מתוך התוכנית אקס פקטור (צילום: mako)
ביוש פאולה, ביוש ניקול | צילום: mako

סיימון קאוול רמז כבר לפני זמן מה כי צפויים שינויי ליהוק בעונה הבאה של ה"אקס פקטור", כשאמר "אנחנו משנים את התוכנית כל הזמן". אבל אם לשפוט על פי הפיטורים ההמוניים של הטאלנטים לצידו, היה נכון יותר לכנות את זה "ניקוי אורוות".

הראשון לעזוב היה סטיב ג'ונס, המנחה הבריטי של התוכנית. כשנשאל לאחרונה על ידי האתר hollywoodreporter אם הוא ישוב לעונה הקרובה ענה ג'ונס: "מחזיק אצבעות, אני מאוד אשמח לחזור". אתמול כבר אישר ג'ונס את עזיבתו בטוויט דיפלומטי:  "אני לא אנחה את העונות הבאות של 'אקס פקטור' וזה חבל, אבל אני לא יכול להתלונן כי נהניתי מאוד. בהצלחה לכולם בתוכנית".

במקביל נודע כי בהמשך לגל השמועות על פיטוריה, גם ניקול שרזינגר לא תשוב לעונה הקרובה. "היא רוצה להתמקד בקריירה המוזיקלית שלה", אמר מקור המקורב לזמרת. "היא דיברה עם סיימון והוא נתן לה את ברכתו. 'אקס פקטור' גזלה ממנה זמן רב משציפתה. לא נשאר לה זמן לעבוד על המוזיקה שלה. היא עבדה על התוכנית שישה ימים בשבוע". למרות נימת הדברים, מקורות בהפקה טוענים כי שרזינגר הועפה על ידי קאוול ולא עזבה מרצונה.

עזיבתם של שרזינגר וג'ונס אושרה רשמית על ידי רשת "פוקס" המשדרת את התוכנית, אבל ההדחה המפתיעה ביותר שייכת לפאולה עבדול, הקולגה הוותיקה של קאוול. על פי דיווחים, עבדול אף היא נתבקשה על ידי סיימון לסיים את תפקידה כמנטורית, זאת למרות שהודה כי חיזר אחריה רבות בזמנו במטרה להביא אותה לתוכנית. זה משאיר את קאוול, נכון לעכשיו, עם שופט אחד בלבד מהצוות המקורי – המפיק המוזיקלי אל.איי ריד.

הסיבה העיקרית לפיטורים הללו היא הרייטינג הגבוה-אך-לא-מספק שהביאה התוכנית, למרות הערכותיו של קאוול שקיווה להביס את "אמריקן איידול". לא ברור מה יקרה אם הרייטינג לא יזנק בעונה הקרובה – האם זה יגרום לסיימון להחליף את עצמו?

מתוך התוכנית אקס פקטור (צילום: mako)
סיימון סייז | צילום: mako