חטופים 2 (צילום: mako)
מתוך צילומי הסדרה | צילום: mako

"חטופים", סדרת הדרמה החדשה של קשת שתשודר בחורף הקרוב, תזכה לגרסה אמריקאית. אחרי "אורי גלר מחפש את היורש" ,"מסודרים" ו"האקס המיתולוגי", שנמכרו לאולפנים בחו"ל חתמה קשת על עסקה עם אולפני 20th Century Fox, הכוללת רכישת אופציה להפקת הסדרה. 

על הפקתה של הסדרה יופקד הווארד גורדון, המפיק והכותב הראשי של "24". גורדון, שגם עומד מאחורי "תיקים באפלה" ו"באפי קוטלת הערפדים", צפוי לנחות היום בישראל כאורח של קשת ואיגוד המפיקים, יקח חלק בפסטיבל ראש פינה וייפגש עם גידי רף, מפיק "חטופים", ואנשי קשת להמשך תהליך העבודה על התאמת הסדרה לשוק האמריקאי. שמה של הסדרה בארה"ב כבר נבחר ויהיה PWO - Prisoners Of War.

המו"מ מול אולפני FOX נפתח כבר בשלב כתיבת התסריט בשנה שעברה, מיד אחרי שחומרים ראשוניים העוברו לריק רוזן מ-WME Entertainment, סוכנה של קשת בארה"ב. רוזן בחר להעביר את החומרים לגורדון ולשותפו לכתיבת "24" אלכס גאנסה, שהביעו מיד התעניינות בפרויקט. 

השניים צפויים לכתוב את הפיילוט בשיתוף פעולה מלא עם גידי רף. אם השמועות נכונות והעונה ה-8 של "24", שתעלה בינואר בארה"ב, תהיה גם העונה האחרונה של הסדרה, גורדון וגאנסה מהמרים על להיט הבא שמקורו ישראלי.

"חטופים" מביאה את סיפור שיבתם של שלושה חיילי צה"ל שנחטפו בעקבות פעולה כושלת בלבנון. החטופים חוזרים לארץ לאחר 17 שנה, בתום עסקת שבויים מורכבת, ומגלים שהתמודדותם רק החלה. הסדרה תספר על הכניסה המחודשת של החטופים לחברה הישראלית לאחר שהפכו במהלך היעדרותם למיתוס ולסמלים לאומיים. בגרסה הישראלית יככבו אסי כהן, יעל אבקסיס, מילי אביטל, סנדי בר, ישי גולן ואחרים.

חטופים 1 (צילום: mako)
את מילי האמריקאים כבר מכירים | צילום: mako

>> פפראצי: נינט טייב עושה ספורט