)
השקה אחת הספיקה לכל החיים | צילום: ליאור קסוון

ידעת שהוא ילך לפוליטיקה או שזאת הייתה הפתעה?
"תראה, כשהכרנו הוא כבר היה יו"ר התאחדות הסטודנטים, שזאת עשייה ציבורית בפני עצמה, ולאחר מכן הוא היה יו"ר איסתא. הוא תמיד היה עסוק, וזה מה שאני אוהבת בו. הוא עושה המון לקדם את מה שהוא מאמין, לא יושב בבית ומדבר, אלא באמת פועל למען האידאלים שלו".

הקשר של טופורובסקי עם יאיר לפיד נוצר הרבה לפני הבחירות, כאשר פנה אליו בבקשה שיעמוד בראש רשימת צעירים לכנסת. לפיד סרב, אך כאשר הוקמה "יש עתיד" פנה לטופורובסקי עם הצעה למקום בסוף העשירייה הראשונה.

"בימים שלפני הבחירות בכלל תכננו ירח דבש, אבל ביומיים האחרונים יאיר אמר לו 'תבטל את הטיסה'. זאת הייתה הפתעה טובה. אני מאוד מאמינה בדרך שלהם, כי הם מפלגה צעירה שמדברת בשפה שלנו ומנסה לפתור את מה שכואב לכולנו. אלה לא אנשים מנותקים, ויש לזה ערך מוסף".

מה את מרגישה כשאומרים שהם משקרים לבוחרים שלהם?
"ישראלים אוהבים להתלונן. הם רוצים דברים כאן ועכשיו, ובשביל שינוי רציני צריך להתחיל מהיסוד. הם עובדים נורא קשה ב'יש עתיד' ואני רואה את זה מהבית. תנו להם קרדיט, הם יודעים שאם הם לא ישנו ויקיימו את מה שהבטיחו הם לא יהיו פה. קצת סבלונות".

יוצא לך להיפגש הרבה עם שר האוצר לפיד?
"ברור, פגשתי את יאיר המון פעמים. הוא איש לבבי, מרתק ומאוד אינטליגנטי .  מעניין מאוד לדבר איתו".

את חושבת שיש לו סיכוי להיות ראש ממשלה?
"
קטונתי מלהגיד אבל אני מקווה שכן. האג'נדה שלו זה משהו שאני מאמינה בו, אז למה לא? כל הוא הוא יוכיח את עצמו".

ואיך זה להיות אשת חברת כנסת?
"זו  גאווה גדולה. בועז עושה המון, היומיום שלו מרתק אותי. מאז שהכרתי אותו הוא כל הזמן אומר לי 'אני באמת רוצה לשנות את העולם', ונורא כיף לי שהבעל שלי עושה ופועל למען אנשים. הוא אידאליסט אמיתי שעובד בשעות מטורפות".

וגם אחד שמצטלם בלי חולצה. איך הגבת לתמונה שלו מהלשכה בכנסת? היא עשתה הרבה רעש.
"אנשים נטפלים לטפל ולא לעיקר. הם זוכרים את התמונה, אבל שוכחים שהוא נשאר במשכן עד הבוקר ולא היה לו איפה לישון והוא פשוט העלה את התמונה בלי לחשוב יותר מידי. היום הוא בוודאי לא היה עושה את זה, אבל עובדה שהיום אנשים יודעים מי הוא ועוקבים אחריו ואחרי הדברים שהוא מקדם.  חוץ מזה, התקופות השתנו: חברי כנסת של היום הם צעירים, ואם יראו אותו בחוף הים עם בגד ים או בבר זה בסדר גמור. זכותו".

שלי הרמן ובעלה. מאסטר שף (צילום: שלומי חלפון - סטודיו צילום)
עם בועז בחתונה. "הוא רוצה שבעה ילדים" | צילום: שלומי חלפון - סטודיו צילום

לומדת עם התינוק על הידיים

הרמן של היום, כאמור, היא אשת משפחה למופת ואמא במשרה מלאה. ולראייה: ממש בעוד חודש יעבור הזוג מדירתם הקטנה בצפון תל אביב לדירה חדשה שקנו בנס ציונה, העיר בה גדלה, בשביל להיות קרובים להורים. "אנחנו גרים בתל אביב כי היינו צעירים ורווקים, אבל אחרי שהראל נולד החלטנו שאנחנו רוצים להיות קרובים להורים", היא אומרת. "חוץ מזה, נורא יקר פה. אני קונה מצרכים ויוצאת במלא כסף. קנינו דירה בנס ציונה כי צריך להתאים את עצמנו ליכולות הכלכליות שלנו. אני לא מתלוננת או משהו כזה, אבל העובדה היא שאין לי תנור משלי ואני מבשלת בטוסטר אובן. אין לי גז ואני מבשלת על גזייה. כבר בא לי לגור בבית נורמלי עם מטבח גדול".

ההורות הצעירה, היא מספרת, היא מתנה גדולה בדיוק כמו שמספרים – אבל גם צריך קצת זמן כדי להתרגל אליה. "אי אפשר להתכונן לדבר כזה בכלל. מצד אחד זה אושר מאוד גדול, ומהצד שני זה גם מאוד קשה. היינו זוג שעושה מה שהוא רוצה, ופתאום יש מישהו שלוקח את כל תשומת הלב ואת הספונטניות. זה אושר גדול, אבל הוא כרוך בהמון ויתורים. המזל שלי הוא שההורים של שנינו עוזרים בלי סוף. אם לא הם הייתי בבעיה, כי בועז עובד נורא קשה. הוא היה בשבוע בחופש אחרי שהראל נולד, אבל אחרי זה חזר לשגרה. בכל מקרה, בסופי שבוע הוא אבא במשרה מלאה וזה נותן לי המון ספייס".

אתם רוצים משפחה גדולה?
"נראה לי שעוד מוקדם לדבר על עוד ילדים. בועז רוצה שבעה ילדים. אבל זה תלוי בהמון גורמים. לאחיו יש חמישה ילדים והוא עשה בעשר שנים חמישה ילדים אז זה האידאל מבחינת בועז אבל זה נראה לי מוקדם. הילד בן חודש. מבחינתי ארבעה ילדים זה אידאלי, אבל בוא נתחיל עם אחד ונעבור לשני ונראה מה הלאה. גם כרגע כבר מאוד קשה לי לשלב את הלימודים עם האימהות. זה כמעט בלתי אפשרי, ואני מוצאת את עצמי לומדת הרבה כאשר הוא איתי על הידיים. ההורים עוזרים המון אבל זה לא פשוט בכלל".

באוקטובר הקרוב מתכוונת הרמן להתחיל את התואר השני במשפטים – אבל נשבעת שהיא בכלל לא יודעת עדיין אם תרצה להיות עורכת דין כשתגדל ("אני מאוד אוהבת ללמוד את התחום, אבל אומרים שיש פער בין הפרקטיקה והתאוריה"). מה עם בישול? כרגע זה נשאר תחביב, אבל מי יודע.

"אחרי התוכנית עבדתי קצת במסעדת "מסה" והיה לי סופר כיף, אבל אז נכנסתי להריון ולא יכולתי לשלב בין הדברים. בין לבין העברתי סדנאות אוכל וממש נהנתי, ולכן אני ממש לא שוללת לעסוק בבישול בעתיד. בכל מקרה, רק אחרי הלימודים אחליט מה אני רוצה לעשות".

את בכלל בקטע של לבשל היום, או שעבר לך?
"בטח שמבשלת. הזמן שלי להתעסק רק בזה פחת, ולכן אני מכינה בעיקר דברים פשוטים, אבל כשבא לי לפנק את עצמי או כשבועז עם הילד אני משקיעה בארוחה טובה. בעז הלקוח הכי טוב שאפשר לבקש, כי הוא אוהב הכול, בעיקר בולונז. אין לו דרישות מיוחדות".

שלי הרמן (צילום: ליאור קסוון)
לא החליטה אם בא לה להיות שפית או עורכת דין | צילום: ליאור קסוון

אנשים עוד מזהים אותך ברחוב?
"עדיין מזהים. בהתחלה זה 'היי זאת את ממאסטר שף' והיום זה 'מאיפה אני מכיר אותך?'. זה כיף, אבל זה תמיד מביך".

תצפי בעונה החדשה?
"בוודאי. אני אראה את התוכנית כי זה בישול וכיף לראות אנשים עושים דברים חדשים, זה תמיד מעניין".

היית עושה עוד ריאליטי?
"חד משמעית לא. לא משנה כמה כסף יציעו לי, אין סיכוי בעולם. נכון שמאסטר שף זאת לא  באמת תחרות של מרפקים ולכלוכים וכולם שם אנשים טובים ואמתיים, ונכון שקיבלתי באמת חברים טובים לחיים, אבל האינטנסיביות של הפרסום היא לא בשבילי כנראה. אני לא מקנאה באנשים שמתפרסמים, לחלוטין לא, טוב לי בדיוק ככה". 

סטיילינג: הילה ג'רבי, איפור: הילה לנקרי

>> לכל כתבות המגזין