אין תמונה

98 סנטימטר. זה הגובה של אלעד צפני מ"האח הגדול". הוא מכנה את גובהו כ"מטר אחד פחות במבה". לשם המחשה, הוא גבוה רק בחצי ראש מהנרגילה שמוצבת במרכז החדר ובראש שלם מהמיטה בחדר.

"כל הזמן אמרו לי 'תלך' אבל לא הייתי בעניין, עד שחבר אמר שהוא יכול לסדר לי אודישן", מספר צפני טרם הכניסה לווילה בראיון למגזין רייטינג היוצא מחר. "יום אחד הוא סידר לי ראיון. אז החלטתי ללכת כדי להגיד לכולם שהלכתי ולא רצו אותי".

ואז גילית שכן רוצים אותך?
"הגעתי, היה לי נעים וזה דווקא ממש זרם. היה ממש כיף".

למה אתה חושב שהתקבלת?
"אין לי מושג. אפשר להגיד שזה בגלל הגימיק, אבל גימיק לא תופס לתקופה ארוכה, ואני לא הייתי נותן לעצמי להיכנס על תקן גימיק כי אני רוצה לצאת אחרון מהבית. אני לא אוהב להעיד על עצמי, אבל תשאל אותם, הם יודעים למה לקחו אותי. ברור לי שאני לא כמו כולם. עצם העובדה שאני גמד מוסיף עניין ואני מנצל את זה לטובה".

מפריע לך שקוראים לך גמד?
"לא, אני רגיל שקוראים לי גמד, וחוץ מזה מה ההבדל? לא לקרוא לי גמד זה פוליטיקלי קורקט ומיותר. שאתה קורא לי 'גמד' אתה לא מחדש לי כלום. אני יודע את זה ואני חי עם זה בשלום".

על תקן מה תהיה בבית?
"אני לא יודע מי האחרים, אז קשה לי לענות. מצד אחד אני מאוזן וגם מאזן. אני יכול לנהל שיחה עם כל אחד. אני לא רוצה להיות יותר מדי אמצע, כי ברגעים האחרונים זה לא תופס. קודם כל אני מקווה להצליח להישאר מי שאני ושהמצבים בבית לא יגרמו לי לעשות דברים שאני לא עושה. אני לא אהיה על תקן הגמד, למרות שברור לי שזה הדבר הראשון שאנשים יגידו. גם כשאני בעצמי צופה ואני רואה את החירש או את המתמודד עם תסמונת הטורט, אני מקטלג אותם ככה, אז בהיבט הזה ברור שאני הגמד וברור לי שזו אחת הסיבות שאני שם. מהכניסה לבית ועד הגמר יש לי שלושה חודשים להוכיח את עצמי ואני מקווה שאעשה את זה".

עד מתי תישאר בבית?
"זו שאלה מכשילה. יכול להיות שבועיים ויכול להיות שאני אזכה. יכול להיות שאמצא שם אנשים שיהיו חברים שלי, אבל אני לא אשקר שאני גם בא למשחק שיש בסופו 750 אלף שקל".

מה תעשה אחרי שתצא?
"אם אני אכנס לתעשייה אני רוצה לעבוד מאחורי הקלעים, כי זה נראה לי יותר מעניין. מעניין אותי ללהק ולערוך. אף פעם לא ניסיתי לכתוב, אבל גם זה נראה לי מעניין".

 אם תנצח, מה תעשה עם הכסף?
"אני אקנה דירה טובה עם משכנתה, אבל אני בעיקר חושב שזה יביא לי עצמאות וביטחון".

 הראיון המלא יפורסם במגזין רייטינג שיוצא מחר.

אלעד צפני (יח``צ: רונן אקרמן)
בא גם בגלל הכסף | יח``צ: רונן אקרמן

>> עינב בובליל: "דנה רון בדיוק ההפך ממני"