"אם יש משהו שאני רוצה שאנשים ייקחו מהראיון הזה, זה שאני בסדר - הולך לי נהדר ואני מקווה שעדיין צוחקים ממני. אני לא מתחרט על כלום", אמר אמש קונאן או'בראיין בראיון ראשון לתכנית "60 דקות" של רשת CBS. או'בראיין, עד לאמש, שהה רשמית בתקופת צינון לאחר התפטרותו מרשת NBC ולא הורשה להופיע על המסכים או אפילו להתראיין לכלי התקשורת ולמסור את גרסתו לפרשה הצורמת (בה, כזכור, הודח מהטונייט שואו לטובת המנחה המקורי ג'י לנו, שפרש ממנה לפני פחות משנה).

"עברתי כמה דברים והייתי קצת מדוכא", מודה קונאן, "זה היה כמו נישואין שהתפרקו פתאום, במהירות ובאכזריות. לא אהבתי את הדרך שבה זה התנהל, וכשזה התחיל להיות רעיל, התחלתי לחשוב שאני לא בטוח שהאנשים האלה אפילו רוצים אותי".

"זה היה כמו לראות מישהו עם לב שבור", אומרת אשתו של קונאן, לייזה. "זה הרגיש כאילו הם לא באמת נתנו להם את העבודה. הם הבטיחו לו אותה בתוך חמש שנים והשאירו אותו ברשת במיוחד בשביל זה, אבל אז איבדו את האומץ שלהם לעשות שינוי אמיתי, וזה חבל".

עם ג'יי לנו הוא עדיין לא דיבר. "אני לא חושב שאשמע ממנו", אומר או'בראיין. "קשה לי להכנס לראש שלו. אני שמח עם ההחלטה שלי ואני ישן טוב בלילה, ואני מקווה שהוא מאושר עם ההחלטה שלו. אני רק יודע שאם הייתי נותן את התוכנית שלי למישהו באופן פומבי, לא הייתי לוקח אותה חזרה. אבל זה אני". לשאלה האם לדעתו נכשל בתפקיד, עונה קונאן "לא, בפירוש לא".

ולמרות התחושה שקונאן עדיין פגוע וכואב, הוא מתעקש להדגיש - "אנשים אומרים לי 'נדפקת' ואני אומר שלא, אני בסדר. זה פשוט לא עבד". את המראה המזוקן שלו, אגב, הסביר קונאן ב"המחשבה הראשונה שהיתה לי אחרי כל העניין הזה היא - 'אני לא מתגלח!' זה היה הניצחון הקטן שלי'.

>>כוכבי הטלוויזיה נוטשים את המסך הקטן