אין תמונה
הדר. שחקן נשמה

לא מעט גבות זינקו לכיוון הקרקפת כשצביקה הדר ניער את הקונפטי מגמר "כוכב נולד" האחרון ודילג לתפקיד הדרמטי "בבלו נטלי", סדרת הדרמה החדשה של YES.

עודפים של מלל הושלכו לכיוונו בעניין הזה לאורך השנים - האשימו אותו בהתמסחרות, צייצו כי זנח את יכולות המשחק לטובת ארומת הסיגר כסולטן הגדול של הפריים טיים, ובעיקר תהו מדוע אחרי תפקיד כה מוצלח בסרט "עפולה אקספרס", אי שם בשלהי העשור הקודם, הוא עדיין מעדיף להכתיר זמרים חדישים בריאליטי במקום לשנן מונולוגים דרמטיים.

עכשיו, אחרי פרק בכורה מוצלח למדי, מבקרי הטלוויזיה משמיעים את דעתם על הבחירה החדשה של הדר. "במשך שנים חשבתי שצביקה הדר מבזבז את כישוריו בכך שהוא מיילד כוכבים במקום להפוך לקומיקאי והשחקן שהוא יכול להיות, על סמך מה שראינו עוד כשהוא הופיע ב'נייס גיא' ולאחר מכן ב'קומדי סטור' וכמובן ב'עפולה אקספרס'", מפרשן ירון טן ברינק, מבקר הטלוויזיה בדימוס של "ידיעות אחרונות". "לי באופן אישי נורא משמח לראות את צביקה עושה משהו עם הכישרון הגדול שיש לו ו'בלו נטלי' זו במה מצוינת עבורו להראות את זה. הוא בהחלט עמד בציפיות, למרות שהפרק הראשון היה קצת מגומגם ומקרטע, אבל אני בטוח שככל שהסדרה תתפתח תצוגת המשחק של כולם, כולל צביקה, תלך ותשתפר. מדובר בסדרה חשובה ומעניינת".

יש סיכוי לדעתך שהוא יראה כי טוב ויחליט לעזוב את "כוכב נולד"?
"אני יודע שהוא מאוד נהנה לעשות את 'כוכב נולד' ואם הוא יצליח לשלב בין שני הדברים, ואם הצופים יצליחו לבלוע את צביקה הדר המלך של 'כוכב נולד' בדמות קצת אחרת, אז אני חושב שזה אידיאלי מבחינתו".

בסדרת הדרמה שכתבו אבנר ברנהיימר וגיא סידיס, מגלם הדר את גדי, גבר קשה יום שהעסק שניהל בת"א פושט את הרגל והוא נאלץ לחבור לעסק היאכטות האשדודי הקטן שבבעלות משפחתה של אשתו. גדי חוזר עם רעייתו קרן (דפנה דקל) לגור עם המשפחה באשדוד, ומגלה שהסיבה לעושרה של המשפחה קשור לעיסוקו של גיסו (יפתח קליין): מאחורי העסק המהוגן כביכול של יאכטת האירועים "בלו נטלי", עומדת רשת הברחתן של זונות לארץ וניהולם של עסקי ליווי אפלים.

אין תמונה
עם כוכבי הסדרה. עמד בציפיות

מדובר, אם כן, בתפקיד מורכב למדי ועל פי שי גולדן, מבקר הטלוויזיה של עיתון "הארץ" ואדם שמבין משהו במורכבות של בני אדם, הדר צלל לתפקיד בקלות יחסית. "אני חושב שצביקה הוא שחקן מוכשר מאוד וכל מי שצפה ב'עפולה אקספרס' יודע את זה", מסביר גולדן. "את מה שהוא עושה ב'כוכב נולד' הוא עושה בצורה מצוינת וזה דורש המון אומץ מבחינתו לעשות תפקיד כזה שהוא לגמרי ההפך מהמנחה המתקתק ב'כוכב נולד'.

"המלהקים והבמאים בארץ אוהבים לתייג אנשים בשבלונות - זה המקסים והשנון וההוא המותק והנחמד. בא צביקה הדר ואומר אני גם וגם, יודע לעשות גם את זה וגם את זה. אני זוכר שפעם קראתי ראיון עם המורה שלו למשחק והיא אמרה שצביקה הדר הוא בן אדם הרבה יותר מוכשר ממה שאנחנו נותנים לו קרדיט, וזה נכון. התפקיד שלו ב'בלו נטלי' עושה לו רק טוב. הוא מרגיש נכון לתפקיד ורואים את זה עליו. השלב הבא בשבילו לעשות פיצ'ר נוסף ולהראות לאנשים צדדים נוספים בכישורים שלו. בסופו של דבר בני אדם מתחברים לאנשים מורכבים ולא לפלקטים וזה מה שיקרה עם צביקה, שמגלה לנו שהוא אדם מאוד מורכב בניגוד לשטחיות שהאשימו אותו בה בגלל 'כוכב נולד'".

אין תמונה
לא רק מנחה

פרגונים כאלו אפילו לטמירה ירדני יהיה קושי לייצר, ולמרות קורטוב הציניות של חלק מהמבקרים, הקונצנזוס לגבי כישורי המשחק של הדר בסדרה יצוקים בסמנט. "הדר חזר עם אותו פרצוף עגלגל רק בשינוי אדרת", כתב אייל לוי בביקורת טלוויזיה בעיתון "מעריב" יממה לאחר שידור פרק הבכורה. "שחקן אופי, כלל לא מצחיק... עטוף בדילמות מוסריות, כלכליות. לא תפקיד של אוסקר, אבל הנה משהו אחר ושונה לחלוטין מהקופה הרושמת אליה התרגלנו".

גם אריאנה מלמד לא חסכה שבחים בביקורת הטלוויזיה שלה ב-ynet: "צביקה הדר הוא באמת השכן ממול, רק עם כשרון משחק שהעמיק והשתבח מאז 'עפולה אקספרס' עד כדי כך, שמיד שוכחים לו את 'עוד מעט הקווים ייסגרו' ו'ביצוע מרגש, נורא מרגש'. כי הביצוע שלו כאן, במקום שבו לא מתנחמדים לצופים – הוא בדיוק כזה: באמת מרגש".

הדר יכול להמשיך ולחייך מנחת, אבל כמו תמיד יש מישהו שמצנן קצת את ההתלהבות. "אני חייב להודות שרציתי להתפעל מהדר. רציתי לפרגן לו. לכתוב שהגיע הזמן, ולמה היינו צריכים לחכות כל כך הרבה, אבל האמת היא שעל סמך שלושת הפרקים הראשונים קשה לעשות את זה", כותב איתי סגל, מבקר "ידיעות אחרונות". "ולא שהדר לא בסדר, להפך, הכריזמה שלו מוכיחה את עצמה גם הפעם, אלא שאחרי שמונה עונות כמיילד כוכבים, קשה לשכוח את הדר המוכר מערוץ 2".

אין תמונה
ביצוע מרגש, נורא מרגש

>> רפי אדר עוזב את "מאסטר שף", המצייצים נפרדים