פרק האיחוד של סיינפלד (צילום: רויטרס)
כוכבי "סיינפלד" עם לארי דייויד. התגעגענו אז באנו | צילום: רויטרס

לפני כ-11 שנים נכנסו ג'רי, ג'ורג', איליין וקריימר לכלא לשנתיים, עקב היותם סוציומטיים וחסרי רגישות חברתית, ומאז נעלמו עקבותיהם. אמש שודר בארצות הברית פרק היסט(ו)רי בסדרה "תרגיע", שהעניק למעריצים המושבעים של "סיינפלד" את מה שכל כך ייחלו לו - המשך לעלילותיהם של ארבעת המופלאים. בערך.

מדובר למעשה באחורי הקלעים של סדרה בתוך סדרה - לא עוד פרק מסורתי של "סיינפלד" אלא פרק של "תרגיע" במהלכו מצטלם אותו איחוד מדובר. במהלך הפרק מנסה לארי דייויד, יוצר "סיינפלד" וכוכב "תרגיע", לשכנע את כוכבי הסדרה המיתולוגיים לחזור לפרק האיחוד הפיקטיבי, בעצם רק כדי לסדר תפקיד מיוחד לאשתו שנפרדה ממנו בעונה הקודמת. וזו רק ההתחלה. שאר פרקי העונה של "תרגיע" יעסקו בתהליכי כתיבת וצילום הפרק, כשכל התהליך כמובן חצי מאולתר וחצי מתוסרט לכשעצמו, במין הפוך על הפוך.

איך הגיבו המעריצים? They LOVED it. רובן המוחלט של הביקורות שהתפרסמו לאחר שידור הפרק פחות או יותר אמרו את אותו הדבר - מדובר באחד הפרקים החכמים, המשעשעים והשנונים של הסדרה, ובאיחוד מצחיק ומקורי למדי, שיצא הרבה יותר טוב מכפי שניתן היה לצפות.

"זה הכי קרוב לפרק איחוד שאי פעם נגיע אליו" אמרו השחקנים מאחורי הקלעים. "אני חושב שאחת הסיבות שאיחוד אמיתי לעולם לא יקרה היא פשוט כי אף גוף שידור לא יוכל לממן אותו" אמר ג'ייסון אלכסנדר. "היו לי חרדות רבות" מודה ג'וליה לואיס דרייפוס, "כי ארבעתנו כקבוצה תמיד עבדנו עם חומר כתוב, ולאימפרוביזציות יש קצב שונה. אבל זה עבד. אנחנו פשוט מכירים אחד את השני כל כך טוב, וזה היה נפלא".

"זה כמו לחזור ולבקר בבית ספר ישן שבו למדת או במקום שבו בילית הרבה מאוד זמן בעבר", אמר לארי דייויד, "וזה עלה על כל הציפיות שלי". "העובדה שזה בכלל קרה היא סוג של נס" מוסיף סיינפלד בעצמו, "וההוכחה לכך היא שאפילו ללארי, שהגה ותכנן את הכל, לא היה מושג איך זה ייצא בסוף. זה היה הדבר הכי מגניב".