תמר יהלומי – je suis malad (שלכת) (תמונת AVI: mako)
יהלומי. אדיוס | תמונת AVI: mako

לאחר יומיים של לבטים וסערות רגשיות בעקבות פרשיית הטיית הקולות המדוברת, החליטה לבסוף תמר יהלומי לפרוש לאלתר מהעונה התשיעית של "כוכב נולד".

יהלומי בת ה 17 הייתה אחת המתמודדות היותר מדוברות בעונה, ואף הוחזרה על ידי הצופים בתוכנית גלגל הצלה לאחר שהודחה בפעם הראשונה.

שמה שורבב לפרשת הטיית הקולות אחרי שבזכיינית קשת חשפו כי מערכות הבדיקה בקשת וביוניסל, החברה הטכנולוגית האמונה על איסוף נתוני ההצבעות, נתגלו כמויות הצבעה עבור יהלומי ממכשירים סלולריים בשווי עשרות אלפי שקלים.

הדבר גרם לחשד לאי כשירות של שתי תוכניות של "כוכב נולד", לכן הוחלט כי בתוכנית הקרובה יערך סיבוב מיוחד עם המודחים אורטל אדרי, לירון רמתי והצמד נדב ואסף, על כרטיס אחד לחצי הגמר.

תמר יהלומי בסטודיו (צילום: רונן אקרמן,  יחסי ציבור )
אבא לקח אחריות | צילום: רונן אקרמן, יחסי ציבור

מאז חשיפת המקרה הסתגרה יהלומי בביתה והתלבטה קשות האם לפרוש מהתוכנית. למרות ניסיונות שכנוע בלתי פוסקים מהפקת התוכנית, החליטה לבסוף לוותר על המשך דרכה.

במכתב שנשלח לטדי הפקות ולשידורי קשת כתב אביה של תמר, דקל: "בשם בתי תמר יהלומי, אני מבקש להודיע לכם כי לאור הפרסומים בעניין ההצבעות ל"כוכב נולד" בימים האחרונים החליטה תמר שלא להמשיך ולהתמודד בתכנית.

על אף שברור לכולם, כי לתמר לא היה קשר כלשהו להצבעות, תמר החליטה כי לאור האווירה שנוצרה סביבה ועגמת הנפש שנגרמה לה על לא עוול בכפה, אין עתה טעם וגם אין לה רצון להמשיך בהתמודדות השנה. בתי תמר ומשפחתנו כולה מודים לכם על פניותיכם ונסיונותיכם גם בימים אלה לשכנע את תמר שלא לפרוש ועל התמיכה שהבעתם בה, ואנחנו מקווים כי אתם מקבלים בהבנה את החלטתה של תמר.

אציין, כי כאביה של תמר פעלתי כפי יכולתי בתום לב לסייע לבתי להתקדם בשלבי התחרות האחרונים, כולל זה שלא הגעתי לתכניות ובמקום זה בחרתי להישאר בביתי כדי למקסם את מספר המסרונים ששלחתי בהצבעה – הכל כאמור בתום לב ועל פי הידוע לי כמותר - ולמותר לציין, כי ללא קשר כלשהו לגורם פסול מכל סוג שהוא. לאחר שמסרתם לי בדיעבד, כי ריבוי המסרונים ששלחתי גרם לבעיה בהצבעה, הרי שכמובן צר לי על כך.

החלטתה של תמר לפרוש מהתכנית היא מכה לכולנו אבל אנחנו מכבדים את בחירתה ונותנים לה את מלוא הגיבוי והתמיכה. אנחנו בטוחים כי כישוריה ויכולותיה של תמר, כפי שצפו בהם מאות אלפים, ימשיכו ויבואו לידי ביטוי בהמשך דרכה וחייה, ועולם המוסיקה בישראל ייהנה מהם בעתיד.

אנחנו מודים לכם על סיועכם ותמיכתכם לאורך כל הדרך ועד לעצם היום הזה. תמר ומשפחתנו מאחלים הצלחה לכל המתמודדים ולתכנית".

צביקה הדר- על התוכנית בזמן מלחמת לבנון ה-2 (תמונת AVI: כוכב נולד)
הדר. ההפקה ניסתה לשכנע אותה להישאר | תמונת AVI: כוכב נולד

>> לירון, נדב ואסף דווקא מבסוטים