הישרדות VIP פרק 10 איתי תורג'מן (צילום: ורד אדיר)
הישרדות. עוברת ערוץ | צילום: ורד אדיר

מהלומה אכזרית לבית הוורד. אחרי 6 עונות בערוץ 10, "הישרדות", תוכנית הדגל של הערוץ, משנה כתובת ועוברת לערוץ השני.

הזכיינית "רשת" רכשה את זכויות ההפקה והשידור של תוכנית הריאליטי מידי "CASTAWAY" העולמית. הזכויות יועברו ל"רשת" באופן מידי, כבר במהלך 2012. במהלך השנה הנוכחית יחלו בהכנות להפקת העונה החדשה.

"הישרדות" עלתה לאוויר בערוץ 10 בדצמבר 2007 והשיגה נתוני צפייה מרשימים. העונות הבאות היו פחות מוצלחות מבחינת נתוני צפייה אך עדיין היוו את נתח הצפייה המרכזי של ערוץ 10.

עונת ה-VIP המשודרת כעת החזירה את אמון הצופים בתכנית, שמדי שבוע מתברגת בצמרת טבלת הרייטינג וגוברת באופן קבוע על ימי השידור של "רשת" מולם היא משודרת.

לא ברור בשלב זה אם העונה הבאה תהיה עונת VIP. חברת "אבוט-רייף", שהפיקה את התכנית עבור ערוץ 10, תמשיך ככל הנראה לקחת חלק בהפקה גם בערוץ 2. גיא זו-ארץ, שרק לאחרונה הצטרף ל"רשת", ימשיך להנחות את התכנית בביתה החדש.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: ״עתידו של ערוץ 10 נמצא בידיה של ממשלת ישראל שמעכבת כל הסדר שיאפשר את המשך פעילותו של הערוץ גם בשנים הבאות, ויש מי שמנסה לנצל את המצב לטובתו. כפי הנראה רשת, אשר מייחלת לחזרתה לימי המונופול, הטעתה את חברת "CASTAWAY" לחשוב שערוץ 10 כבר נסגר. הזכויות לשידור הישרדות הן של ערוץ 10, וישראל 10 תנקוט בכל הפעולות המשפטיות על מנת להבטיח את כל זכויותיה".

מ"רשת" נמסר בתגובה: "אנו שמחים על הצטרפותה של 'הישרדות' ללוח השידורים של  'רשת'. אין בכוונתנו להתייחס לטענות המופרכות של ערוץ 10. ההודעה מדברת בעד עצמה".

ג'וליה דיק מחברת CASTAWAY מסרה: "נהנינו לעבוד עם ערוץ 10 לאורך השנים. בחרנו ב'רשת' להמשך עתידה של הסדרה בישראל, זאת בזכות יכולות ההפקה והביצוע הגבוהות שרשת הציגה בכל הטיפול בפורמטים הבינלאומיים שברשותה, וכן בזכות סט הערכים עליהם מושתת החברה".