פחות מ-24 שעות לאחר שיצא מבית "האח הגדול VIP", יוסי מילשטיין חזר לשגרה שלו. אלא שאחרי תשעה ימים בהם היה סגור בבית הכי מעניין במדינה, השגרה היא לא בדיוק אותו הדבר. את הבוקר, למשל, הוא פתח כרגיל בבית הקפה השכונתי, רק שהפעם היו סביבו עשרות מעריצים צועקים, מתלהבים, מתרגשים ומבקשים להצטלם איתו.

אולי זה מסביר למה מילשטיין מרגיש שתשעה ימים הספיקו לו ושהוא השיג את מטרותיו. "במשך ארבע שנים הייתי אחד הגורמים הדומיננטיים בחיי המדינה הזו (בתור יד ימינו של ארקדי גאידמק- י.ה) ורציתי שאנשים יראו שאני אדם שיש לו גם חוש הומור, ספורטיביות ומנהיגות בנוסף לקריזות ולסיגריות", הוא אומר.

ציפית להדחה?
"היא לא הייתה מוצדקת. ביקשו מאמיר פיי גוטמן את דעתו לפני הקטע של הלהקה, ואחר כך הוא גם התנצל, אבל ברור שציפיתי, כי אני קצת מבין טלוויזיה. הצופים רוצים אקשן והם הבינו שהייתה לי מטרה מאוד מוגדרת שלשמה נכנסתי לבית ושלמעשה מיציתי את השהות שלי שם. הבאתי את עצמי בכל המצבים שרציתי להראות, ולפחות לפי הבלוגים שקראתי אני רואה שאנשים הבינו, כי בסופו של דבר, כשאתה עוזב וכל הבית בוכה זה מדהים ואומר הכל".

אולי הם בכו מאושר שהשייח הסעודי עוזב סוף כל סוף?
"מה זה שייח סעודי, שימי תבורי הוא לא שייח סעודי? אי אפשר לשנות אדם ברגע, ואני גם לא רוצה להשתנות. לא כולם צריכים לרוץ ולשטוף כלים, ואם היו מבקשים ממני אז הייתי עושה. לקום בבוקר וללבוש מדים, או להתעורר בלילה וללכת לשמור, זה מאוד קשה כי זה לא אורח החיים הרגיל שלי. רוב האנשים שנמצאים בבית כרגע הם אמנים והם רגילים למשמעת הזו. הם קמים לפסטיבלים באמצע הלילה והולכים לישון מאוחר אחרי הופעות, כך שההתאמצות שלי הייתה מאוד גדולה".

אתה חושב שתרמת משהו לבית?
"הייתי גורם מאוד מאזן. זה לא סתם שכל פעם שהייתי יוצא לעשן, פתאום האנשים היו מגיעים לאזור והוא היה הופך למוקד בבית. לפעמים הייתי הולך בכוונה למקום איקס ורואה שזה באמת ככה, שאני מושך את העניין וגם זה מאוד חשוב. צריך שיהיה גבר בבית".

וזה אתה?
"אם תנתחי את הגברים בבית, אז תראי שיש שם את אמיר שהוא את יודעת, שימי הוא אאוטסיידר ומשחק את האדיש, מנחם בן יושב בפינה, גיא לובלצ'יק הוא עדיין ילד ודודי מליץ הוא בחור. בכל משפחה, ויש שם תחושה של משפחה, צריך להיות גבר. זה לא אומר שהגבר צריך לשבת כל היום ולא לעשות כלום, אבל הוא זה שנותן את האיזון, החוזק והיציבות".

אז זה מה שהוכחת לקהל?
"הוכחתי בעיקר לעצמי - שאני יודע לחיות בחברה ולהסתדר עם אנשים".

גאידמק גם לא מטלפן

מנחם בן (יח``צ: רונן אקרמן)
בן. יגיע רחוק | יח``צ: רונן אקרמן

מילשטיין,31, נשוי למרינה, אב לשלושה ומצפה לעוד אחד בדרך, ואם תשאלו אותו על התגובות שקיבל מרגע שיצא מן הבית, הדבר הראשון שתשמעו זה על אשתו, "אני חושב שאשתי מאוד שלמה עם כל מה שעשיתי בתוך הבית כי בראש ובראשונה שמרתי על כבודה וזה מאוד בלט. הקפדתי לא להיכנס לפינות שלא כדאי כמו להיכנס לבריכה ולג'קוזי עם נשים, וזה לא פשוט כי יש שם נשים צעירות ויפות".

גאידמק כבר הרים טלפון?
"אני יודע שדיווחו לו על התוכנית. אני לא יודע מה הוא חשב על זה, אבל אני מניח שסמס הוא לא שלח".

אתה מתכנן להמשיך לראות את התוכנית?
"כמובן. מעניין אותי לראות מה יקרה שם ומה תהיה הדינמיקה, כי הרי כל ניתוח שעשיתי בזמן שהייתי בבית היה נכון. קחי לדוגמה את העניין עם אמיר, אני אמרתי יום לפני שהכריזו על המועמדים להדחה שאני אהיה מועמד וידעתי שזה יהיה מאמיר, אמרתי לכולם ולו שהוא קיבל משימה סודית. בהמשך גם ידעתי שאני אהיה זה שיודח, למרות שבבית היו בהלם".

ואיך אתה מנתח את התופעה שנקראת מנחם בן?
"אני חושב שיש הרבה משחק בהתנהגות שלו, אבל יש גם בנאדם. תראי, בהגדה של פסח יש את התם, נכון? אז אני חושב שיש במנחם משהו מהתם הזה. ההתנהגות שלו היא לא ממקום רע, אבל זה עדיין לא מצדיק את הכאב שהוא גרם להרבה אנשים בבית".

היה השלב שבו הוא הצליח לעצבן גם אותך.
"אני התאפקתי כל הזמן, עד שהוא התחיל לדבר ולהעליב אישה שעומדת ומכינה אוכל כל היום ומשתדלת. זה לא היה מקובל עליי ולא רציתי להיות שותף לזה, אז למרות המצלמות הבעתי את דעתי".

הוא יגיע לגמר?
"מנחם יישאר בבית עד הגמר, אבל בסופו של דבר, המועמדות לזכייה במיליון תהיינה כוכי מרדכי וקורין אלאל".

מפתיע שמאוד התחברתן דווקא אליהן.
"היה לי חיבור מדהים איתן. מאוד פחדתי מהמפגש עם קרין, כי מבחינתי היא האליטה של המדינה הזו, היא הדובדבן שבקצפת ומאוד קיוויתי ושמחתי שכך היה החיבור בינינו".

זה נראה שכולם אוהבים ומכירים לפני.
"ממש לא. אני באופן אישי הכרתי טוב את מאיה בוסקילה ודודי, וקצת פחות את כוכי ועדי נוימן, שאימא שלה הייתה רופאה שלי".

אז בסך הכל אפשר לומר שנהנית שם?
"כל מי שאמר 'לא' להצעה הזאת הוא מטומטם. אבל אני חושב שהספיק לי ושיצאתי בזמן כי בקרוב יתחיל להיות שם מאוד קשה וייצא קצת לכלוך".

לאתר התוכנית

 

מתגעגעים כבר לצחוק המתגלגל של יוסי? שלחו את המילה מכשפה למספר 5000 וקבלו את הטרוטון של יוסי ישירות למכשיר הסלולרי שלכם.