מנחם כבר ניצח (תמונת AVI: האח הגדול VIP)
מנחם בן. ליהוק ששווה אוסקר | תמונת AVI: האח הגדול VIP

אחרי שהשידור החי הסתיים, ניסו הדיירים להבין מה עושים בכלב המתולתל שקיבלו. לאקי ביש המזל הסתובב חסר אונים בווילה, מתחיל להבין לאיזו צרה צרורה הוא נכנס. לפני רגע הוא קרע את אירופה בפרסומת לפיס ועכשיו הוא כלוא בין קירות צבעוניים מדי, על שטיחים צמריריים מדי, מסביבו 12 אנשים קולניים מדי שדוחפים לו בכל רגע נתון פסטרמה, סיגריות ומסקרה. אם הוא מצליח להתחמק מהן לרגע, תמיד קופצת איזו כוכי מאחורי וילון, קושרת אותו לרצועה ומתחילה להריץ אותו מסביב לבריכה. אם מצליח לאקי לברוח מכוכי, מחכה לו הדבר האמיתי מעבר לפינה, דרוך ושלוף ציפורניים.
מנחם.

אי אפשר לברוח ממנחם. האיש פשוט לא ישן, אורב בסלון כמו ינשוף. גם אם תזחלו מתחת לכיור בשלוש לפנות בוקר, מנחם יתיז את עצמו מתוך בקבוק אג'קס ישירות לפניכם. אם תשאלו אותו מה הוא בדיוק מחפש מתחת לכיור, יזקוף מנחם את אצבעו ויאמר, "השאלה היא לא מה אני עושה פה, אלא כיצד אתם יכולים לחיות עם המחשבה שאתם הומואים". אבל אנחנו לא הומואים, יסבירו חלקכם. "זאת לא התשובה", ימשיך מנחם, "התשובה נמצאת בתחת של אבא שלך, ואני אומר את זה בצורה מטאפורית כמובן, כיאה למשורר".

אם יש כזה דבר פרס אוסקר לתוכניות ריאליטי, הייתי מעניק את פרס הליהוק (ואיזה בונוס שמנמן) לאיש שזרק "מנחם בן" באחת מישיבות ההפקה. בתשעה ימים עשה הקוקו הזה יותר ממה שעשו שני הבובלילים בשלושה חודשים. עזבו אתכם מפרידמנים מתים ומיהודים משומשים, אם תכניסו את מנחם ל"אח הגדול – קדושים", תוך חמש דקות הוא גורם לגנדי לבצע רצח עם.

לא יודע כמה אסמאסים קיבל מנחם, אבל כנראה שהקרב בינו לבין מילשטיין, ואולי גם עם דודי, לא היה צמוד מדי. רבים מבינים שבלעדיו יהיה משעמם בבית. זהו אח גדול אינסטנט, לאף אחד אין זמן וסבלנות לבניית מתח במשך שבועות ארוכים כפי שהיה בעונה הקודמת. בקיצור, מי שמחפש פוצי-מוצי שיעזוב את הווילה וישלטט לויוה.

הכירו את לאקי (תמונת AVI: האח הגדול VIP)
לאקי. יצא משם על ארבע | תמונת AVI: האח הגדול VIP

אי-הדחתו של מנחם החדירה בו כוח וגרמה לו להעיז ולריב עוד יותר. "גלינג" צלצל פעמון בראשו, כפי שצלצל במוחו של יוסי בובליל כמה חודשים קודם לכן, "גלינג גלינג!" העם אוהב אותי, אני הכוכב כאן, המלך מת, יחי המלך! ואכן, השעות שאחרי השידור אמש היו משובחות. גיא זכה לכינוים 'בור' ו'נער שרירים', את כוכי כינה מנחם 'בלבוסטה', את מאיה 'נגררת', ואת כל השאר סתם ירודים ונחותים. חוץ משימי, כי שימי מבין עניין ולא מתרגש.

הלילה הגיע לשיאו אחרי שכולם התחפשו לכבוד פורים ומנחם הציע לעדי לשבת לו "כאן". זה היה משעשע מאוד, שכן עדי היתה מחופשת באותו רגע לנקניקיה ומנחם לבית שימוש, כשהאסלה מונחת לו היטב על אזור החלציים. עדי נפגעה, האשימה אותו בהטרדה מינית, והבית שוב נכנס לסחרור מריבות שהפסיק, זמנית, רק כשלאקי זינק על אחת המצלמות ובכלבית מדוברת התחנן שיוציאו אותו משם. ההפקה אגב, ריחמה לבסוף על הפודל האומלל ומילטה אותו מהבית.

אבל עם כל הכבוד למנחם, נראה שלאקי לא נלחץ רק ממנו. הרי הבית נראה כמו בורדל. בגדים זרוקים בכל מקום, החדרים הפוכים, הכיור מלא, אמצע החורף וכולם שורצים בג'קוזי כל היום וכל הלילה. מאיה עושה חיינדלעך לגיא הקטין, גיא עושה חיינדלעך לדניאלה, שימי לפנינה, פנינה לקורין, וקורין... מישהו בכלל ראה את קורין? וזה עוד מבלי להזכיר עבירות על חוקי הבית כמו שיחות תיאום חשודות (שרונה ודניאלה), לחשושים מתחת לשמיכה (מאיה וגיא) ואי התייצבות לשידור בהרכב מלא (כן, שוב קורין).

אחי הגדול, נראה שהדיירים שלך לא מתנהגים בהתאם. אולי תשקול להכניס להם עוד מנחם?

גיורא אור עדיין מנסה לעכל את נחיתת חייזרי ה-VIP בבית האח הגדול