אין תמונה
על מי היא מכוונת את האקדח? תוכלו לראות רק מגיל 16

"כלבת", סרט האימה הראשון בגרסת המזרח התיכון רק נשלף לבתי הקולנוע וזכה לביקורות נלהבות, ועכשיו מגיעה הסערה. הצנזורה החליטה להגביל את הצפייה ב"כלבת" מגיל 16 ומעלה בשל האלימות המוצגת בו. ההחלטה נתקבלה בהפתעה מוחלטת על-ידי יוצרי, מפיקי ומפיצי הסרט שמיהרו להתרעם על ההחלטה.

"אין ספק שהצנזורה בישראל מעדיפה לחבוט בתוצרת כחול לבן ונוהגת ברחמנות מעוררת פליאה כלפי הקולנוע האלים המגיע אלינו מארה"ב", שיתף חיליק מיכאלי מפיק הסרט.

הצנזורה החליטה להגביל את הצפייה ב"כלבת" מגיל 16 ומעלה בשל האלימות המוצגת בו. ההחלטה הפתיעה את יוצרי, מפיקי ומפיצי הסרט, במיוחד לאור התקדים שיצרה הצנזורה עם סרט אימה אחר שיצא לאקרנים אך לפני מספר חודשים, "פיראנה".

"פיראנה", בבימויו של אלכסנדר אז'ה, זכה לדירוג המקל (מגיל 14) למרות שהוא מציג לראווה טבח נוראי של עשרים דקות וכן אכילה של איבר מין זכרי ופליטתו לעבר המצלמה התלת ממדית שמתעדת את האירוע המזוויע. בארה''ב, פיראנה קיבל את הדירוג המחמיר: מוגבל מגיל 17 , RATED R.

אהרון קשלס ונבות פפושדו, יוצרי כלבת: "הופתענו לרעה מהגבלת הגיל המחמירה במיוחד לאור ההקלות להן זכו סרטים אלימים יותר כמו "פיראנה" (14) ו"קיק-אס" (12). הטיעון שב"פיראנה" הדגים רוצחים וב"כלבת" האנשים רוצחים מגוחכת בעינינו וגם הוא מתבטל כשבוחנים את מקרה "קיק-אס" לגופו, שם ילדה בת 12 יוצאת לטבח אכזרי כנקמה על מות אביה. אם מישהו בצנזורה חושב שילדים עלולים לחקות את גיבורי "כלבת" טוב יעשה אם ישוב לראות את "קיק-אס", ויראה איזה מודל לחיקוי אישרו טובי הפסיכולוגים והמחנכים לילדים בני 12".

>> "כלבת": מצחיק, מזעזע ומהנה