השדרן הזועם נתן זהבי ידוע בעיקר בפתיל קצר, פעילות חברתית ועישון בשרשרת, אבל מסתבר שישנו דבר אחד שזהבי נהנה ממנו קצת פחות: מתיחות טלפוניות מעל מסך הטלוויזיה.

לרכילויות הכי מעניינות - הצטרפו ל-mako בידור בפייסבוק

האיש והעצבים, מצא את עצמו בצד הלא נכון של דאחקה חביבה שנערכה בתוכנית "צינור לילה" לפני מספר שבועות, שיצאה קצת מפרופורציות והצליחה לייצר התנהלות פרנואידית משהו מצדו של זהבי.

במסגרת המתיחה, הוחלט להעתיק גאג מחו"ל שבו לוקחים קטע מסרט קלאסי ומטמיעים אותו בשיחה טלפונית עם מפורסם שחושב כי מדובר בשיחה אמתית. זהבי זכה להקלטה מתוך הסרט "חגיגה בסנוקר", בה הוא נאלץ לענות לשאלות של הדמות "סלבדור" בכיכובו של יוסף שילוח המנוח.

בעקבות המתיחה, החליט זהבי לכתוב מכתב זועף באמצעות עורך דינו בו הוא דורש התנצלות פומבית מהערוץ וסכום כסף מינורי שייתרם לצדקה. במכתב שנשלח למנחה "צינור לילה", גיא לרר, ולמנכ"ל ערוץ 10. נכתב בין השאר כי:

"במסגרת התוכנית שודר קטע שבו התקשר מי מטעמו של הערוץ אל מרשי, השמיע לו הקלטה מסרט הקולנוע 'חגיגה בסנוקר' שבה ביטויים כגון: 'אני מודיע לך שאם עד הערב אני לא מקבל את הכסף במזומן, אני מוסר את זה לטיפול', 'עד הערב', 'אתה זוכר שיש לך אצלי איזה שיק קטן', ועוד. מרשי, אשר למותר לציין כי לא ידע שהמדובר ב"מתיחה", חש מאוים ומוטרד מהדברים, בייחוד בשים לב לטון המאיים ולתוכן הדברים בהקלטה שאינו מותיר מקום לפרשנות.

סיום עספור - נתן זהבי (צילום: אלעד דיין)
זהבי. עכשיו ממש עצבנתם אותו | צילום: אלעד דיין

לאחר השיחה השנייה החסויה והמאיימת, ומתוך חשש שיש מאן דהוא שמעוניין להרע למרשי ולהתנכל לו, התקין מרשי באמצעות אנשי מקצוע מצלמה נסתרת, שתתעד את חזית הכניסה לביתו, כדי שיוכל להתחקות אחר כל תנועה חשודה בחזית הבית, זאת בין היתר נוכח העובדה שבשנים האחרונות התפרסמו בתקשורת ידיעות על פעילותם האכזרית של 'האנשים המטפלים בחובות כאלו'. בנוסף ומשנה חומרה יש לכך שמרשי לא העניק כל אישור לשידור של ההקלטה הנ"ל, אשר גרמה לביזויו, פגיעה קשה ומיותרת בכבודו והפיכתו ללעג ולקלס בקרב הציבור הרחב. שידור זה השפיל את מרשי שלא לצורך והכל תוך 'קידוש' עיקרון של מקסום הרייטינג, על חשבונו של מרשי".

אגב, המכתב עצמו לא הצליח להשקיט את התרעומת של זהבי, שבתכניתו האחרונה של "זהבי עצבני" ברדיו, שיגר כמה ביטויים מעליבים כלפי גיא לרר על המעשה הזדוני שנגרם לו וכינה אותו "אדם מתועב".

נתן זהבי, בסוף נחשוב שאין לך הומור?
"יש לי הומור ואני מבין דאחקות תאמין לי, אבל פה הגזימו ובגדול. זאת הרגשה ממש לא נעימה כאשר מצלצלים אליך פעמים בהפרש של חודש באמצע הלילה ממספר חסום ומדבר אלייך קול מאיים וטוען שאתה חייב לו כסף".

אתה רוצה להגיד לי שלא ראית את חגיגה בסנוקר מעולם?
"לא תזכור עכשיו סרטים מלפני ארבעים שנה. במציאות של היום וכל מה שקורה אז דבר כזה מאוד יכול להפחיד ולאיים על כל אחד. בשום שלב לא חשדתי שמדובר במתיחה וגם אף אחד מערוץ 10 לא טרח לעדכן אותי שכך מדובר, וזו עבירה בוטה על חוקי הרגולציה. הגעתי לרדיו יום לאחר שהתוכנית שודרה וקלטתי שכולם מסתלבטים עלי ולא הבנתי למה עד שהסבירו לי. זה קטע ממש לא נעים עבור כל אחד. התקשרתי לדובר של ערוץ 10 וביקשתי התנצלות, הוא אמר לי שאשכח מזה, אז שילכו ויתנצלו דרך בית משפט".

גיא לרר, הסתבכת עם האיש הלא נכון? 
"מעדיף שלא להגיב על זה ברשותך". 

גיא לרר בהפגנת ערוץ 10 (צילום: עודד קרני)
גיא לרר. יתנצל בפני זהבי? | צילום: עודד קרני