הישרדות פרק 3 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
מוראל. שילמה את המחיר | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור
בדיוק כמו שבהודו אנשים חיים מאושרים בתוך זוהמה בזמן שבשבדיה עשירים קופצים אל מותם מרוב דיכאון, כך גם שבט באנאו העשירים מול שבט מריקודו העניים מוכיחים שאושר זה בכלל לא עניין של עושר, אלא יותר ענין של שנדלירים של אירית רחמים והרבה הרבה מצב רוח טוב.

 אז איפה הן הבחורות ההן?

עם כל הכבוד לשיא השלילי של מוראל כשורדת הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שהעזה לוותר מראש על משימת חסינות אישית, השיא שבאמת נרשם עד כה על שמה של עונת קמרינס הוא בהדחה מוקדמת של כל הבחורות השוות. קודם נטלי בן ארי, עכשיו מוראל בן חמו, אז או שלשורדים יש משהו נגד אנשים עם הקידומת 'בן' בשם משפחה, או שמניסיון העבר הם פשוט הבינו שעדיף להוריד אותן על ההתחלה מאשר לחכות שהן יצמחו להיות פרינססות.

 בוא נודה על האמת, כל הזכרים שמספרים לאשה שהם צופים בהישרדות בשביל לשפר את האסטרטגיות בעבודה, אבל הם למעשה שם בשביל הביקיני והבחורות. חוץ מבן מלכה כמובן, כי לא כל זכר הוא גבר, שזה עוד אחד מרשימת 'המשפטים שאני אדקלם כדי לצאת חכם בטלוויזיה' שהוא בא מצויד איתה מראש.

 לא משנה כמה עונות של הישרדות יהיו, גם בעונה ה-100 תמיד יהיו שחקנים גרועים כמו מוראל שיעשו את הטעויות הכי בסיסיות. היא אולי צדקה בזה שאין לה באמת סיכוי לנצח את המשימה, אבל טעתה כשלא הצליחה להבין שיש מתמודדים כמו גיורא, שכשהם שמים בנדנה הם מרגישים שהם חזרו לסיקסטיז, וחושבים בטעות שכל המשחק הזה זה וודסטוק אחד גדול "אנחנו נשקר ביחד, הכל נעשה ביחד".

הישרדות פרק 3 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
מועצת שבט. לא באמת עשירים | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור
הוצאת דיבה

ההתלהבות של בן מלכא מכך שהוא לומד עריכת דין די מזכירה לי התלהבות של משתתף חדש בתוכנית ריאליטי. מבפנים הוא מרגיש שהוא כוכב, אבל הוא לא מבין שבחוץ יש עוד אלפים כמותו.

בהתחלה עוד חשבתי ש"אני אתבע אותך על הוצאת דיבה" זה למעשה בדיחה בין שני מתמודדים, אבל אז ראיתי שבן מלכה באמת לקח את הלימודי משפטים שלו קצת יותר מדי ברצינות. או שאולי הבחור כל כך חכם שהוא פשוט הבין מהר מאד שעם יכולות חברתיות מופלאות כמו שלו הוא כבר לא יקח את המיליון, אז הוא פשוט החליט לתבוע את כל מי שמשחק מולו. את אביב הוא יתבע על לשון הרע כי הוא לא בא לו טוב, את אוהד הוא יתבע בנזיקין על זה שנגע בו במשימות, את שונית פרג' הוא יתבע על עוגמת נפש שהיא לא בשבט שלו, נגד יגאל הוא יגיש תלונה ללשכת עורכי הדין ואת רועי לולו הוא יתבע על כך שהוא מטריד אותו עם הריבועים בבטן שלו.

הישרדות פרק 3 (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
בן מלכא. איך לא הבין שמשאירים לו אביב | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור
רק שימו לב להבדלים בין הסטודנט למשפטים מבאנאו לבין העורך דין הפלילי ממריקודו. בעוד בן לא מפסיק להתאמץ להוכיח לכולם שהוא נבון ושהוא יודע בעל-פה ציטוטים היסטוריים נורא חשובים להדלקת אש כמו "איני יכול עוד", יגאל עושה את מירב המאמצים להתאים את עצמו לשבט, לחקות את רועי לולו ולהצטייר באופן כללי כלא מזיק. שזה רק מראה שאין חכם כבעל ניסיון, חוץ אולי מהניסיון של יגאל בשבוע שעבר לחטוף שלוש הצבעות נגדו.

אז אחרי שחשבתם שבן הוא מומחה בעל שם עולמי במשפטים, הוא פתאום מגיע ומפגין יכולת מופלאה במדעי הטבע כשמצליח להבחין איזה זכר הוא באמת גבר ואיזה זכר הוא ממש לא. רק חבל שעם כזה ידע הוא לא הצליח להבחין בתרגיל אחד פשוט של גיורא שהדיח את מוראל מתחת לאף שלו.

 >> תעצרו הכל: הביבר הסתפר