אירוע גולברי 2010 איילה רשף (צילום: אלעד דיין)
רשף. חוויה עם עליות וירידות | צילום: אלעד דיין

כל דייר שחותם על החוזה וננעל בבית האח הגדול כנראה שמודע לאפקט התהומי של העסקה על חייו. במקרה של איילה רשף, גם חרישה מאסיבית על כל פרקי העונה הראשונה לא יכלו להכין אותה לקראת מערבולות הדרמה בהם היא כיכבה בשלושת חודשי השירות שלה בבסיס "האח הגדול".

אחרי שנחתה על משבצת היפיפה האינטליגנטית של הבית, התאהבה לעיני המצלמות והגיעה מרחק פסיעה מהגמר, יצאה רשף לעולם האמיתי וספגה את המבול. שנה אחרי היא מתחזקת קריירה באור הזרקורים, אהבה אמיתית עם טומי אלתגר וכמויות של התפכחות מהחוויה שעברה.

"ההשתתפות באח הגדול זו זכות עצומה שאי אפשר לקחת ממני", רשף משחזרת בחיוך. "זו בהחלט חוויה עם המון עליות וירידות אבל לא הייתי משנה את ההשתתפות שלי שם בשום פנים ואופן. גיליתי המון דברים חדשים על עצמי ועברתי תהליך מדהים של גילוי עצמי שלא הייתי מוותרת עליו".

מתרגשת לקראת העונה החדשה שעולה?
"בהחלט. זה יהיה מאוד מרגש לראות את זה הפעם מהצד השני בייחוד אחרי שעברתי את החוויה על בשרי. זה לא כמו שראיתי את העונה הראשונה ולא באמת היה לי מושג מה עובר על האנשים שם. גם טומי הבטיח שהוא הולך לצפות איתי וזו תהיה הפעם הראשונה שהוא הולך לראות את התוכנית".

איזה עצות את יכולה לתת לדיירים החדשים שיכנסו לבית?
"מבחינה פרקטית כדאי שיביאו איתם מגוון גדול של ביגוד, גם קצר וגם ארוך כי זו רק אשליה שקר שם כי רוב הזמן חם. שיביאו איתם הרבה בגדים נוחים ושיחשבו שיש מצב שהם הולכים להישאר שם יותר מהמזמן שהם חושבים שהם יישארו. להביא גם דברים שיעסיקו אותך, תמונה של משפחה, דובי או כל דבר אחר שמזכיר לך את הבית. בחלק הנפשי הם חייבים להזכיר לעצמם כל הזמן שמדובר במשחק ולזכור לקחת דברים תמיד בפרופורציות ולהיות עם יד על הדופק. זה בסדר גם להוציא רגש ולבכות, זה לגיטימי לגמרי ויקרה להם הרבה בתוך הבית".

ולפני הכניסה לבית, על אלו הכנות את ממליצה?
"כדאי להם להתייעץ עם המשפחה והחברים הקרובים שלהם ולשאול מה היתרונות ומה החסרונות של אותו בן אדם. מה הם חושבים שכדאי לשפר וכל מיני עצות שקשורות באופי שלך, כי הם הרי מכירים אותך הכי טוב שאפשר וזה יכול לסייע לך בהתמודדות עם האנשים בבית. חובה להצטייד גם בעור של פיל ובאנרגיות וכוחות נפשיים, גם בשביל ההתמודדות בתוך הבית וגם בשביל מה שקורה ביום שאחרי התוכנית".

מה הלקח הכי חשוב שאת למדת מהתנסות?
"שאסור לעשות פרובוקציות על חשבון האחר, או להתבלט ולהאדיר את עצמך על חשבון מישהו אחר. לקלל ולריב עם מישהו מהדיירים זה מיותר וזה פוגע. חשוב נורא לא לבגוד גם בבן ברית שלך או בחבר שרכשת בתוך הבית. אני נורא לא אוהבת אנשים שפועלים בשיטת אחד בפה אחד בלב".

איילה רשף וסער שיינפיין (תמונת AVI: האח הגדול)
עם סער ב"האח הגדול". אהבה בבית יכולה לעזור | תמונת AVI: האח הגדול

ממרחק הזמן שחלף רשף רהוטה לגבי התובנות שנרקמו והיא שופעת עצות ליורשים שבדרך, אבל על דבר אחד היא יכולה להעיד יותר טוב מכל מתמודד שהגיח לבית האח אי פעם: מה קורה כאשר מתאהבים באחד הדיירים שאיתך.

"בנושא הזה אין כדאי ומה מותר ומה אסור. אם אתה מתאהב במישהו אז אתה לא יכול לשלוט בזה וזה יקרה בכל מקרה. זה נורא תלוי בבן אדם, נורא תלוי במי אתה והאם הקשר הוא בריא. זה עניין של רגש ולא משהו שאפשר פשוט להחליט שרוצים או לא רוצים".

יש יתרונות בלנהל רומן בתוך הבית?
"זו בהחלט יכולה להיות נחמה גדולה לדעת שיש לך מישהו להיאחז בו ולעבור איתו את התקופה הזאת שהיא לא פשוטה. שוב, זה נורא תלוי באיזה בן אדם אתה ובאיזה בן אדם אתה מתאהב. אבל זה בהחלט יכול להיות נחמד למצוא אהבה בתוך הבית".

>> איילה: "לראות את הפרקים יעשה לי צביטה בלב"

>> איילה רשף מלמדת אתכם לרקוד

>> וזה מה שלאלירז היה להגיד לקראת העונה החדשה