בימים האחרונים נראה שהשפיות חזרה לבית. אמיר השלים עם דודי, דודי השלים עם מאיה, מאיה השלימה עם המקרר וכולם הצליחו להתעלם ממנחם. נפלא, אמר מנחם, והלך להציק למצלמה בחצר.

זה לא החזיק זמן רב. יומיים של נאומים על שירה מנוקדת ומתמטיקה להמונים הספיקו לה והיא יצאה מפוקוס. הבוקר התפטרה המצלמה והלכה לצלם פקקים באיילון. משם עבר מנחם לטוסטר, והרביץ בו תורה מנומקת. אחר כך עבר לווילונות, למראות ולמגהץ, אבל הלימונים הצליחו לקפוץ מהסלסלה ולהתחמק ממנו ברגע האחרון.

אחרי שנגמרו כל החפצים בבית, הבחין מנחם בשימי. "אתה יודע, שימי", זרק מנחם, אבל שימי זינק לחדר, התחבא מתחת למיטה והפסיק לעשות קולות של קאמבק. אחרי שחלפה הסכנה התלונן שימי אצל דודי ופנינה: "נמאס לי ממנו. תכף הוא יתחיל לדבר על פטמות פלסטיק, האם אפשר למצוא אהבה בחזה מפלסטיק. ואחר כך בטח על אלתרמן. אלתרמן אלתרמן, כל הזמן אלתרמן. די, נמאס לי. איך הוא בכלל נראה האלתרמן הזה? היה לו זקן לאלתרמן?"

אין ספק, שימי מתעצבן. לא מספיק שמנחם המוקצה חופר לו כל היום, הוא נהנה במיוחד לחפור בלילה, כיאה לחפרפרת. השיחות שלהם נשמעות בערך כך:
מנחם: "כל מי שמבין משהו, מסכים שאלתרמן הוא גדול משוררי ישראל".
שימי, עם הבוהן בפה: "אנננ חובב באביהו מדינה הוא גדול מבוררי יבראל".
מנחם: "אתה פרימיטיבי".
שימי: "ברא לי ברימיטיבי, ברא לי איך באתה רוצה, רק עזוב אותי".
מנחם: "האמת, אני מת להדיח אותך שימי".
שימי: "בם אני אותך בנחב".

המתיחות בין שני הענקים מתמצה כרגע בעיקר בעקיצות במיטה, לפני השינה, אבל אם מנחם לא יזהר, ואין סיכוי שיזהר, שימי עוד עלול להתהפך עליו עם כל הפאסון. ואז באמת יהיה שמייח.

עוד קרב שהולך ונבנה לחדוות הערפדים שבינינו, הוא מלחמת פנינה- בוסקילה. אחרי שכוכי הודחה, מאיה סוף סוף הבינה שהיא נמצאת בבית האח הגדול ולא בניסיון לשבור את שיא גיניס במסיבת קוקטייל. האמת הנוראה גרמה לה לפרוץ בבכי. "תראו מה המדינה שלנו, עושה! מדינת ישראל רוצה לראות פה מכות!" אבל אחר כך זנחה הגברת את העניין העקרוני כי נזכרה שלא דיברה על פנינה כבר עשרים דקות. "זאתי, רק רוע, רק צביעות", לחשה לאמיר, "אל תשכח את זה כשהיא נותנת לך ללקק לה קצפת מקצות האצבעות".

אין תמונה
טורנה. גם היא לא בשיא השפיות

 השעות שאחרי ההדחה החזירו קצת אקשן לבית. אמיר נראה כאילו הוציאו לו את כל ההיי. מאיה בדאון. גיא הרוס, לקחו לו את חיבוקי. נשארה לו רק קורין, כי נראה שעדי לא ממש בעניין. בסוף הוא יאלץ לעשות כפיות עם שימי, למרות שהאצבע זאת קצת בעיה.

בינתיים פנינה במטבח, עושה פוצי מוצי בצרפתית למצלמה. גם לה יש קטע עם מצלמות. בלילה היא ישבה בקומביניזון במיטה ודיברה לעדשה במשך שעה שלמה על בחורים צעירים, סוסי הרבעה וגמלים מובחרים, הפעם במבטא רוסי. יש מצב שהיא מקרה קשה יותר ממנחם. לו אני דודי, הייתי גונב את הסירים מהמטבח, מתיך אותם ויוצק לעצמי חגורת צניעות במקום פיג'מה.

במצב עניינים כזה, כאשר מחצית מהדיירים שפויים רק כשהם ישנים (פרט לשימי) והחצי השני שר במקום לדבר, אין פלא שכולם רוצים להסתלק מהבית. ה"חוויה לכל החיים" הפכה לסיר לחץ מעיק והמועמדים להדחה בכלל לא טורחים לבקש מהצופים להצביע עבורם. כל מודח מתנפל על אסי עזר בהכרת תודה, זורק כמה מילים לארז ורץ לעבר החושך כאילו נמלט הרגע משבי החמאס.

 הדיירים מוצאים רק קרן אור אחת במצבם: הסיוט אמור להיגמר בעוד שבועיים. לפיכך, יש לי בקשה מהאח הגדול ירום הודו: פרגן להם איזו תוספת קטנה, נגיד עוד שבוע-שבועיים בפנים, שהמחבת ימשיך לרתוח להם תחת הישבן. בכל זאת, מדובר פה ב-VIP.

נ.ב.
שאלה לעורך: אם וכאשר תודח שרונה, ממה יורכב תקציר חייה בבית?

בפרקים הקודמים:
המנחם הגדול רואה ואומר הכל
חייזרי ה-VIP נוחתים בבית האח