המגזין "בלייזר" מקבוצת "ידיעות אחרונות" וסוכנות "לוק" דורשים 100 אלף שקל פיצויים מהבדרנים ליאור שליין ואורנה בנאי בגין לשון הרע.

המכתב נשלח על-ידי עו"ד ירון חנין ממשרד ליבליך-מוזר לשליין ובנאי בעקבות התוכנית "מצב האומה" בה משתתפים השניים, שם כינו את הדוגמניות המשתתפות בגיליון בגדי-הים של "בלייזר" "זונות".

"'לוק' ו'בלייזר' נדהמו לגלות כי בתוכנית 'מצב האומה' ששודרה בערוץ 2 ב-24 במאי התייחסתם למגזין בגדי-הים, וכיניתם את מיוצגות הסוכנות המופיעות בו בבגדי-ים בכינוי 'זונות'", נכתב במכתב, שקצת מפתיע, חייבים להודות, במיוחד בהתחשב בעובדה ש"בלייזר" אינו ידוע כמגזין עם שפה נקייה במיוחד או טעם בריטי בבדיחות.

על-פי תמליל השידור התייחסה אורנה בנאי לגיליון כאל "קטלוג שאתה יכול לבחור את הזונה המועדפת עלייך". שליין הגיב ואמר "ראיתי", ובנאי הבהירה כי "יצא גיליון של בגדי הים של 'בלייזר'". שליין חזר על דבריה והוסיף: "בגדי הים של 'בלייזר'".

 

בנות לוק מצטלמות לבלייזר - אגם רודברג (צילום: mako)
אגם רודברג. לשקול מילים | צילום: mako

על-פי המכתב, שנשלח בשמו של מנכ"ל לוק, ירון ליכטנשטיין, "הצגתן על-ידכם כ'זונות' היא דיבה מהחמורות ביותר שניתן לומר על אישה... למען הסר ספק, יובהר כי אין מדובר בסאטירה, וגם לא בסאטירה נשכנית. זכותכם כמובן לסבור כי מיוצגות הסוכנות מופיעות בקטלוג באופן שאינו צנוע דיו לטעמכם, אך אין הדבר מעניק לכם כל זכות לכנותן 'זונות'".

עוד נכתב במכתב כי שליין, אשר בת-זוגו מרב מיכאלי היא לוחמת כנגד ביזוי נשים, מתבקש להתנצל בפתיח התוכנית "מצב האומה" על הדברים ולשלם לסוכנות ולעיתון פיצויים בסך 100 אלף שקל.

דוברת זכיינית ערוץ 2 רשת, המשדרת את "מצב האומה", מסרה בשם שליין ובנאי כי המכתב התקבל ונבדק.

 >> יאסו: דנה וקובי טסים ליוון