אין תמונה
אבי נוסבאום. עכשיו על השער הקרוב לביתכם
בזמן האחרון יש רק דרך אחת לברוח מאבי נוסבאום בסופי שבוע: לכבות את הטלוויזיה ולצאת לטיול בחוץ (במידה ואתם לא גרים במקרה בהוד השרון, עיר מגוריו). מצד שני, חם נורא בחוץ, אז אולי כבר עדיף להישאר איתו ב"מועדון לילה", "נראה אותך" ו"שבת בצחוק", כי בסך הכל, מה לעשות, הבנאדם קורע.

עכשיו הקירח הכי מצחיק בארץ מסביר, בראיון-ניצחון למגזין "רייטינג" שיצא מחר, כיצד פילס את דרכו מהמקום השישי ב"האקדמיה לצחוק" אל האמא של הפריים טיים.

"מה שעשיתי מאז 'האקדמיה' פחות קשור למה שהשגתי שם, ויותר לאופן שבו אני עובד", הוא אומר, "זו ממש עבודה, וצריך להתייחס אליה כאל כזו. אם נפתחת בפניך דלת, אתה צריך להיות מוכן לעבודה קשה. אם הדלת הזאת נפתחת ואתה לא מוכן לעבודה כזאת, זה לא ילך.

"מה שבאמת קרה מהר זה הזמן שעבר מהרגע שנכנסתי לעסק הזה ועד שהגעתי לעבודה בתוכניות פריים טיים. עבודת הכתיבה הראשונה שלי בחיים הייתה ל'ערב אדיר' של אדיר מילר, והשנייה הייתה ב'ארץ נהדרת'. אתה לא מצפה שהדבר הראשון שתעשה מבחינה מקצועית יהיה לפריים טיים - ועוד עם הכישרון המטורף שעומד מאחורי התוכניות האלה.

אבי נוסבאום וארוסתו לירן (צילום: mako)
אפשר לראות אותו בכל מקום. גם מתחת לחופה. נוסבאום והחברה | צילום: mako
"מה שקרה זה שהתחלתי להסתובב במסדרונות המערכת של 'ערב אדיר', ראיתי חדר שבו הכותבים יושבים ומדברים מסביב לשולחן, כשאדיר יושב בראש, ועם חוצפה של טמבל פשוט נכנסתי והתיישבתי. הם חיפשו בדיחות, וכשאמרו משהו זרקתי משהו חזרה. אחר כך הם אמרו עוד משהו ושוב זרקתי חזרה, בלי לדעת שמה שאני עושה נקרא עבודה. לא היה לי מושג. מתישהו נכנס לחדר יואב גרוס, שהפיק את התוכנית, אמר שלום לכולם, הסתכל עלי ושאל את אדיר 'מי זה?'. אדיר אמר 'זה נוסבאום, הוא עובד פה'".

עכשיו, כשנוסבאום בטופ, יש לו מה להגיד גם על הביקורות נגד "ארץ נהדרת", שבה הוא משמש ככותב מערכונים ("יום אחרי שביקורת לא כל כך טובה פורסמה, אתה מרגיש שלכולם זה קצת הזיז משהו, אבל בסך הכל קיבלנו גם הרבה ביקורות טובות במהלך הדרך, כך שזה יהיה קצת שפל מצדנו לבוא ולהתבכיין כשקצת נכנסים בנו"), על סגירת "ביפ" ("אני יודע שיש שם אינטרסים ופוליטיקה ועניינים שהם מעל הראש של כולנו, אבל זו עדיין טעות גדולה"), על החיים בהוד השרון ("חשבתי שכולם בתל אביב, אז אני אשים קצת זין ואשאר בחוץ"), על תוכניותיו לעתיד ("יש לי את צורך לעשות תוכנית משלי, והאמת שכבר עבדתי על שני פורמטים") ועוד ועוד. יש למה לחכות.

נראה אותך- אבי נוסבאום ושי גולדשטיין 2 (צילום: דני שוורצמן)
נוסבאום ושי גולדשטיין. הגיע לפריים-טיים | צילום: דני שוורצמן

אדיר מילר - טקס פרסי הטלוויזיה (צילום: עודד קרני)
אדיר מילר. זה נוסבאום, הוא עובד פה | צילום: עודד קרני

>> ליאו ובר עושים חיים באיטליה