אין תמונה
אתי לוי. סופרסטיישן

אין כמו עוד ריאליטי משופצר בכדי לארגן לנו גיבורי תרבות חדשים, אפילו אם מדובר בכאלו שמתחזקים קריירה כבר למעלה משני עשורים. עבור אתי לוי, שמסלסלת על הבמות עוד מהימים שבטלוויזיה היה ערוץ בודד, השוס המדובר של yes "חי בלה לה לנד" הוא בדיוק מה שהחצי השני של זהבה הייתה צריכה בשביל לפרוץ את סכר השיח הציבורי  ולהפוך למצננת הרשמית של הקיץ.

בזכות מיקס ייחודי של אותנטיות, קול מלבב ודוגריות חותכת, לוי היא אולי הפרסונה הכי מרתקת באוסף הזמרים שהתמקם לו בבית הפאר בלוס אנג'לס. "אני על התוכנית הזאת ידעתי כבר שנה וחצי לפני שבכלל התחילו לצלם" לוי מחלקת סודות שמורים "כשהגיעה ההצעה להשתתף בתוכנית בכלל לא רציתי ללכת לדבר הזה. האמת שעד הרגע האחרון לא רציתי להשתתף בזה בכלל".

 מה שיכנע אותך לארוז מזוודה בכל זאת?
"רק האמרגן שלי, ישראל בונדק, שיושב בכלא וצריך להשתחרר החודש בעזרת השם. הסיבה שלא רציתי ללכת לתוכנית היא בגלל שלא רציתי להיות רחוקה ממנו בלוס אנג'לס. המחשבה הזאת הייתה בלתי נסבלת בשבילי.  בסוף הסכמתי כי הוא שייכנע אותי ואמר לי שזאת נסיעה לחודש בשביל חופשה. אני לא באתי לתוכנית הזאת בשביל להתחרות אלא באתי לחופש ולחוויה של פעם בחיים ובמקרה היו שם גם מצלמות".

מה הופך את הקשר בינך לבין האמרגן שלך לכל כך מיוחד ולא שיגרתי?
"להבדיל מכל הזמרים היום שיש להם אמרגן חדש כל רבע שעה או במקסימום שנה, אני עם ישראל כבר 20 שנה והוא הכול בשבילי. הוא כמו האבא שלי והחבר הכי טוב שלי והוא דואג לי לכל הדרך בטוב וברע. אני מאוד מתרגשת מהשחרור הקרוב שלו מהכלא וכבר לא יכולה לחכות לו".

אין תמונה
אתי לוי וזהבה בן. סול סיסטרז

שכנועי האמרגן האסור הועילו, ולוי התארגנה על ויזה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וצורפה לנבחרת הזמרים כגורם ההפתעה מבלי שאף אחד ידע, ובטח שלא התאומה זהבה שהפגינה הלם אותנטי כשראתה את האחות יורדת במדרגות בפרק הראשון. "לא הלכתי לתוכנית הזאת בשביל לגרום לזהבה הפתעה, אלא באתי בשביל להתמודד כשווה בין כל הזמרים בלי קשר לזהבה. באותה תקופה אני וזהבה לא דיברנו הרבה זמן וההפקה רצתה להפתיע אותה בזה שפתאום אני אופיע בנשף, וזה באמת מה שהיה".

למה לא דיברתן באותה התקופה?
"הריב שלנו מעולם לא היה בפן המקצועי אלא רק בפן האישי. היו כל מיני דברים קטנים ביני לבינה, ויכוחים קטנים כמו שיש בכל משפחה אבל אין לזה שום קשר למוזיקה. אני לא בתחרות עם אף אחד, אני זמרת כבר 20 שנה ומי שחושב שאני מקנאה באחותי זהבה אז יש בידו טעות מרה. שיראו כולם את הפרק הראשון ויבינו מי מקנא במי".

כמה השהות שלכם בווילה קירבה בניכן?
"הרבה. השלמנו שם ויצאנו למשימות ביחד והיחסים בנינו היו טובים. בין אחיות תאומות יש קשר מיוחד ואנחנו מרגישות אחת את השנייה כל הזמן. בילינו שם והיה לנו כיף".

ואיך הקשר בניכן עכשיו?
"יש לנו קשר מצוין ואנחנו מדברות כל יום".

נקווה שבעתיד עוד יצא לאחיות לשתף פעולה כמו בקדם אירוויזיון 1992:

בהייה מרוכזת בשליש עונה של "לה לה לנד" מספיקה על מנת להבין שאתי לוי לא באמת דופקת חשבון לאף אחד. נטולת מניירות של התחסדות ועם חספוס מקורי של שנים בתעשייה, היא לא מחזיקה שום דבר בפנים ומרססת חופשי, בעיקר כלפי אחד מהקולגות שלה לבית ההוא. "בהתחלה התחברתי לאלון דה לוקו אבל עם הזמן הבן אדם התחיל לעוף על עצמו יותר מידי ונהיה לי במאי שבא ומבקר את ההופעה שלי על הבמה. מי הוא בכלל תגיד לי? אני התחלתי לשיר כשהוא רק למד ללכת ופתאום הוא אני רואה פרקים ואני שומעת שהוא מלכלך עלי. לא נעים לי לפגוע באנשים עם מוגבלויות, אבל אני רק יכולה להגיד שכל מי שניסה לפגוע בי ובאמרגן שלי בתוכנית יטופל בהתאם, וזה לא איום".

למה דה לוקו כל כך עצבן אותך?
"הבן אדם חושב שהוא מעל כולם, חי בסרט. הוא כולה זמר כמה שנים, ואני אפילו לא קוראת לו זמר אני קוראת לו ליצן. הוא ניסה לפרוץ במשך שנים ולא הצליח ועכשיו הוא מנסה לדהור על ההצלחה של התוכנית. אני זועמת בגלל שהבן אדם הלך ודיבר עלי מאחורי הגב, תהיה גבר ותבוא ותגיד לי בפנים ולא שאחרי זה אני אראה את התוכנית ואקלוט שאתה מלכלך עלי. הוא עשה את זה לכולם, בעיקר לי ולדודו וזה לא מכבד את המקצוע. מי הוא בכלל ומי מכיר אותו תגיד לי? אנחנו בשטח 25 שנה ואנחנו לא מדברים ככה אחד על השני. זה לא מתאים לאומן לבוא ולהתנהג ככה ולכלכך בשביל להצליח, ועוד בן אדם נשוי עם ילדים. שישמש דוגמה לילדים שלו קודם כל".

אין תמונה
דה לוקו. הביא לה את הסעיף, מסתבר

איך היו היחסים שלך עם שאר הזמרים בבית?
"בסדר גמור, אבל אני לא יודעת מה אמרו עלי בוילה מאחורי הגב שלי ככה שנראה את הפרקים ונדע. כמובן שלא הכל הלך חלק והיו חיכוכים אבל בגדול הייתה אחלה חוויה. מכולם דודו אהרון היה הכי בסדר. הבן אדם מקסים ויש לו לב זהב. הוא נשמה טובה".

יש לך כעס על איך שהוציאו אותך בתוכנית?
"ממש לא, אבל צריך להבין שזאת לא תוכנית בשידור חי וזאת תוכנית שעורכים אותה ופה מוצאים דברים מהקשרם ופה מדביקים דברים, וככה גם עשו איתי".

מתמקדים המון בשיבושי השפה שלכם ושלך בפרט. זה מעליב?
"מדובר בתוכנית בידור שהמטרה שלה היא לבדר. חלק מהיציאות שלי בתוכנית הם בשביל הצחוקים ואם יש אנשים שחושבים שיש לי מנת משכל נמוכה אז אני מזמינה אותם אלי עם פסיכולוג על חשבוני, שיאבחן מהי מנת המשכל שלי בדיוק. לגבי האנגלית, אז נכון שהיה לי קושי עם המבטא אבל אני ממש לא סתומה באנגלית ואני מבינה טוב אבל מדברת רעוע. אין דבר, נלמד, החיים זה בית ספר".

כמה היה לך קשה עם האנגלית?
"לקחתי את הכול בפרופרציות. לוקחים שישה זמרים מישראל ושמים אותם במקום עם שפה חדשה ומנטליות אחרת ואתה צריך להתרגל מהר מאוד וזה לא משהו טבעי. לא באנו ושיחקנו אותה אמריקאים אלא ניסנו את מזלנו. גם מי שיזכה כולה מקבל סינגל יחיד שלך תדע אם הוא יצליח בכלל. יש שם תותחים כבדים באמריקה ואנחנו לא יכולים להתחרות בהם".

מאמינה שיש לך סיכוי לזכות?
"לא יודעת ואני לא חושבת על זה בכלל, מה שצריך לקרות יקרה. הייתה לי חוויה חודש, באנו עבדנו קשה והיה נחמד. גם כשהייתי שם הראש שלי בכלל לא היה בתחרות אלא רק באיפה שהאמרגן שלי נמצא. הבנתי מהר מאוד שיש זמרים שבאו לרמוס אחד את השני בשביל לזכות כי זאת הפרנסה היחידה שלהם, והמבין יבין. אני באתי לתוכנית רק בגלל שהאמרגן שלי ביקש ממני והשתדלתי לא לפגוע באף אחד ולא להיפגע מאף אחד".

היית מוכנה להישאר בלוס אנג'לס עוד קצת?
"נראה לך? בכל שנייה שהייתי שם רק רציתי לחזור כבר לארץ ולבקר כבר את האמרגן שלי. כל השופוני הזה של שמה ממש לא עושה עלי רושם וזה ממש לא אני. אני בן אדם פשוט ממקום פשוט וזה לא הקטע שלי בכלל".

אתי לוי פרומו (צילום: אוהד גיגי)
בן אדם פשוט ממקום פשוט | צילום: אוהד גיגי

בעוד צופי התוכנית מתוודעים לחיי היומיום של לוי, חייה האישים נותרו קצת מעורפלים. היא בת 42, רווקה מבחירה ונטולת ילדים מבחירה, כרגע. "הייתי נשואה שנתיים בגיל 21 והתגרשתי אחרי שנתיים" היא חושפת "די, טעמתי מהחוויה הזאת וזה הספיק לי. אני לא רוצה להתחתן יותר ואני לבד מבחירה. אני נשואה לקריירה שלי והעבודה בתור זמרת לא באמת משאירה מקום לשום דבר אחר. אני לא מחפשת בן זוג ואני נהנית מהמצב כמו שהוא".

גברים מתחילים איתך הרבה? במיוחד עכשיו שהתוכנית באוויר?
"תמיד מתחילים ותמיד פונים אבל כמו שאמרתי אני בוחרת להיות לבד ואין לי שום רצון להתחתן עוד פעם כי את החוויה הזאת מיציתי כבר. אם יגיע מצב שארצה ילד אז זה משהו אחר אבל כרגע אני מתרכזת אך ורק בקרירה שלי".

האהבה שלך לאמרגן שלך, ישראל בונדק, יכולה להפוך למשהו רומנטי?
"השתגעת? ישראל נשוי באושר ויש לו ילדים גדולים ואפילו נכד שנולד לו ממש לפני שהוא נכנס לכלא. כמו שאמרתי הוא המשפחה הכי קרובה שיש לי והוא כמו אבא בשבילי".

אין תמונה
ישראל בונדק. אסיר מספר 573595

אחרי שעשן הסמיך של לוס אנג'לס התפזר חזרה לוי למזרח התיכון ולקריירה שעכשיו זוכה לפריחה מחודשת בעקבות התוכנית, עם באזז רועש ברחוב וחיקוים בתוכניות בידור על המסך. "ברור שהתוכנית נותנת חשיפה טובה לכולנו אבל אני הייתי מוכרת לפני זה ואני תמיד באמצע לא למעלה ולא למטה. זה שמחקים אותי זה כבר סימן טוב".

ואיך התגובות ברחוב?
"התגובות מאוד טובות לכולנו והמון אנשים מפרגנים. כמובן שיש את אלו שאוהבים לקנטר אבל זה תמיד יהיה ואין מה לעשות".

מה הלאה מבחינתך?
"עכשיו יוצא סינגל חדש שלי מתוך אלבום כפול שלי שיצא בקרוב. אני גם כותבת ספר בישול עכשיו שזה רעיון שקיבלתי מהתוכנית. זה יהיה ספר בישול שליד כל מתכון יהיה שיר שלי, ומדובר בפרויקט שווה במיוחד".

 

חי בלה לה לנד, סדרה יס (צילום: עודד קרני)
לה לה לנד. צ'וקולטה | צילום: עודד קרני

>> למה אנחנו אוהבים את "חי בלה לה לנד"