הישרדות 5 פרק 5 - פנינית (צילום: גיא קרן)
פנינית. כל טעות אפשרית | צילום: גיא קרן

כאילו לא די בכך שהשם שלה לא משתלב עם אי בודד וקוקוסים, אז גם פנינית עצמה לא מצאה את מקומה ב"הישרדות". לא ברור מה חשבו המלהקים כשהחליטו לתת לבחורה הזו צ'אנס להאבק על המיליון, כמו שלא ממש ברור מה עבר על פנינית (ומוראל לפניה) שהיו כל כך גאות בעצמן אחרי ששרדו מספר כל כך מועט של ימים. ולא, בעונה הזו, תודה לאל, אין אי מתים.

בתמימותי עוד ציפיתי שאחרי 4 עונות אנשים יתחילו להבין איך משחקים את המשחק הזה, אבל בדיוק כמו באי מסתבר שגם על הספה בבית אסור להיות תמים. עד כה, השחקנים העונה כל כך גרועים שלידם אפילו מעיין הליצנית נחשבת אסטרטגית על. יושבים להם שני אאוטסיידרים, האחת תקציבאית והשני עורך דין, ובמקום להתאחד יחד כדי להדיח את כל מי שמתנשא עליהם, הם מתרפסים בפני נרקומן לשעבר ובובת הסמרטוטים שלו רק כדי שיאפשרו להם לשרוד עוד שלושה ימים. אז יופי יגאל, אולי שרדת הדחה אחת, אבל מה בדיוק תעשה בפעם הבאה שהשבט שלך יפסיד?

פנינית היא הבחורה השלישית שמודחת ברציפות, רצף שלא נתקלנו בו מאז העונה השלישית, אז הודחו בזו אחר זו שש נשים. מה שגורם לי לשער שפרט אולי לאירית רחמים, כמו ליאורה בזמנו, לא נזכה לצפות העונה באשה דומיננטית משמעותית.

לעומת שבט מריקודו, שבט באנאו הופך בעיניי לשבט היותר חביב במשחק. לרועי לולו הייתי מעניק כבר מעכשיו את פרס חביב הקהל, כל משפט מרושע של בן מלכא מעורר בי יותר ענין מכל מריקודו ביחד וגיורא, שנראה כמו אחד מחברי להקת רדבנד, בכלל מסתמן כהפתעה לטובה של העונה. ושאפו לאביב שהחליט לאמץ את הטריק של טרומפלדור כדי לנסות להוכיח שבדיוק כמוהו, גם הוא יכול להנהיג.

הישרדות 5 פרק 5 - אירית רחמים (צילום: גיא קרן)
אורית. פאוור גירל | צילום: גיא קרן

הכפר של גב

אחרי שבשבוע שעבר נקלעתי שלא מרצוני לבית משפט לתביעות קטנות בפיליפינים בתביעה של בן נגד אביב, השבוע המצב רק החמיר. מצאתי עצמי לכוד בכפר הנופש הבוהמייני של גב ונטלי כבסה.

שבט מריקודו נראה כמו סרט תיעודי על כפר הנופש של אכזיב. יושב לו גב ומשתלט על חלקת אדמה עם נוף לים, מצמיד אליו בלונדה ועוד רגע הם גם יתחילו להנפיק דרכונים לנופשים. רק שבזמן שהם חולמים שהכפר שלהם יהיה מוצף בנודיסטים מעשנים, הם מוצאים עצמם מוקפים ברוחן ורחמים, שמשמיעים מוסיקה בפול ווליום, מכינים ת'מנגלים ומענטזים.

בסיכומו של יום, לגב לא ממש אכפת אם הכפר שלו יהיה מוצף בערסים או במעשנים, כי כל עוד אנשים מספיק טפשים לשלם לו כניסה ולא לפנות אותו משם בכוח, הם יכולים לישון בשטח שלו כמה שהם רוצים. גב בא לעשות מכאן את המיליון ומי שלא משלם לו אורז כמו יגאל, מוצא עצמו עם המזוודות בחוץ כמו פנינית.

גב פשטי (צילום: עדי אורני)
גב.פאנן | צילום: עדי אורני

דברי האי:

"הילדים שלי יהיו גאים, אבא לא יצא פיתה, לא פראייר" - יניב רגע לפני שהופך למופלטה.

"הוצאתי מקום שהוא מתוך המאטריה, אבל הוא אימפריה" - אירית ממשיכה בדרכו של שפקס.

"הורדתי את הבנות לסשן של חפיפות במים" - לולו פותח עוד סניף.

"אביב רצה שכל השבט ירד על ארבע וירחרח לו את התחת כמנהגם של כלבים" - בן מוכיח שכמו אצל הכלבים, שני זכרים לא מסתדרים.

"ההישרדות האמיתית היא בלי האהבה" - אביב ברגע של רגישות.

"בינינו, אנחנו הופכים להיות נמושים" - אירית מזמינה את אבשלום קור להשתתף בגרסת הסלבס.

ולסיום, לאורך ארבע העונות של התכנית לא זכור לי שהייתה משימה זהה במלואה למשימה מעונה אחרת, אז הנה לפניכם פיסה מההיסטוריה:

אין תמונה
המשימה מהעונה הראשונה
אין תמונה
המשימה מהשבוע

>> פליטי הריאליטי של ישראל חוגגים ביחד בארגנטינה