אין תמונה
"היום אני רואה דברים לגמרי אחרת". שירה חן
לא חסרים מכורים ל"כוכב נולד" שישבעו שהעונה השנייה היא הטובה והאיכותית ביותר בתולדותיה של אימפריית הזמר. צמד ההראלים, עדי כהן, סשה גרישקוב, האחים צנחני, לירון לב ושירלי לילו מרכיבים קאסט מיתולוגי של זמרי איכות שטרם שוחזר, לדעת חלק מעריצים.

מי שעקב אחרי העונה ההיא ודאי לא יתקשה להיזכר גם בשירה חן, שיצרה באזז רועש באותה עונה. חן, כיום בת 27, הגיעה לשלבים המתקדמים של התוכנית ונצרבה חזק בתודעה ככוכבת במדורי הפפראצי שנים לאחר שסיימה את השתתפותה בתכנית.

"הייתה אחלה חוויה וטוב שהייתה, אבל היום אני רואה דברים לגמרי אחרת", משחזרת חן את ימיה בתכנית "בסך הכול הייתה תקופה די כיפית, הכרתי המון אנשים מדהימים ולמדתי על עצמי ועל השואו ביזנס המון. אני לא מתחרטת שהלכתי לזה, אבל לא יודעת אם הייתי חוזרת אחורה בזמן הייתי עושה זאת שוב".

יש לך טראומות מהשתתפות בתכנית?

"לא הייתי קוראת לזה טראומות, אבל בהחלט עברתי משבר אחרי שזה נגמר, כמו שכל מי שיוצא מהתוכנית הזאת עובר. כל תרבות הריאליטי היא נורא מסוכנת ונורא מתעתעת. התהילה היא כמו איזה מסך ערפל, אתה עף לשמים ואז אתה נשאר באוויר בלי תמיכה ובלי מצנח. נפש האדם זה דבר עדין, ומי שקצת מעורער ולא שלם עם עצמו אז להיות מתחת לזכוכית מגדלת בהחלט יכול לעשות לא טוב. ישנה חשיפה מאוד אגרסיבית לאור הזרקורים ואני, בגלל האישיות שלי, שהייתה לא שגרתית ונטולת עכבות, הפכתי להיות מוקד ההתעניינות של התקשורת הרבה אחרי שהדבר הזה הסתיים. כתבו עלי דברים בלי בושה וממש נכנסו לי לחיים".

אז אפשר להגיד שאת לא ממש בעד הקונספט.

"בניגוד לרבים, אני ניגשתי לכוכב נולד בלי ציפיות ובלי שאיפות לכבוש את העולם, ככה שכל החוויה הזו נלקחה בפרופורציות. צריך להבין שכוכב נולד היא תוכנית בידור נטו, ואני מאמינה בתהליך אורגני עמוק שיוצר צריך לעבור ואין דבר כזה שנקרא קיצורי דרך, לא יעזור לאף אחד.

אין תמונה
לא בקשר עם אף אחד. שירה חן
"צריך לעשות את ההפרדה בין תוכנית בידור ומה שהיא מנסה להשיג לבין אמן יוצר, שזה לא קשור למה שקורה שם. כל הדבר הזה שהעם בוחר את הזמרים המוצלחים זה נחמד לתכנית בידור, אבל זה די פוגע במקצוענות של התכנית. בכלל, אני מאמינה שמי שיש לו את הכישרון והיכולת יצליח בלי קשר לאם הוא משתתף בכוכב או לא. הדבר הכי טוב שיצא מכוכב נולד בכל העונות זו מרינה מקסמיליאן בלומין, שהייתה מצליחה בלי קשר להשתתפות שלה בתוכנית. אם יש איזושהי תגלית מבין כל זמרי הקריוקי של התוכנית זו רק היא. יש פתגם אחד שאני משתמשת בו עבור כל המתמודדים והמעריצים של כוכב נולד: 'המעשה הוא הכול והתהילה היא לא כלום'. חשוב שיפנימו שתהילה זה דבר מתעתע, ואסור לתת לה לבלבל".

 שמרת על קשר עם מתמודדים מהעונה שלך?

"היום אני לא בקשר עם אף אחד. נוצרו המון חברויות בשנה ההיא שבילנו יחד וזו הייתה חוויה קסומה שלכולנו היה חלק בה, אבל אחרי שזה הסתיים אז איש איש הלך לדרכו".

ואת העונה הנוכחית את רואה?

 "לא. האמת שלא עקבתי כמעט אחרי אף עונה".

הימים שעברו- שירה חן (תמונת AVI: מומה)
לא עוקבת אחרי אף עונה. שירה חן | תמונת AVI: מומה
שש השנים שעברו מאז שהצמות שלה כבשו את הפריים טיים לקחו את חן למסע ארוך של התבגרות פנימית ועבודה ארוכה על אלבום שהסתיימה רק בימים אלו. לאחרונה היא החלה להופיע עם הרכב של ארבעה נגנים עם שירים שלה מהאלבום, והעתיד נראה מבטיח מתמיד. " עברתי תהליך ארוך אחרי שסיימתי את כוכב נולד, טיילתי המון בעולם ועבדתי על האלבום הזה במשך ארבע שנים. זו לא הייתה עבודה רצופה ואינטנסיבית, לא היה עלי לחץ ולא דד ליין. אני לא חתומה באף חברת תקליטים והשקעתי באלבום הזה לבדי ואת כל כולי. זה היה ניסוי ותעייה נטו, בית ספר אמיתי למוזיקה שבו אתה קופץ למים וטובע עד שאתה לומד לצוף. הסגנון של האלבום שלי הוא סול ישראלי, ואני כבר מתרגשת לקראת היציאה שלו".

וממה את מתפרנסת בינתיים?

"כבר שנים שאני זמרת ליווי של מוקי ומוש בן ארי ונורא נהנית מזה. כשאין ברירה אז גם מחלטרים בין עבודות כמו מלצרות וכאלו, כי אין מה לעשות וחייבים להתפרנס. כאן זה לא אמריקה וגם זמרים מצליחים נאלצים להתקיים בדוחק , אבל כל מי שהוא אמן יודע שהנשמה לא מאפשרת לך לעשות שום דבר אחר".

 ומה צופן לך העתיד?

"קודם כל, אני רוצה להזמין את כולם להופעה שלי ב-22 לחודש ב "לימה לימה" בשעה עשר. אני מופיעה שם עם ההרכב שלי ויהיה נורא שמח והמון מוזיקה טובה. לגבי העתיד, אין לי ספק שאני רוצה קרירה בתור זמרת ויוצרת כי זה מה שאני אוהבת ויודעת לעשות.  אני כבר לא יכולה לחכות לעבוד על האלבום השני שלי".

 

אין תמונה
חפשו אותה בלימה לימה