הבכיפיות שומרות על בטחון על המדינה (תמונת AVI: לילה בכיף)
הבכיפיות. יורדות? | תמונת AVI: לילה בכיף

רגע לפני סיום העונה של "לילה בכיף" התקבלה אמש דרישה של ארגונים פמיניסטיים להסיר את התוכנית מיידית מלוח השידורים של ערוץ ביפ. הטענה: בתוכנית מוצגים תכנים סקסיסטיים, אלימים ופורנוגרפים, שמשפילים נשים.

מכתב שנשלח ליו"ר מועצת הכבלים והלווין, ניצן חן, ועליו חתומים למעלה מ-20 ארגונים פמיניסטיים, מתייחס בעיקר ל"בכיפיות", שלישיית הבחורות בביקיני המאופיינת בקלילות דעת וגוף חטוב. 

"התכנים המילוליים בוטים וכוללים התייחסות מבזה מצד המגישים לגוף האדם ('כוסיות' - אחד המגישים מתייחס כך ל'שדייה הגדולים' של מרואיינת ומתייחס בהתאמה לגודל איבר מינו וכד')", מנמקים הארגונים את דרישתם, "תכנים מסוג זה אינם מותירים כל ספק ביחס למסרים הפורנוגרפיים, המיזוגנים, הסקסיסטים והלסבו-פובים, אשר משרתים ומעודדים השפלה ואלימות מינית כלפי נשים".

"רבות נכתב ונאמר על השפעות תכנים מסוג זה על מידת ועומק האלימות המינית כלפי נשים, נערות וילדות בחברה", ממשיכים הטוענים, "בעודנו פועלות ימים כלילות על מנת להסיר את נגע האלימות המינית והמגדרית כלפי נשים, באה תוכנית כמו זו ורומסת מסרים חברתיים בסיסיים של שוויון בין המינים והמגדרים וכבוד האישה, ומעבירה מסר מחנך הפוך לצופים, צעירים כמבוגרים, כי כך ראוי ונכון להתייחס לנשים".

כאמור, בסיום המכתב קוראים הארגונים להוריד את התוכנית מלוח השידורים ודורשים מחברת הכבלים פרסום התנצלות פומבית על שידור התוכנית עד כה.

מערוץ "ביפ" מוסרים: "צר לנו שבדרך אל מטרתן, איבדו ארגוני הנשים שני דברים חשובים – את הקונטקסט, ואת ההומור.
אנו דוחים מכל וכל את ההאשמות שמדובר בפורנוגרפיה ובטוחים כי כותבי המכתב נובחים על העץ הלא נכון. ביפ הוא ערוץ הצחוק, התוכנית 'לילה בכיף' היא תוכנית בידור סאטירית ששמה לה למטרה ללעוג למנגנונים המזויפים של תוכניות האירוח.
הפינה שבה משתתפות ה'בכיפיות' היא פינה סאטירית המלגלגת על השימוש הציני שנעשה במיניות נשית וגברית כאחד לצורכי רייטינג וקידום, תופעה הקיימת במקומות רבים על גבי מסך הטלוויזיה והעיתונות (מדיה, פרסומות, קטלוגי אופנה , שלטי חוצות וכו').
בערוץ ביפ מכוונים תדיר חיצים סאטיריים לכיוונים שווים – לגבי נשים וגברים גם יחד ולגבי כל מנגנון חברתי.אנו מאמינים שהקהל של התוכנית אינטליגנטי דיו ומסוגל להבחין בנימה ובהקשר בה נאמרים הדברים ומציעים לכותבי המכתב לקחת את הדברים יותר בכיף.