יהודה סעדו, עטיפת סינגל (צילום: מירב שושן)
יהודה סעדו. ניצל את גלגל ההצלה כדי להגיע לגמר | צילום: מירב שושן
אין מתמודד בתוכנית ריאליטי שלא רועד מפחד מהרגע הבא: זיעה קרה בכפות הידיים, הלב מפמפם בקצב, צביקה הדר מקריא את רשימת העוברים לשלב הבא, הפסקת פרסומות אחת והנה, קבלו אותו - המודח הטרי שממלמל כמה מילות פרידה עצובות ויוצא חזרה אל האלמוניות שמעבר לאולפן.

אבל לצד האכזבה והחיבוק המנחם משאר המתמודדים, העבר מלמד אותנו שב"כוכב נולד", בניגוד לחיים האמיתיים, תמיד יש דרך חזרה. או, בקיצור, זה לא נגמר עד שהגברת הזקנה שרה. גם אם בסוף היא מתגלה כגבר צנום עם זיפים.

ובכן, "גלגל ההצלה" יחזור היום בערב אל מסכינו להופעת האורח העונתית, ושני מודחים טריים מהעונה הנוכחית יזכו לזנק חזרה אל מדי הכוכב ולחזור לנבחרת. בדיקה קצרה בכל מה שנוגע לגלגל ההצלה מעלה ממצאים די מפתיעים: מתברר שלא מעט מועמדים לשעבר קיבלו בעיטה מהקהל רק כדי שאותו קהל בדיוק יחזיר אותם ויעלה אותם על נס, לפעמים גם כל הדרך אל הזכייה עצמה.

לא זוכרים? אז נזכיר לכם. העונה השלישית של "כוכב נולד" אולי לא סיפקה רגעים מוזיקליים גדולים במיוחד, אבל דרמה הייתה גם הייתה. יהודה סעדו, האיש שבסופו של דבר זכה במקום הראשון, בכלל לא היה אמור לצרוח "שמע ישראל" בגמר. למעשה, סעדו הודח בכלל בשלביה הראשונים של העונה. אלא שהקהל בחר להחזיר אותו, וסעדו החזיר עם קאבר מופתי לשיר של שלמה ארצי, מה שהוביל, בסופו של יום, לזכייה היסטורית.

שיר ביטון (וידאו WMV: mako)
שיר ביטון. הודחה וחזרה למקום השני | וידאו WMV: mako
ולא רק סעדו, דרך אגב, נהנה מגלגל ההצלה של אותה עונה. גם שיר ביטון הודחה במהלך העונה, אבל קיבלה את בלוני החמצן וחזרה לתוכנית כדי לסלול את הדרך אל הגמר ולמקום השלישי.

גם העונה השנייה, שנחשבת עד היום לאחת מהעונות היותר איכותיות בתולדות התוכנית וזכורה כזו ששיגרה לפלייליסט את סקעת ומויאל, הייתה רצופה בדרמות. אחד הביצועים הגדולים באותה עונה היה "נבראתי לך" של לירון לב, מה שלא מנע מהקהל להדיח אותו בסיום אותה התוכנית אבל להחזיר אותו בגלגל ההצלה, עד שנעצר לבסוף במקום השישי המכובד. גם שירלי לילו הזכורה לטוב מאותה עונה הודחה וקיבלה את האישור לחזור, מה שהביא אותה עד למעמד חצי הגמר.

לירון לב – סינגל חדש והאלבום שבדרך
לירון לב. הקהל הדיח ואז החזיר
העונה החמישית אמנם סיפקה לנו את בעז מעודה ומרינה מקסמליאן בלומין, אבל מי שעוד מצליח לתחזק קרירה מוצלחת מאז הוא חן אהרוני. אותו אהרוני חזר גם הוא עם גלגל ההצלה וסיים במקום הרביעי ועם טעם טוב בפה, מה שהשאיר אותו בסביבת הסלבס עד עצם היום הזה.

העונה שהגיעה לאחר מכן הראתה לנו איך האחיות גואטה ואיש האפרו אביב משולם מודחים - וזוכים שוב באהבת הקהל שלקחה אותם כמעט עד לחצי הגמר.

לסיכומו של סמס, המסר ברור: הדחה בשלבים לא צפויים במהלך העונה לא בהכרח מבשרת על סיום הדרך בתכנית. כל עוד גלגל ההצלה בתוקף, אפשר להגיע עד למקום הראשון. בקיצור, מי שלא יהיו השניים שיחזרו אל התוכנית, דבר אחד בטוח: הדרך שלהם לגמר פתוחה לגמרי.

רוצים גם להצביע ולהשפיע? לחצו כאן.

רוני גינוסר (תמונת AVI: כוכב נולד)
רוני גינוסר. תחזור לסיבוב שני? | תמונת AVI: כוכב נולד

>> אלירז שדה מסכם חצי שנה ראשונה מחוץ לבית "האח הגדול"