הישרדות 5 פרק 14 יאנה קלמן (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
קלמן. מודחת עם עקרונות | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

איזהו חכם? הרואה את הנולד. איזהו טיפש? זה שרואה את הנולד ולא עושה כלום בנדון. השורדים העונה כל כך חסרי תחכום שהם פשוט מסתפקים בהזמנה לחתונה המלכותית של גב ונטלי, להוציא את יניב שסגור על תפקיד השושבין ואירית שבונה על הפקת האירוע.

התרומה היחידה של יאנה קלמן העונה הייתה לנחם את הצופים שגם היופי של מלכות יופי לא שורד בלי איפור בטווח הרחוק. מעבר לזה היא הייתה שחקנית מאד משעממת, המהלכים שלה היו צפויים והיא תמיד נראתה כמו עולה חדשה בפיליפינים שגילתה שהסוכנות שיקרה לה ובמקום פנינים יש שם רק צדפות ריקות.

ההישג הכי גדול שלה העונה היה במועצה הקודמת כשהשאירה את פסלון החסינות הסודי להשתזף על החוף. מהלך שנבע מזחיחות ויהירות, כאילו מקומה בגמר כבר מובטח. מעשה עידן חביב שהיא עשתה אתמול (בעונה השנייה חביב נתן את פסלון החסינות ליואב כספי והלך הביתה) מתחרה במאבק צמוד על המקום הראשון כמהלך המטופש של העונה, לצד המהלך של אביב כשהודח לאחר שהסיר מעליו את שרשרת החסינות.

רק בשניה האחרונה כשהרגישה את החבל מתהדק סביב צווארה יאנה גילתה סוף כל סוף תושיה של לוחמת בצבא האדום וניסתה לשכנע את אירית לערוק. רק שאירית מעדיפה כרגע להשתרך אחרי גב עד לקו הגמר בידיעה שהיתרון היחסי שלה נמצא אחרי המשחק בהמתנה לגמר כאן בארץ, היכן שהיא יכולה לשלב את המושבעים בהפקותיה השונות.

הכי מגוחך היה לראות את שונית פרג' מנסה להסביר לאתי ויאנה מדוע נכון מבחינתה להישאר נאמנה ולהיות מודחת רגע לפני הסוף. "אני אגיד לך, אני אגיד לך"... היא גם לא הצליחה להשחיל מילה, גם אף אחד לא התעניין במה שיש לה להגיד, היא גם בטח צפתה בפרק עכשיו בבית ותופסת את הראש איך לא היה לה את השכל ללכת עם אתי ויאנה.

זאת חסינות זאת?

דוגמא לרמת המשחק הנמוכה של העונה הזו ניתן למצוא במשימת החסינות, אשר זהה למשימת וטו שהתרחשה בעונת האוהדים נגד שורדים, שכל מטרתה להציף על פני השטח את הבריתות השונות בתקווה להדליק אש בין המחנות.

בעונה הקודמת היו אלה מירית, מעיין ובשבקין שהתנהגו בהתנשאות וניפצו באופן צפוי את את המסיכות של יתר השורדים, מה שגרם לפירוק הברית שלהם, הדחת הבנות והרכנת הראש של נתן שנותר במשחק וזכה בו. ואילו העונה הזו השלשה של גב, נטלי ויניב היא הזחוחה והמתנשאת שמתנהלת באופן צפוי ומנפצת את המסכות של כל יתר השורדים.

כעת רק נותר לראות אם יש בנמצא שחקן מספיק מתוחכם ונבון לפרק את השלשה, או כמו שאני משער, מרבית השורדים הנותרים יהפכו במהרה למושבעים תוך שייפזרו עלי קוקוס על גב יניב ונטלי בדרכם אל הגמר שלובי ידיים.

הישרדות 5 פרק 19 (צילום: גיא קרן)
שלישיית הגמר? | צילום: גיא קרן

ושלא יהיה לכם כל צל של ספק. אם גב יצליח להגיע לגמר העונה, אין ראוי ממנו לזכות בו מהסיבה הפשוטה שמדובר בשחקן היחידי על מגרש שמוקף בבובות שלא הייתי משבץ אותם גם בחלון ראווה. הבעיה שהבובות עשויות מאד לקנא בו בגמר הגדול.

ואם הייתי צריך איזו הוכחה נוספת לסיבה שהוא מתחבב עליי, נתקלתי בה לפתע אתמול כשגב דקלם את סיסמת השחקנים, אותה סיפרתי בימיה הראשונים של העונה הראשונה "כשאתה מרגיש הכי בטוח זאת הסכנה הכי גדולה". את הקול שלי הוא כבר הרוויח.

אין תמונה
גב אומר את הדבר הנכון
אין תמונה
אבל אין על המקור

דברי השורדים

"אוי ואבוי לי אם אני מפסיד לאישה"- יניב כבר לא יקבל את הקול של מרב מיכאלי.

"עכשיו בלי הזקן אתה באמת נראה בן 26"- אתי כבר חצי רגל בווילה.

"עם כל הצער וכל הכאב אנשים צריכים ללכת הביתה"- עם עוד יותר צער ועוד יותר כאב יש כאלה כמו יניב שגם חוזרים.

"נעלי בלט זה לא השטח שלי"- גיורא מותיר את כולנו בהלם.

>> פפראצי: עתי שולברג מבלה עם ידידה חדשה