עושים שכונה (צילום: עדי עובדיה)
נותנת אפשרות ללכת ראש בראש. עושים שכונה | צילום: עדי עובדיה
המלמולים הציינים והמבטים המשתאים בנוגע לחיבור הזוגי בין עדן הראל ועודד מנשה הם כבר מזמן זיכרון רחוק. אחרי שנים של זוגיות מתוחזקת, ילד שני משותף בדרך ובעיקר אהבה שעוברת דרך המסך, אפשר כבר לשים את סימן הקריאה מאחורי הקביעה שאומרת שמדובר באחד מהזוגות הכי יציבים בתעשייה.

עכשיו מגיע השלב הבא בזוגיות, כאשר השניים ישתפו פעולה בתוכנית האוכל החדשה "עושים שכונה", שתעלה הערב בקשת.

"זה כיף וזו תוכנית שהיא כולה כיף, כי אוכל זה אחת מהנאות החיים הגדולות ביותר", אומר מנשה. "אנחנו מביאים למסך משהו שקשור באוכל, אבל הוא ממש לא בניחוח העסקי כמו שאר תוכניות הבישול, אלא יותר שכונתי ומהנה".

מה מבדיל את התוכנית שלכם משאר תוכניות הבישול שכבשו את המסך בשנים האחרונות?
"אצלנו הקונספט הוא שונה לגמרי. כל תוכנית אנחנו עוברים לשכונה אחרת וטועמים מהבשלנים הכי טובים של אותה שכונה. זה אוכל הרבה פחות מעונב ויותר שכונתי, שזה בעצם רוב האוכל בארץ. אני חושב שאנשים מתחברים הרבה יותר לאוכל רגיל, ביתי ופשוט מאשר גורמה".
הראל: "לבוא כל שבוע לעיר ולשכונה אחרת ולמצוא שני בשלנים שיתמודדו ראש בראש זה משהו שמעניין המון אנשים. בכל שכונה ובכל אזור יש אנשים שחושבים שהם הבשלנים הכי טובים שיש. עכשיו יש להם הזדמנות להוכיח את זה".

אין תמונה
הראל. במקום אחר בחיים, מקום מאושר
ומאיפה הזיקה שלכם לאוכל בדיוק?
מנשה: "לי אין שום זיקה לאוכל. בכלל, אני על תקן הסדרן פה. אני לא יודע לבשל ובבית רק עדן מבשלת. היא מכינה מטעמים שחבל על הזמן".
הראל: "אני לא חושבת שיש דבר כזה זיקה לאוכל. אוכל זה דבר שמעניין את כולם ואני לא שונה מכולם. בבית אני הבשלנית ואני הכי אוהבת להכין לנועם הבן שלי פיתה פיצה, כי זה מה שהוא הכי אוהב. עודד אוהב שאני מכינה לו דגים חריפים בעיקר, ואני קלילה, אוהבת הכול".

עם כל הכבוד לברבורים על מאכלים ולעיסות של תבשילים, מה שבאמת מרתק בתוכנית הזו זה החיבור המצולם בין שני בני הזוג, בייחוד כשהראל סוחבת איתה בטן של הריון מתקדם.

"זה שאני קרוב אליה כל הזמן זה מעולה", מגלה מנשה. "ככה אני יכול לדאוג לה מקרוב וכל בעיה שתצוץ אני פה לידה. אבל תאמינו לי שעדן מתפקדת מעולה בהריון ואם יהיה לא טוב בגלל סיבה מסוימת, אז כולם פה ידעו את זה".

אין תמונה
אנשים אוהבים שכונה. צילום מאחורי הקלעים
הראל: "זה תענוג לעבוד עם בעלי. אנחנו מסתדרים מצוין והוא דואג לי על הסט, ככה שאני מבסוטה. אני זוכה לטיפול אישי מהבעל גם בזמן העבודה. לגבי ההיריון אז מדובר בפעם השלישית, ככה שאני מכירה מצוין את התחושה, חוץ מזה שאני מרגישה פשוט נהדר".

לפני עשר שנים ראיינת את בונו על מכסה מנוע ב-MTV, היום את נשואה לעודד מנשה עם ילד שלישי בדרך ומנחה תוכנית אוכל. החיים השתנו קצת, לא?
"מן הסתם, אבל אני בחורה שלא נשארת במקום אחד ותמיד בתנועה. אני היום בת 34, ודברים אחרים מעניינים אותי ממה שעניינו אותי לפני עשר שנים. השינוי הוא חלק מהחיים ואני חושבת שככה זה צריך להיות. מה שבטוח הוא שכיום אני הכי מאושרת ממה שהייתי אי פעם".

>> גם הם עושים שכונה: ביונסה קנתה לג'יי.זי מכונית ב-7.5 מיליון דולר