אריק סיני נפרד מהיכל התהילה (תמונת AVI: mako)
היאחזות הנחל בסיני | תמונת AVI: mako

גם פיתולי קרירה של 35 שנה בשילוב שלל נישואין, גירושין ומצבור צאצאים, לא הצליחו להכין את הווטרן המזמר אריק סיני למה שעבר עליו בחודשיים בהסגר המצולם של "היכל התהילה". "חד משמעית, זאת הייתה החוויה הכי עצומה שעברתי בחיים שלי" סיני צועק כדי שכולם ישמעו. "הזמן שלי בהיכל התהילה פשוט הפך אותי לבן אדם חדש לגמרי. למדתי על עצמי כל כך הרבה דברים חדשים ובעצם אני חושב שעשיתי איפוס למה שאני והתחלתי מאפס".

מה בחוויה הפך את זה לכל כך עוצמתי?
"תשמע זה פשוט דבר מדהים שעד שאתה לא עובר אותו על בשרך אתה לא באמת יכול להסביר אותו לאף אחד. מכניסים אותך לבית סגור וחוסמים לך כל ידיעה על מה שקורה בעולם בחוץ. המטרה שלך היא להסתדר עם אנשים והכול מצולם, זה משהו יוצא דופן שאין לך שום מקור להשוואה ממה שעברת בחיים. זאת חוויה מוזרה שגרמה לכל המנגנונים הקודמים שלי פשוט ליפול, הייתי צריך לבנות לי מנגנונים מחדש ולהתאים את עצמי למציאות שנוצרה".

נשמע לא פשוט
"בשבוע הראשון חשבתי לפרוש וללכת הביתה כי לא הצלחתי להתרגל לקונספט, אבל בגלל שעבדתי עם הפקה ואנשים כל כך נהדרים ומקצועיים, לא רציתי לקלקל את הפאזל המדהים הזה שהם יצרו. אני עשרות שנים במקצוע ובחיים שלי לא נתקלתי במערכת כל כך משומנת ומדהימה כמו ההפקה של היכל התהילה".

היכל התהילה - הזמרים (צילום: אוהד רומנו)
היכל התהילה. מכונה משומנת | צילום: אוהד רומנו

יחד עם אבי טולדנו שגם קיפל ציוד אמש ונגנז מרשימת הגמר, סיני ייצג בתוכנית את הזמיר הוותיק שהחליט שריאליטי מוזיקלי הוא מה שדרוש בשביל להתניע מחדש קריירה איכותית. למרות ששמו היה ממורקר ברשימת הפייבוריטים לגמר, הוא נאלץ להיפרד מהחלום וככל הנראה גם יעדיף לוותר על תוכנית גלגל ההצלה שיכולה לשבץ אותו באירוע השיא למרות הכול. "מבחינתי אני ניצחתי ועשיתי את שלי. אני מאושר לחזור הביתה לחיים האמיתים שלי ואין בי שום חרטות או אכזבה. נכון שהיה יכול להיות נחמד להגיע לגמר, אבל יש לי קריירה בחוץ שמחכה לי. את המטרה שבשבילה נכנסתי לתוכנית, שהיא להכיר את עצמי קצת יותר טוב ולעשות מוזיקה, הגשמתי בגדול. רציתי להראות לכולם שאריק סיני עדיין קיים ואני חושב שעשיתי את זה. עוד לא החלטתי האם אלך לתוכנית של גלגל ההצלה כי אני חושב שאם הקהל החליט שאני זה שצריך ללכת אז זה מיותר לבוא ולנסות שוב. בסך הכל אני לא איזה זמר מתחיל שמנסה לזכות בהכרה".

בכל זאת הייתה מועמד כמעט בטוח להגיע לגמר. למה לדעתך זה לא קרה?
"כי יש מערכת משומנת שעובדת מאחורי כל זמר ואנשים שדואגים להצביע ולי אין את זה. אני לא בנוי ככה, לא אני ולא המשפחה שלי. מבחינתי שהקהל ישפוט לפי מה שהוא ראה והוא החליט מה שהוא החליט"

היו המון ויכוחים וריבים בניכם ובייחוד בינך לבין בני אלבז. מה גרם לכל הפיצוצים האלו?
"נכון שהיו המון מריבות, ואני חושב שרובם קרו בגלל שהיינו צריכים לשפוט אחד את השני וזה פשוט היה בלתי נסבל. זה הוליד אסטרטגיות ויצר מתחים ודברים שאי אפשר לסבול. טוב שההפקה החליטה להפסיק עם זה כי זה בלתי אפשרי לשפוט חברים וזמרים ותיקים. זה גם לבעיות ויצר המון זוועות בנינו. אני לא בנוי לדברים האלו, אחרי 35 שנה כזמר פתאום לשמוע מישהו שמבקר את הביצוע שלך גרם לי לרצות לברוח הביתה ליפעת שלי ולחיים שיש לי בחוץ. לגבי בני, אז אני חושב שזה קשור לסיר הלחץ שבתוכו נמצאנו. בני הוא יותר אסטרטג ואני יותר בן אדם ששותק וזה יצר חיכוכים בנינו. הסיטואציה והבדל באישיות יצרו את הריבים אבל אני מיהרתי לסגור את המכסה בכדי שלא יהיו מתיחויות וריבים מיותרים. בסך הכול בני ושאר הזמרים הם אנשים על הכיפאק ואני ניסיתי להסתדר עם כולם".

מי אתה רוצה שיזכה בסופו של דבר?
"אני רוצה שרוחמה תזכה. גם כי אין לה ממש קריירה בחוץ וזכייה בהיכל התהילה ממש יכולה לעזור לה, וגם כי היא מתוקה. מבחינה מקצועית אז מגיע לאדם כי הוא מקצוען אמיתי ועשה את הדברים שלו בתוכנית בצורה הכי טובה שאפשר".

מה לגביך? לאן הקריירה שלך הולכת מכאן?
"אני מוציא סינגל בקרוב מתוך אלבום חדש שיוצא אוטוטו ולאחר מכן אני אקליט עוד אלבום. החוויה של היכל התהילה לימדה אותי שבמקצוע הזה אתה פשוט חייב לעבוד כל יום ולא לשבת בבתי קפה ולחכות שדברים יקרו".

רוחמה רז - המסע לארץ ישראל (תמונת AVI: mako)
רוחמה רז. אין לה ממש קריירה בחוץ | תמונת AVI: mako

למרות הריבים, הצחוקים והביצועים המרגשים שהביאו אותו מרחק ליטוף מהגמר, אין ספק בכלל שהיי לייט על השתתפותו של סיני בתוכנית הגיעה בדמות החתונה המרגשת שלו לעיני המצלמות עם בת הזוג יפעת. שבוע אחרי האירוע והבחור עדיין מפזר התרגשות. "הצעת הנישואים שלי ליפעת באה ממקום שהפילטרים הקבועים שלי פשוט נדחו ועשיתי משהו שבחיים לא צפיתי שאעשה אותו. אנחנו רצינו להתחתן בשקט אבל יפעת היא הדבר הכי חשוב שיש לי בחיים והחלטתי שאני רוצה לשאת אותה על כפיים. היו לה המון רגעים קשים במהלך השנים איתי ורציתי לגרום לה רגע אחד של אושר בלתי נשכח. ההפקה הלכה עם זה עד הסוף ועשתה לנו אירוע שלא נשכח אותו בחיים".

יכול להיות שהחתונה עלתה לך בהדחה שבוע אחרי?
"יכול להיות שזה השפיע ולאנשים היה קצת שובע ממני אבל למי איכפת. אני יושב עכשיו על יד אשתי כדת ודין ועבורי זה שווה את כל העולם".  

סיכום יומי 03.07.11 (תמונת AVI: mako)
מקודשת מקודשת מקודשת | תמונת AVI: mako

 >> דנה ספקטור ועידית שריג נתקלו זו בזו. אופסי.