אביב הישרדות (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
אביב. על טעויות משלמים | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

העונה החמישית של "הישרדות" לא מפסיקה לשבור שיאים. זו העונה הראשונה שמודחים לא חוזרים מהמתים, זו העונה הראשונה שמתמודדת ויתרה על משימת חסינות אישית, זו העונה הראשונה שמתמודדות חטובות וצעירות עוזבות כל כך מהר. ועכשיו הגיע אביב וקבע שיא נוסף בתור המתמודד שביצע את המהלך הכי טיפשי. מקווה שבכדורסל יש לו טריקים קצת יותר טובים.

עד עכשיו לא ברור לי מה היה עד כדי כך נורא באביב, שהוא הפך מהיום הראשון למתמודד הכי מנודה שזכור לי אי פעם בגרסה הישראלית, אבל כנראה המשפט 'דברים שרואים מהספה בבית, לא רואים מעץ הקוקוס' מתאים גם למקרה של אביב.

שגיאתו העיקרית של מאמן הכדורסל היא שהוא חשב שהתיאוריות שהחכמולוגים מדקלמים מהספה בבית יכולות לעבוד גם על האי.

תיאוריה ראשונה: "איך שאני נוחת על האי אני ישר עושה לי ברית שתטיס אותי עד הגמר" וכך עוד לפני שאביב הבין באיזו ארץ הוא נמצא, הוא חזר על השגיאה של לירן גלעדי וסגר יותר בריתות ממספר המתמודדים על האי.

תיאוריה שנייה: "אין, אני בטוח בגמר כי יש לי סיפורים שאנשים ימותו עליהם" וכך אביב לא הפסיק לדבר על עצמו, על משפחתו, על השכן, על הגננת ועל החתול של סבתא שלו ורק היה חסר שיגיש לגיורא גם קורות חיים.

תיאוריה שלישית: "אני בטוח בגמר כי אני כל יום מוביל אנשים" וכך אביב, שמורגל לאמן כדורסל, חשב שכישוריו גם יסייעו לו להוביל קבוצה של אנשים שהדבר האחרון שהם רוצים להיזכר בו על אי אקזוטי זה בבוס/מדריך/מפקד שהם השאירו הרחק בארץ.

אבל את שיא השיאים אביב שבר אמש כשהסיר מעצמו את שרשרת החסינות והודח אחר חוסר כבוד מהמשחק. שלושה שחקנים בתולדות "הישרדות" ישראל הסירו מעצמם את שרשרת החסינות. נועם שמסר אותה לנעמה (תוך שהמושבעים נמנעו מלהדיח אותו), אני שהשארתי אותה על הקרקע (תוך שהמושבעים התפללו שידיחו אותי) ואביב שמסר אותה ליאנה ושילם על כך מחיר כבד.

רק שקיים הישג יותר טפשי מלהוריד את שרשרת החסינות מעליך ולהיות מודח וזה לא להבין שאם תוריד את השרשרת ידיחו אותך. אבל כמו שידידי שפקס היה אומר "שרשרת חסינות זה לא באמת, החסינות שלי זה החברים", כך שאביב היה מוצא עצמו במוקדם או במאוחר עם המודחים.

יונתן הקטן

תראו מי התעורר פתאום. עד אתמול לא שמתי לב שיונתן שמלא בכלל מתמודד במשחק והנה, ראו זה פלא, הבחור הפך בן רגע לשחקן מאד מרשים. בזמן שכולם מתקוטטים בטפשות ומתחרים על התואר מי יותר מעליב את אביב, יונתן אסף אותו לחיקו, טיפל בו כמו באפרוח פצוע, ריפא את פצעיו והשקה אותו לרוויה. כל זאת רק כדי לבעוט בו ברגע שתוסר מעליו החסינות.

יונתן שמלא (צילום: עדי אורני,  יחסי ציבור )
יונתן. ברוך הבא לאי | צילום: עדי אורני, יחסי ציבור

הוא גם בנה ברית חזקה עם שלוש בנות, שזו תמיד דרך עדיפה להתקדם במשחק הזה מאשר עם גברים תחרותיים, תשאלו את אריק.

רק שכשאני חושב על זה לעומק, אני סבור שיונתן ויאנה עשו טעות מאד גדולה כשהדיחו את אביב, כי הבחור שיחק כל כך גרוע שהוא אשכרה היה נותר נאמן להם כגלגל חמישי. ועכשיו הם תקועים עם לולו, בן וגיורא שלדעתי מספיק נבונים להבין שהם חייבים לפרק, במוקדם או במאוחר, את הברית שלהם.

בן החסות וגיורא

לרגע חשבתי שאבד הכלח על גיורא והשחקן הכי מפתיע לטובה במשחק עומד לאבד את כל המניות שלו בגלל בן, היועץ המשפטי של החברה. מהעריכה לא ממש ברור מה קורה על האי.

פעם אחת רוצים להדיח את אתי, אחר כך רוצים להדיח את גיורא כנקמה, אבל לפי הצבעת המתמודדים, סביר להניח שבן בכלל היה מודח אלמלא אביב הסיר מעליו את שרשרת החסינות. יש מי שקוראים לזה כנראה מתח, אני רואה בזה בלבול עצבני.

גיורא רוטמן (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
גיורא. בר מזל | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

כך או כך, לפעמים במשחק הזה צריך מזל, ובן וגיורא זכו בו הפעם. ואולי בכלל לא מדובר במזל ודווקא המילים שגיורא ובן הטיחו באביב הם שהובילו אותו לשבת ללא שרשרת?

משימת החסינות

בטור הקודם הזהרתי מכך שבנק המשימות של התוכנית הולך ואוזל והנה, שבוע אחד בלבד אחרי ונראה כי הבנק עומד בפני פשיטת רגל. בעונה השנייה התמודדו להם עידן חביב וגיא גיאור בדו-קרב שהסתיים בניצחון של עידן ובבחירתו של גיא לרווק הישראלי, והנה שלוש עונות מאוחר יותר ולירון ולולו מתחרים ביניהם באותה משימה בדיוק.

אז מי יהיה הרווק2? לולו או לירון? ואם אביב מחפש פרס ניחומים, אז דע כי בדיוק כמוך, אחרי אותה משימת חסינות בעונה השנייה מי שהודח היה דווקא בשבקין, שחזר שתי עונות מאוחר יותר וקטף מיליון שקלים.

אין תמונה
גיאור ולולו. זה גם אותו המקל?

>> הילה מ"האח הגדול": "לא הייתי רוצה את נופר סביבי"